Niebieskie Pudełko Małe dziecko Dieta i żywienie 6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując butelkę do karmienia

6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując butelkę do karmienia

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje mleka mamy, które zawiera wszystkie substancje niezbędne do rozwoju i budowania odporności. Są jednak sytuacje, w których wyłączne karmienie piersią jest niemożliwe. Wtedy trzeba odciągać pokarm i podawać go z butelki. Niestety wiąże się to z chłodzeniem i podgrzewaniem mleka, a więc stratą jego wartości odżywczych. W dodatku maluch może nie akceptować butelki lub mieć później problem z powrotem do piersi. Czy jest na to jakiś sposób? Tak – wystarczy kupić butelkę, która maksymalnie ułatwi karmienie naprzemienne. Oto 6 cech, które powinna posiadać.

 1. Szybkie chłodzenie i podgrzewanie mleka bez straty wartości odżywczych

Czy wiesz, że w odciągniętym mleku matki, przechowywanym w temperaturze pokojowej, ilość bakterii podwaja się nawet co 20 minut?[1] Aby temu zapobiec, mleko po odciągnięciu trzeba jak najszybciej schłodzić w lodówce. Z kolei przed podaniem mleka dziecku trzeba je podgrzać szybko i bezpiecznie, aby nie stracić wartości odżywczych pokarmu.

Szukając butelki dla dziecka warto zwrócić uwagę na specjalny kształt, który umożliwi szybkie chłodzenie i podgrzewanie mleka przy jednoczesnym zachowaniu wartości odżywczych. W taki sposób są zaprojektowane butelki nanobébé, które pozwalają mleku rozprzestrzenić się cienko po powierzchni. Dzięki temu mleko schładza się i ogrzewa nawet 2-3 razy szybciej niż w tradycyjnych butelkach, a co za tym idzie, zachowuje zdecydowaną większość składników odżywczych. Unikalna geometria butelki pozwala też podgrzać mleko równomiernie i zapobiec powstawaniu tzw. gorących punktów, które mogłyby poparzyć dziecko.

 1. Kształt imitujący pierś mamy

Butelka, którą karmisz maluszka powinna mu jak najbardziej przypominać Twoją pierś – i chodzi tu zarówno o sam kształt butelki, jak i o kształt smoczka. Tylko dzięki odpowiedniej budowie mamy pewność, że dziecko zaakceptuje butelkę, a później będzie mogło wrócić do jedzenia z piersi.

 

 

Nowatorski design butelki nanobébé przypomina kształt piersi, dzięki czemu dziecko może trzymać butelkę i samodzielnie spożywać pokarm szybciej niż w przypadku standardowych butelek. Możesz więc bez problemu pozostawić maluszka pod opieką taty lub babci, a sama skorzystać z odrobiny czasu wolnego poza domem.

 

 

Z kolei smoczek w butelkach nanobébé przypomina brodawkę – zarówno pod względem kształtu, jak i siły ssania, jakiej wymaga od dziecka. Smoczek o najwolniejszym przepływie pozwala maluchowi na ssanie w podobny sposób, jak z piersi mamy. Dzięki temu, że dziecko ssie intensywnie, nie rozleniwia się, a więc bez problemu może się przełączać ze ssania piersi na karmienie butelką. Eliminujemy więc ryzyko tzw. „dezorientacji sutka”.

 1. Konstrukcja zapobiegająca kolkom

Maluszki pijące mleko z butelki często męczą kolki. Może to wynikać ze zbyt szybkiego wypływu pokarmu. Butelka nanobébé pozwala temu zapobiec na dwa sposoby. Po pierwsze, dostosowuje się do tempa picia Twojego dziecka dzięki 3 prędkościom przepływu pokarmu. Po drugie, pozwala zmniejszyć kolkę dzięki smoczkowi z systemem wentylacji 360°, który redukuje ciśnienie wewnątrz butelki podczas karmienia.

 1. Prosta w obsłudze dla rodzica

Karmienie naprzemienne to ciągłe mycie butelek, ich składanie i rozkładanie. Nie zawsze masz do dyspozycji dwie ręce – czasem maluch będzie wymagał Twojej ciągłej uwagi. Dlatego szukaj butelki o jak najprostszej konstrukcji, która ułatwi ten proces. Butelki nanobébé bez problemu rozłożysz i złożysz jedną ręką. Dzięki gumowej obręczy na dnie, butelka postawiona na blacie nie będzie się przesuwać. Butelki nie musisz myć ręcznie – możesz ją bez problemu włożyć do zmywarki.

 1. Łatwość odciągania i przechowywania mleka

Jeśli karmisz dziecko mlekiem odciąganym z piersi, dobrze wiesz ile jest z tym zachodu. Dlatego butelka do karmienia mieszanego powinna maksymalnie usprawniać proces odciągania mleka i przechowywania pokarmu w lodówce. Butelki nanobébé kupujesz w zestawie z adapterem, pasującym do większości laktatorów, dzięki któremu możesz pompować mleko bezpośrednio do butelki i nie tracić ani jednej kropli cennego pokarmu.

Z kolei przechowywanie pokarmu w lodówce lub zamrażarce ułatwia unikalna konstrukcja butelek nanobébé, które można ułatwiać w stosie jedną na drugiej, co oszczędza miejsce w lodówce. Dzięki takiemu sposobowi przechowywania łatwiej będzie Ci pilnować kolejności podawania mleka.

 

 

 1. Bezpieczeństwo produktu

Organizm niemowlęcia jest bardzo delikatny i skłonny do alergii. Dlatego wybierając butelkę dla maluszka upewnij się, że producent wykonał ją z materiałów najlepszej jakości – szczególnie ważne jest to w przypadku smoczka, który ma bezpośrednią styczność z buzią dziecka. Smoczki w butelkach nanobébé są wykonane z silikonu klasy medycznej, który chroni dziecko przed alergenami lateksu. W dodatku butelki posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

 

 

Butelki nanobébé oraz akcesoria do nich możesz kupić w sklepie internetowym Marko lub w sklepach partnerskich.

[1] Według danych Agencji Żywności i Leków (FDA)

Twoje korzyści z rejestracji

 • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
 • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
 • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
 • Udział w społeczności Mam na forum
 • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
 • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
 • Bezpłatny voucher zniżkowy od Philips Avent
 • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
 • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
 • Konkursy z nagrodami
 • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki