Animacje dla najmłodszych

„Bolek i Lolek”, „Podróże kapitana Klipera (Na lodzie)”, „Smok Barnaba”, „Nielotek”, „Podróże kapitana Klipera (Na lodzie)” – Kultowe bajki powracają.

Od pewnego czasu w Warszawie można udać się w podróż przez bajki z dzieciństwa. A może nawet uda się zarazić nimi swoje dzieci.

Czyli o tym jak powstały największe bajkowe hity lat 60 i 70.

Wystawa plenerowa „65 lat polskiej animacji” powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Muzeum Kinematografii w Łodzi we współpracy z Filmoteką Narodową, Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Studiem Miniatur Filmowych, Studiem Se-ma-for, Telewizyjnym Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu, Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Kinem RP oraz firmą Foto-kody.pl.

Prezentuje ona krótką historię polskiego filmu animowanego, odkrywa techniki animacji, sylwetki mistrzów, filmy krótkometrażowe, seriale. Dzieci z pomocą rodziców przenoszą się na chwilę w świat bajki, które poukładane chronologicznie, dostępne w języku polskim i angielskim mogą zachwycić nawet najbardziej wybrednego widza. Udostępnione zostały albumy – fotosy filmowe, werki z planu, zdjęcia lalek, reprodukcje szkiców postaci, scenopisów, celuloidów, plakatów. 

Jest to także dobra okazja do pokazania swoim pociechom bajek z dzieciństwa.
Ot taka podróż sentymentalna.

Dodatkową atrakcją dla dzieci mogą być fotokody, które umożliwiają obejrzenie fragmentu filmu, po wcześniejszym zeskanowaniu  go telefonem komórkowym.

Wystawę można oglądać do 6 października 2012 przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Tego dnia będzie można oglądać w Kinie Kultura i Rejs  krótkometrażowe bajki.

[Fotografia używa w artykule: Marcin Kułakowski, PISF]

[Źródło: pisf.pl]

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki