Strona główna » Jak dbać o czystość z niemowlęciem w domu?

Jak dbać o czystość z niemowlęciem w domu?

Regularne sprzątanie mieszkania to jedno; dbałość o czystość i higienę w obliczu gromadzących się codziennie w domu brudnych pieluszek to jednak wyzwanie znacznie większego kalibru.

Współcześni rodzice wiedzą i rozumieją, że małe dzieci trzeba chronić przed bakteriami, wirusami i grzybami, z którymi ich niewykształcony system odpornościowy nie potrafi sobie jeszcze dobrze poradzić. Postęp w standardach higieny jest jedną z kluczowych przyczyn zasadniczego ograniczenia groźnych infekcji wśród niemowląt, które jeszcze przed dwoma wiekami zbierały za sobą straszliwe żniwo. Czy dezynfekcja smoczka, częste mycie rąk i prasowanie ubranek to jednak wszystko, o czym należy pamiętać?

Pieluszki – odpad niebezpieczny!

Młodzi rodzice śmieją się czasem, że przed porodem wizja niemowlęcej kupki była im wstrętna, ale po kilku tygodniach życia z niemowlęciem potrafią zmieniać pieluszki z zamkniętymi oczami i pełnym spokojem duszy. I choć dobrze jest, że Matka Natura tak wspaniale zmienia postrzeganie troskliwych matek i ojców, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że pieluszki tak naprawdę są „fuj”.

Naukowcom na brudnych pieluszkach pochodzących od całkiem zdrowych dzieci udało się bowiem znaleźć szerokie spektrum patologicznych drobnoustrojów, m.in. pałeczki okrężnicy, norowirusów, salmonelli, listerii. Mimo, że opuściły one właśnie organizm maluszka, nie powodując u niego żadnych objawów, mogą być źródłem poważnych infekcji dla wszystkich domowników, jeśli przedostaną się na powierzchnie użytkowe, bądź w pobliże pokarmu. Eksperci z Uniwersytetu Michgan zalecają więc, aby przy każdej zmianie pieluszki zachowywać nadzwyczajną ostrożność, a przede wszystkim:

 • przewijać zawsze w jednym wyznaczonym miejscu w domu;
 • mieć zawsze pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria, kosmetyki, itd.;
 • kłaść dziecko na zmywalnej powierzchni przewijaka lub jednorazowych podkładkach;
 • ostrożnie pozbywać się brudnych pieluszek, nie chodząc z nimi zbytecznie po mieszkaniu;
 • przetrzymywać zużyte pieluszki w szczelnie zamkniętym pojemniku;
 • dokładnie myć ręce po każdym przewijaniu, zwłaszcza, jeśli będziemy przygotowywać potem posiłek!

Kosz na zużyte pieluchy – dlaczego warto go mieć?

Dobrze wyposażony kąt dla dziecka w domu według najnowszych standardów obejmuje więc nie tylko funkcjonalny przewijak i przybornik z pieluchami, chusteczkami i kremami, ale także specjalny kosz. Jego główną funkcją jest ochrona domowników przez groźnymi drobnoustrojami, które mogą wywoływać infekcje niebezpieczne szczególnie dla niemowląt i ludzi starszych. Poza tym kosz na zużyte pieluchy chroni nas przed nieprzyjemnymi zapachami bez konieczności ciągłego wynoszenia śmieci.

 

 

Kosz na zużyte pieluchy Magic to nowoczesne rozwiązanie, pasujące do każdego domu i mieszkania. Nowoczesny design nie tylko estetycznie wpisuje się w najpopularniejsze wnętrzarskie trendy, ale przede wszystkim zapewnia optymalną funkcjonalność. W łatwej do odkręcenia pokrywie kosza mocuje się plastikowy worek na śmieci dowolnego rodzaju, który równie łatwo jest wyjąć bez uwalniania nieprzyjemnych zapachów.

Jak to wygląda w praktyce? Przy każdym przewijaniu wrzucasz do kosza pieluszkę, która pozostaje na dobre odizolowana w przestronnym wnętrzu – zmieści się ich tutaj nawet 25 sztuk! Możesz robić to bez trudu jedną ręką, cały czas pilnując maluszka na przewijaku. Wnętrze pokoju pozostaje przy tym nieustannie czyste i świeże! Gdy kosz się wypełni, wystarczy podnieść pokrywę, skręcić wierzchołek worka i wymienić go na nowy, bezpiecznie pozbywając się odpadów.

 

 

Specjalne atrybuty

Kosz na zużyte pieluchy Magic posiada pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka i oferowany jest w kilku pięknych i neutralnych odcieniach, które łatwo jest dopasować kolorystycznie do pokoiku dziecięcego czy sypialni rodziców. Opływowe kształty prezentują się bardzo modernistycznie, zaś specjalny system uszczelniania doskonale chroni przed ulatnianiem się zapachów. System otwierania pokrywy jest łatwy i higieniczny, ale oferuje skuteczną ochronę przed ciekawskimi maluchami, które mogłyby chcieć sprawdzić, co jest wewnątrz. Jednym słowem, trudno wyobrazić sobie większy komfort w codziennym życiu rodzica!

Co zaś najważniejsze z punktu widzenia domowego budżetu, kosz Magic nie wymaga stosowania żadnych specjalnych wkładów – można go więc użytkować długie lata bez dodatkowych nakładów finansowych!

 

 

Konieczność czy kaprys?

Można by spytać, czy kosz na zużyte pieluszki jest nam rzeczywiście potrzebny? Przecież przez setki lat kobiety obywały się bez takich pomysłowych akcesoriów. Czy nie jest to tylko wykreowana sztucznie moda?

Wyobraźmy sobie jednak, że pieluszki gromadzone są w zwykłym koszu na śmieci… Już po kilku godzinach cała kuchnia zaczyna nieprzyjemnie wonieć, a mama, która często spędza większość czasu sama z dzieckiem, musi ubierać siebie i maluszka, aby wynieść odpadki i to nawet kilka razy w dziennie. Zwłaszcza w blokach mieszkalnych jest to sytuacja bardzo uciążliwa!

Weźmy też pod uwagę, że czasy dynamicznie się zmieniają, a i oczekiwania stawiane przed współczesnymi mamami są coraz wyższe. W rezultacie kobiety krzątają się więcej wokół dzieci, karmiąc na żądanie, przygotowując domowe obiadki, aktywnie spędzając czas na zabawach rozwojowych, odwiedzając lekarzy, poradnie, kluby dla mam, itd. Przy tym wszystkim próbują dbać o dom, starsze dzieci, siebie, a czasem i osobiste projekty czy pracę. Wszelkie ułatwienia w tym kontekście można oceniać wyłącznie pozytywnie, zwłaszcza, że akcesoria takie jak kosz na zużyte pieluszki nie tylko oszczędzają czas, ale przede wszystkim dbają o zdrowie domowników!

 

 

Tagi:

Twoje korzyści z rejestracji

 • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
 • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
 • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
 • Udział w społeczności Mam na forum
 • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
 • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
 • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
 • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
 • Konkursy z nagrodami
 • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czy można gdzieś znaleźć listę laureatów? :(

czy były już ogłoszone wyniki? gdzie można je zobaczyć?

Jak sprawdzić wyniki konkursu?

gdzie mozna znalezc wyniki ?:d

Gdzie te wyniki, bo ja nie mogę znaleźć???

Gdzie można zobaczyć wyniki?

Świetne rozwiązanie.

Wyniki były już parę dni temu.

Wyniki już są. Kosz dotarł do mnie dzisiaj :)

Są już wyniki? ;)

Nie wiem trzeba czekać aż poinformują nas e-mailem.

Kiedy będą wyniki konkursu?

Trzeba się zgłość do testowania i czekać

Super sprawa i dobre rozwiązanie dla osób które nie wynoszą często śmieci

Przydałby się bardzo w moim mieszkaniu, ponieważ segregujemy śmieci..

Mega fajne rozwiązanie zwłaszcza w mieszkaniu gdzie nie masz możliwości wynieść zurzytej pieluszki do kosza na śmieci mieszczącego się na dworzu.

Jak moge dostać kosz???

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki