Dofinansowanie in vitro

Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że z dniem 1 lipca wchodzi w życie program, w ramach którego ze środków MZ będzie finansowane in vitro.

Na początku roku projekt konsultowany był m.in. z przedstawicielami klinik wykonujących in vitro. Agencja Oceny Technologii Medycznych zwróciła się z prośbą o zaprezentowanie kosztorysu, by można go było porównać z innymi klinikami.

Program jest już gotowy i czeka na akceptację, następnie zostanie uruchomiony proces kwalifikacyjny klinik, które będą świadczyły usługi. Ośrodki wykonujące in vitro w ramach programu zostaną wyłonione w konkursie.

Rzecznik prasowy resortu zdrowia Krzysztof Bąk poinformował, że trwają prace nad ostateczną akceptacją dokumentu i uruchomieniem procedury konkursowej. Projekt przewidziany jest na trzy lata.

Dla kogo dofinansowanie?

O dofinansowanie będą mogły ubiegać się kobiety do 40 roku życia, które żyją w związkach partnerskich lub małżeństwie. Pary takie muszą mieć udokumentowane roczne leczenie niepłodności. Projekt przewidziany jest dla 15 tyś par. Finansowane mają być trzy próby zapłodnienia metodą in vitro.

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Imiona