usypianie noworodka

Temat zawiera 53 odpowiedzi, i ma 49 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe szubigaewelina280578 szubigaewelina280578 3 miesięcy, 1 tydzień temu.

Oglądasz 9 wpisów - od 46 do 54 (z 54 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Stysia87
    Stysia87
    Participant

Mój Tomek  skończy  zaraz 3 miesiące i zasypia sam . Nadałam mu stały rytm wieczorny . Po 19:00 kąpiel , póżniej pielęgnacja , przed 20.00 dostaje „nocną ” butelke mleka . Odbije mu się porządnie to wkładam go do łóżeczka , odpalam mu karuzelke z projektorem i jego ukochanymi światełkami oraz odgłosami natury ( chrząszcze w trawie :P )  i zasypia .  Budzi się dopiero o 4- 5 nad ranem na karmienie .  Czasami trzeba go ukołysać , ale unikam tego bo wiem jak dzieci sie szybko do tego przyzwyczajają  a mój Tomek to  kawał chłopa bo już waży prawie 7 kg i jakbym miała go tak nosić to kręgosłup by mi siadł  ;) 

Zdjęcie profilowe mamuska1
    mamuska1
    Participant

Mój Maciuś gdy miał około 4 miesiecy po kompieli i karmieniu usypiał sam  w łóżeczku i przesypiał noc do 3 4 rano. Lecz gdy zaczoł ząbkowac nie było mowy o tym żeby położył sie spać bez kołysania noszenia itd.Teraz skończył 8 miesiecy waży juz troszke ale jedyny sposób żeby go uspać zamiast noszenia to bujanie w wózku. Każde próby wkładania go do łóżeczka gdy nie śpi kończy się płaczem. Sądze wiec że nie ma na to reguły bo nasz maluszek nie był noszony gdy był niemowlakiem bo dziecko szubko się do tego przyzwyczaja. A teraz nie mam wyboru mimo że maluszek ma stałe pory spania chodzi spać około 20, 21 a wstaje 5, 6 . 

Zdjęcie profilowe BeataSzary
    BeataSzary
    Participant

Drogie mamusie :) mam ten sam problem, tylko,  że z bliźniakami. Niestety czasami jest baaardzo ciężko, ale z pomocą przychodzą chusty do noszenia dzieci. Po karmieniu „dzielę” się z mężem dzieciakami, w chusty i ręce wolne. Zawsze czas poświęcony na bujanie – przeznaczam na ogarnięcie mieszkania. Wolne ręce pomagają :)a chusty – naprawdę świetne rozwiązanie. Żałuję, że nie używałam przy pierwszym dziecku. Maleństwo jest blisko nas, czuje nasz zapach i słyszy bicie serca – to pomaga.

Zdjęcie profilowe mlela
    mlela
    Participant

Witam.Ja swoją Oliwkę po wieczornym karmieniu utulam chwilkę,są buziaki i tulańce odkładam ją do łóżeczka,przytula się do pieluszki i zasypia sama.Mój już 6-letni syn usypiał tak samo.
    W ciągu dnia również jak jest zmęczona to zaczyna marudzić i gdy chcę ją uśpić na rękach i nawet jak dam jej smoczek i pieluszkę do przytulenia to nie chce zasnąć,macha rączkami i się denerwuje,jak ją odłożę do łóżeczka to zasypia w moment.

Zdjęcie profilowe Monika B-M
    Monika B-M
    Participant

Moja Natalka zazwyczaj zasypia sama w łóżeczku ale nie zawsze wtedy ratunkiem staje się fotelik samochodowy w którym wystarczy ją chwilkę pobujać, mamy male mieszkano wiec nie ma miejsca na kołyski huśtawki itp. czasem wystarczy dać też smoczek myszy i przykryć buźkę rozłożoną pieluszką tetrową

Zdjęcie profilowe magdamucha
    magdamucha
    Participant

Witam. Ja również mam problem z usypianiem mojej prawie 3 miesięcznej córki. Usypia tylko na rękach, ale gdy próbuje ją połozyc to sie budzi od razu lub po kilku minutach. Ale za to w nocy śpi bardzo długo tyle że ze mną w łóżku. Potrafi przespać 8 godzin

Zdjęcie profilowe JolkaG
    JolkaG
    Participant

Szum okapu.Najlepiej nagrać na komórkę, włączyć powtarzanie i monotonny szum uśpi dziecko. Oczywiście plus stała pora usypiania, te same rytuały i cierpliwość. Nawet po dłuższym czasie pojawiają się bunty, próby wymuszenia wzięcia na ręce albo chociażby ból brzuszka. Ważne też by kłaść zawsze w jednym miejscu

Zdjęcie profilowe miroslawa102
    miroslawa102
    Participant

Moja 3-miesięczna prawie córka zasypia sama, ale ze smoczkiem. I najlepszy okazał się ten z Canpol babies Newborn baby. Przede wszystkim jest dla mojej córki idealny rozmiarowo (wcześniej miałam 0+ innej firmy i był za duży). Ma ładny delikatny wzorek i nie rzuca się w oczy.

Ja nie musze bujac mojego syna na rekach jak jest pojedzony i nic mu nie dolega zasypia sam w łóżeczku

Oglądasz 9 wpisów - od 46 do 54 (z 54 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Twoje korzyści z rejestracji

• Udział w losowaniu nagród
    w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży
    i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Pakiety

Pakiety