Muzyka a rozwój dziecka

Temat zawiera 2 odpowiedzi, i ma 3 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe wiktoryna.kszysztono4 wiktoryna.kszysztono4 3 tygodnie temu.

Oglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ana.pawelkoz6
    ana.pawelkoz6
    Participant

Czytałam artykuł na stronie prenalen o pozytywnym działaniu muzyki na rozwój u dziecka pamięci, koncentracji, wyobraźni, itp. Czy również zauważyłyście takie pozytywne zachowania, czy faktycznie warto zainteresować malucha muzyką od pierwszych chwil życia?

Zdjęcie profilowe malinkka86wy
    malinkka86wy
    Participant

Chyba coś w tym jest, zauważam że dzieciaki które mają kontakt z muzyką np. zajęcia taneczne, nauka na instrumencie, nauka śpiewu, itp. nie mają problemu z koncentracją i pamięcią. Bardzo szybko uczą się układów tanecznych lub też tekstu piosenek. Bardziej są otwarte i spokojne. Może warto taką metodę zastosować i u siebie w rodzinie. Na pewno nie za szkodzi.

W naszym domu muzyka była i jest zawsze, w czasie ciąży np. słuchałam muzykę klasyczną i po urodzeniu dziecka zauważyłam że córka właśnie przy takiej muzyce wycisza się i uspokaja. Wykorzystuję to przy usypianiu dziecka. Jeśli puszczam inną muzykę to oczywiście zaczyna wywijać, tańczyć i przedstawiać teatrzyk. Zauważyłam również, że bardzo chętnie uczy się teksty piosenek i zaczyna śpiewać ;) .

Oglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Twoje korzyści z rejestracji

• Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży
    i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Pakiety

Pakiety

Placówki