Niebieskie Pudełko Przed ciążą Problemy In vitro Gdzie znaleźć pomoc w sprawie zapłodnienia in vitro?

Gdzie znaleźć pomoc w sprawie zapłodnienia in vitro?

Większość kobiet ma w sobie instynkt macierzyński. Odzywa się on w różnych momentach życia. Gdy uznamy, że jest to „odpowiedni” czas na dziecko, zaczyna się długa droga…

Co to jest in vitro ?

Zapłodnienie in vitro to metoda zapłodnienia polegająca na doprowadzeniu do połączenia komórki jajowej i plemnika w warunkach laboratoryjnych, poza żeńskim układem rozrodczym. Zaliczana do technik rozrodu wspomaganego medycznie. Jest stosowana jako sposób leczenia niepłodności w wypadku, gdy inne metody wspomaganego rozrodu nie mają zastosowania lub nie przyniosły oczekiwanego rezultatu (…).”                 

[Źródło: wikipedia.pl]

Znalazła się taka Fundacja, która wbrew burzy, braku ustawowych regulacji oraz braku refundacji na zabiegi in vitro postanowiła pomóc parom oraz samotnym kobietom, które starają się o dziecko.

Fundacja Cud In Vitro to nic innego jak działalność charytatywna na rzecz osób mających poważne problemy z zajściem w ciążę. Dzięki zebranym środkom możliwe jest wykonywanie zabiegów in vitro we wskazanych przez pary klinikach.

Na stornie Fundacji Cud In Vitro możemy przeczytać, że „została powołana do życia, by pomóc dawać życie. Każde.”

Prezes Fundacji Anna Stankiewicz wyjaśnia „Chcemy odejść od popularnego ostatnio trendu mówienia o finansowaniu zabiegów in vitro i przejść do konkretnego działania. Każda para, która zgłosi się do nas z prośbą o wsparcie procedury, może liczyć na szybką i bezpośrednią pomoc”.

Pierwszego października ruszył projekt wspierający wykonywanie zapłodnień in vitro. W sierpniu tego roku w Łodzi przyszło na świat pierwsze fundacyjne dziecko.

A czego dotyczy program?

„Program zakłada wsparcie par rozpoczynających procedurę in vitro aby mogły zaoszczędzić 3 tysiące złotych. Skierowany jest do osób, których leczenie niepłodności trwa powyżej roku lub w stosunku, do których lekarz wydał rekomendację wykonania zabiegu. Wiek kobiety nie może przekroczyć 42 lat.”

[Źródł: cudinvitro.pl]

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Imiona