Jak oswoić zwierzę w domu na przyjście dziecka?

Narodziny dziecka wiążą się z ogromnymi zmianami w naszym życiu. Zostaje ono kompletnie przewartościowane. Zmieniają się priorytety.

Zmiany te również odczuwalne są dla naszych czworonożnych towarzyszy. Zapewne każda z Was zauważyła, że zwierzaki robią się zazdrosne. Widzą, że coś się dzieje, są podenerwowane. Czują, że nadchodzą zmiany, że coś wisi w powietrzu.

Pamiętaj nie odstawiaj czworonoga na bok. Oswajaj go na przyjście dziecka. Na przykład pozwól mu wejść do przygotowanego już pokoiku dziecięcego, ale zabraniaj spania w łóżeczku czy wózku malca.

Po narodzinach dziecka, gdy jesteś jeszcze w szpitalu poproś partnera, aby wziął dziecięcy kaftanik i dał do obwąchania zwierzakowi. Łatwiej mu będzie zidentyfikować nowego członka rodziny gdy już wrócicie do domu.

Pierwsze dni w domu są pełne magii, ale też świeżo upieczeni rodzice, żyją w pewnym amoku. Ważne jest, aby postarać się nie skupiać całej swojej uwagi na dziecku. Tak, tak wiem jest to ciężkie, wręcz niewykonalne. Pozwól zwierzęciu na obwąchanie dziecka, mów do niego, nagradzaj go porcją smakołyków, gdy wykona Twoje polecenie. Baw się z nim, głaszcz. Pozwalaj, aby z Tobą wchodził do pokoju dziecka. Ale pamiętaj! Ostrożności nigdy nie za wiele. Nie zostawiaj zwierzaka sam na sam z dzieckiem, bez względu na to jak bardzo mu ufasz.

Każde zwierze na początku jest zazdrosne, musi mieć czas na oswojenie się z nową sytuacją. Musi nauczyć się, że już nie jest oczkiem w głowie i pierwszym pieszczochem w domu, ale nadal milusińskim ulubieńcem. A nowy członek rodziny to nie zagrożenie, a kolejny kompan do zabawy.

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mamy Amstaffa w domu suczke ;) jest Naszym oczkiem w głowie traktujemy ją jak córeczkę. niedługo urodzi się Nadia mam nadzieje,że propozycje zamieszczone w tym artykule sprawdza się i nie bedziemy musieli jej oddawać ;)

Forum

Forum

Imiona