Strona główna » Jak wybrać idealny wózek spacerowy?

ARTYKUŁ PARTNERA

Jak wybrać idealny wózek spacerowy?

Choć wózki dziecięce tradycyjnie kojarzą się z gondolą, tak naprawdę jest ona używana stosunkowo krótko. Wózek spacerowy tymczasem towarzyszy nam często przez okres ponad dwóch lat – jak więc wybrać ten najlepszy?

Każda rodzina żyje nieco innym trybem życia; każda ma swoje preferencje i ograniczenia wynikające choćby z miejsca zamieszkania. Nietrudno więc zgadnąć, że idealny wózek spacerowy będzie dla różnych rodziców nieco inny. Uniwersalną kwestią priorytetową jest oczywiście bezpieczeństwo i tutaj nigdy nie warto wybierać kompromisowych rozwiązań – stabilność konstrukcji, blokada kół i regulowane pasy muszą być najwyższej jakości! Pod tym względem markowe wózki oferują zdecydowaną korzyść, gwarantując wykorzystanie sprawdzonych materiałów, innowacyjność technologii, stosowne atesty, a także wiarygodne recenzje.

Na co jednak jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając idealny wózek spacerowy?

Wygoda siedziska

Każdej mamie zależy, aby jej maluszek podczas spacerów czuł się wygodnie i beztrosko; mógł w zależności od sytuacji drzemać lub aktywnie podziwiać świat. Duże, szerokie budki są pod tym względem niezastąpione, oferując dzieciom swobodę ruchów oraz przyjemne zacienienie i osłonięcie, niezawodne zarówno w czasie letnich upałów, jak i zimowych śnieżyc. Ogromnym plusem w tym zakresie jest również regulacja oparcia, tak, aby można je było ustawić w pozycji płaskiej, optymalnej dla zdrowia kręgosłupa podczas drzemek.

Płynność prowadzenia

Trudno zliczyć kilometry, które przebędziesz z wózkiem spacerowym. W parkach, sklepach, na ulicach, lotniskach czy w przychodniach nieraz będziesz manewrować pomiędzy dziesiątkami przeszkód. Doskonale zwrotne przednie koła zapewnią Ci w tym wyzwaniu poczucie komfortu, a dzięki amortyzacji zminimalizują dyskomfort maluszka. Warto jest również zwrócić uwagę na konstrukcję tylnego zawieszenia, które często decyduje o płynności jazdy.

Kompaktowość

Wózek spacerowy służy nie tylko spacerom – niejednokrotnie będziesz musiała spakować go do auta czy nawet samolotu. W tej kategorii niezastąpione są modele lekkie, łatwo i intuicyjnie składające się na płasko, a idealnie zachowujące pozycję stojącą nawet po złożeniu! Kompaktowe wymiary umożliwiają wzięcie ze sobą wózka jako bagaż podręczny na czas lotu, co jest nieocenione w trakcie przesiadek!

Opcje regulowania

Każdy rodzic jest inny, każdy spacer bywa inny, stąd też tak ważna jest możliwość dostosowywania wózka do aktualnych potrzeb. Z pewną docenisz więc modele, które oferują możliwość zmiany wysokości uchwytu, pozycji podnóżka, kąta nachylenia siedziska, jak również blokadę przednich kół. Im więcej masz opcji, tym przyjemniejsza codzienność!

Design

Niby nie najważniejszy, ale zdecydowanie umilający życie! A ponieważ pośród wózków spacerowych możesz dziś przebierać, nie ma powodu, aby nie wybrać tego, z którym będziesz czuć się na ulicy przyjemnie. Atrakcyjna kolorystyka, dynamiczne kształty, detale z eko skóry, nawet transparentne koła z pewnością umilą każdy spacer.

 

 Które wózki spacerowe warto wziąć pod uwagę?

Powyższe kryteria spełnia szereg markowych wózków cieszących się zaufaniem rodziców na całym świecie. Do godnych polecenia i sprawdzonych modeli należą:

Oyster Zero, ceniony za dużą, wygodną budkę z filtrem UV 50+ oraz praktyczną kieszenią na telefon czy klucze. Składany na płasko i lekki, jest zaskakująco stabilny i łatwy w prowadzeniu. Uwielbiany przez mamy żyjące w mieście.

 

 

Mama Zigi, czyli szalenie lekka spacerówka, łącząca elegancki, nowoczesny design z fantastyczną zwrotnością. Transparentne, bardzo trwałe koła zapewniają idealną amortyzację, a cały wózek składa się na płasko i może być wykorzystywany nawet podczas podróży samolotem! Ulubieniec elegantek.

Bumprider Connect, model kompaktowy o innowacyjnym systemie bocznych magnesów, które umożliwiają dołączenie drugiego wózka ze starszym lub młodszym rodzeństwem! Wyjątkowo lekki i mały, jest niezastąpiony w podróży oraz codziennym miejskim życiu – pod wózkiem znajduje się duży kosz zakupowy! Doskonały dla większych rodzin!

 

 

TFK DOT 2, czyli wózek przeznaczony dla miłośników jazdy terenowej. Wodoodporny, testowany pod kątem wytrzymałości w niemieckim Instytucie TUV, wyposażony jest w terenowe koła i wytrzyma dosłownie każdą wycieczkę na łonie przyrody! Ideał dla aktywnych rodziców.

Co ważne, każdy ze wspomnianych wyżej modeli daje możliwość zamontowania fotelika samochodowego, a pierwsze trzy są również kompatybilne z gondolami.

 

 

Alternatywa dla wózka spacerowego?

W odpowiedzi na rozmaite potrzeby rodziców powstały także „wózki” wymykające się klasycznej definicji spacerówki, ale pozwalające wygodnie wozić dziecko w pozycji siedzącej. W tej kategorii na szczególną uwagę zasługują takie modele jak SmarTrike Folding Trike STR7, czyli rowerek z certyfikatem wózka spacerowego. Polecany dla dzieci w wieku od 6 do 36 miesięcy oferuje możliwość wygodnego wożenia maluszka z osłoną klasycznej budki i z regulacją oparcia siedziska, a w dowolnej chwili może zmienić się w rowerek z prawdziwymi pedałami! Łącznie masz do dyspozycji osiem poziomów użytkowania właściwych dla różnego wieku dziecka!

 

 

Na koniec warto też wspomnieć o bardzo praktycznym foteliku samochodowym Doona+, który posiada zintegrowane koła! W rezultacie możesz dziecko do 1 roku życia wyjąć łatwo z auta i zabrać na krótką przechadzkę po sklepie czy spacer z parkingu do przychodni. Nie jest to co prawda substytut dla wózka, bowiem niemowlęta nie powinny być wożone dłużej w pozycji siedzącej, ale jako ułatwienie w przemieszczaniu się po mieście jest po prostu niezastąpiony!

 

 

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki