Niebieskie Pudełko Ciąża i poród Dookoła ciąży Prawo, praca i zasiłki Jak wybrać imię dziecka w świetle nowych regulacji na 2014 rok?

Jak wybrać imię dziecka w świetle nowych regulacji na 2014 rok?

Zmiany mają dotyczyć zasad nadawania imion dzieciom. Zasady mają być bardziej liberalne. Dopuszczalne będą imiona, które nie są przypisane żadnej płci, imiona zdrobniałe oraz obco brzmiące. I tak Zofia będzie mogła być Zosią, Aleksander Alexem tudzież Aleksem.

Jak myślicie, czy takie zmiany nie wprowadzą niepotrzebnego zamętu? Czy to nie jest poddanie się modzie? Jak na razie to dobra wola urzędnika Stanu Cywilnego decyduje o tym czy dane imie jest imieniem odpowiednim na nasze realia.

Dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich MSW Małgorzata Piotrak, na łamach Rzeczpospolitej wyjaśniała, że zmiany są w związku ze zwiększającą się liczbą małżeństw z cudzoziemcami, a także pojawieniem się imion niespolszczonych, które nie dają pewności co do płci dziecka. To także konsekwencja poglądu, że wybór imienia powinien w większym stopniu zależeć od decyzji samych rodziców. 

Zmiany miałyby wejść już w przyszłym roku.

[Źródło:rp.pl]

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dominika Antontonina urodzona 18.07.2014 ogodzinię13:38 była na świecie już

Forum

Forum

Imiona