Kolka niemowlęca

Bezpieczne i skuteczne probiotyki

Przeprowadzono wiele badań sprawdzających skuteczność dostępnych na rynku preparatów przeciwkolkowych. Udowodniono, że jednym z najskuteczniejszych są probiotyki,
produkty zawierające odpowiednią liczbę żywych, ściśle dobranych, przebadanych bakterii, wywierających korzystny efekt na florę jelitową przewodu pokarmowego, która u niemowlęcia
jest niedojrzała. Działanie probiotyków jest szczepozależne, co oznacza, że każdy szczep, nawet z tego samego rodzaju lub gatunku, jest skuteczny tylko w określonym wskazaniu. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego preparatu.

Udowodniono, że szczepy Pediococcus pentosaceus CECT 8330 oraz Bifidobacterium longum CECT 7894 charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa (brak efektów ubocznych) i dobrą tolerancją u niemowląt.

FloractinWłaściwie dobrane bakterie probiotyczne wykazują ponadto dużą aktywność przeciwzapalną oraz nie skutkują dodatkową produkcją gazów. Ich skuteczność przy występowaniu uporczywej
kolki potwierdziło badanie. U niemowląt, u których występował ciągły płacz (przez co najmniej 1 tydzień, około 60 minut dziennie), a które regularnie przyjmowały probiotyk będący kompozycją szczepów Pediococcus pentosaceus CECT 8330 i Bifidobacterium longum CECT 7894, udało się zredukować czas jego trwania aż o 68%! Skuteczność szczepów Pediococcus pentosaceus CECT 8330 oraz Bifidobacterium longum CECT 7894 została potwierdzona zarówno u dzieci karmionych piersią jak i mlekiem modyfikowanym.

Na rynku są dostępne preparaty w postaci kropli (najwygodniejsza forma podawania), które dawkuje się w zależności od wagi i wieku dziecka. Argumentami przekonującymi młode mamy do stosowania probiotyków są na pewno: całkowite bezpieczeństwo stosowania, zdolność do hamowania adhezji do jelita (przylegania) chorobotwórczych drobnoustrojów (rola prewencyjna) oraz ich przeżywalność w przewodzie pokarmowym maluszka. Utrzymują one wysoką skuteczność, nawet podczas podawania dziecku antybiotyków, a także innych dodatków żywieniowych (np. mleka modyfikowane).

Magdalena Habuz-Falińska mgr farmacji, jest absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na Wydziale Farmaceutycznym. Obecnie pracuje w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Współpracuje z portalami opiniotwórczymi, redagując teksty w dziale Farmacja. Stara się w nich poruszać problemy, jakie napotyka w aptece ogólnodostępnej i szpitalnej, w sposób dla wszystkich zrozumiały.

Kolka niemowlęca, cz. 1 – przydatna wiedza dla Mamy

Kolka niemowlęca, cz. 3 – doraźna pomoc

Artykuł Partnera
Floractin kolki

 

Tagi: , , ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki