Strona główna » Lampki, pozytywki i przytulanki, czyli jak ułatwić maluchom zasypianie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Lampki, pozytywki i przytulanki, czyli jak ułatwić maluchom zasypianie

W wielu domach wieczory są kulminacją stresu. Rodzice są zmęczeni, ale dziecko nie chce zasnąć albo boi się zostać samo w łóżeczku. Jak możecie pomóc jemu i sobie?

Dlaczego dzieci nie chcą zasypiać?

Zmęczony po całym dniu dorosły z błogością opada na poduszkę i zasypia. Maluchy nie mają jednak jeszcze w sobie tej pewności i zdolności do samouspokojenia. Wieczorem bywają przemęczone lub zbyt rozbudzone nadmiarem bodźców wokół. Może nie podobać im się idea rozłąki z mamą, mogą niekomfortowo czuć się w ciemności i ciszy. Nie poddawaj się jednak frustracji – postaraj się zrozumieć pociechę i nauczyć ją tego, co sam tak dobrze potrafisz: beztroskiego zasypiania…

Oswoić ciemność – lampki nocne dla dzieci

Choć dorośli dla zdrowia powinni spać w absolutnej ciemności, maluchy trzeba najpierw z nią oswoić. Subtelne światło na noc nie tylko pomaga zasnąć bez niepokoju, ale także ułatwia nocną zmianę pieluszek, karmienia, wycieczki do toalety czy poszukiwania rodziców.

Lampki nocne LED Olala to wyjątkowo sympatyczne bezprzewodowe zwierzaki, które spowijają sypialnię w delikatnej, kojącej poświacie. Minimalna moc 1 W gwarantuje, że światło nie rozbudzi maluszka nawet w środku nocy. Lampki ładowane są indukcyjnie, nie wymagają więc kupowania baterii, a przy tym świecą bez wyłączania nawet 12 godzin! Co zaś najważniejsze, wyprodukowane są z całkowicie bezpiecznych dla dziecka materiałów, które się nie nagrzewają. Maluch może więc bez problemu wziąć rozświetlonego króliczka lub sówkę w rączkę niczym osobistą latarkę.

Dla większego komfortu i lepszego samopoczucia warto wyposażyć pociechę w zestaw trzech identycznych lampek, które w razie potrzeby mogą rozjaśnić cały korytarz aby umilić drogę do łazienki, czy pokoju rodziców.

 

 

Ukoić do snu – projektor świetlny

Wielkie znaczenie w uspokajaniu dzieci przed snem odgrywają rytuały. Wyciszająca kąpiel, bajka przeczytana przez tatę czy mamina kołysanka to sprawdzona klasyka. Wszystko to jednak zawodzi, kiedy tylko zostawisz dziecko samo w łóżeczko i spróbujesz zamknąć drzwi.

Aby maluch nawyknął do samotności podczas usypiania warto stworzyć mu powtarzalną rutynę, która przyciągnie uwagę, zaabsorbuje i ukoi zmysły. Cloud b®Tranquil Turtle™ to rozkoszna lampka nocna z projekcją świetlną i kojącymi dźwiękami w formie pluszowego żółwia. W jego skorupie ukryty jest magiczny projektor, który zmienia pokój dziecka w oazę oceanicznego spokoju. Na ścianach pojawiają się łagodnie poruszające się morskie fale, którym towarzyszy uspokajający szum. Maluszek słucha, ogląda i powoli odpływa w krainę snu, bez płaczu i stresu. Co ważne, gdy tylko mózg nawyknie do usypiania w towarzystwie sympatycznego żółwika i jego świetlnego show, każdy kolejny wieczór będzie łatwiejszy.

 

 

Dla komfortu użytkowników lampka Cloud b®Tranquil Turtle™ jest bezprzewodowa, umożliwia regulację poziomu jasności i wyłącza się sama po ponad 20 minutach, oszczędzając baterie.  Pomocna będzie również lampka Cloud b® Twinkling Twilight Turtle, która wyświetla rozgwieżdżone niebo i odtwarza kojące dźwięki – melodie i biały szum (fale oceanu).  Twinkling Twilight Turtle zmienia perspektywę dziecka ze strasznego, ciemnego pokoju w rozgwieżdżone prawdziwymi konstelacjami niebo na suficie i ścianach sypialni. Rodzice mogą po zgaszeniu świateł opowiadać dziecku o gwiazdach. Lampka wyłącza się sama po 45 minutach.

 

Przełamać ciszę – pozytywki dla najmłodszych

Pomysł, aby usypiać małe dzieci za pomocą dźwięków, nie jest oczywiście nowy. Mamy od tysięcy lat śpiewają swym pociechom kołysanki, które zdaniem naukowców są ważnym elementem wieczornej rutyny, wyciszają emocje, a nawet sprzyjają rozwojowi mózgu. Człowiek jest bowiem genetycznie zaprogramowany, aby reagować na muzykę, a samo skupienie na dźwiękach w zaskakujący sposób obniża poziom ciśnienia krwi i hormonów stresu.

 

 

Cloud b® Love Light Buddies – Szumiąca przytulanka z czujnikiem ruchu to budząca niezwykle przyjemne odczucia maskotka z funkcją pozytywki i lampki. Wyjątkowo miękka przytulanka jest doskonałym towarzyszem na wieczór, w zanadrzu skrywając wspaniałą niespodziankę. Otóż doskonale ukryty panel dźwiękowy emituje osiem różnych dźwięków i melodii, które pomogą maluszkowi usnąć w błogim spokoju – od kojącego bicia serca, odgłosów strumyka po klasykę kołysanek. Dodatkowa funkcja nagrywania umożliwia mamie zapisanie fragmentu zaśpiewanej przez siebie piosenki lub kilku ciepłych słów skierowanych bezpośrednio do dziecka, które mogą zostać odtworzone podczas snu.  Szumiąca przytulanka posiada detektor ruchu – wystarczy potrząsnąć maskotką i ona zacznie grać.

Pozytywka oferuje możliwość regulowania głośności, a przy tym można łatwo ją uprać po wyjęciu panelu grającego. To doskonały pomysł na prezent dla mniejszych i większych dzieci, które mają problem z samodzielnym zasypianiem.

A może lampka, pozytywka i projektor 3w1?

Na różnych etapach rozwoju dziecko może potrzebować nieco innego stylu uspokajania i wyciszania. Trudno też z góry przewidzieć, co zadziała u danej pociechy – każdy maluch jest indywidualną osobowością, którą trzeba zgłębić i zrozumieć. Czasami wymaga to wielu prób i błędów.

Lampka/projektor muzyczny/pozytywka 3w1 z kolekcji Boho Chic od Tiny Love to rozwiązanie kompleksowe. W jednej niewielkiej, przenośnej piramidzie o wyjątkowo eleganckim designie kryją się aż 3 przydatne funkcje. Po pierwsze, korzystać więc możesz z latarenki emitującej subtelne światło, które ułatwia odnalezienie się w nocnym mroku, ale nie budzi maluszka. Po drugie, wbudowany projektor pozwala wyświetlać na ścianie obraz rozgwieżdżonego nieba o delikatnie zmieniających się barwach. Ich obserwacja wywiera prawie hipnotyczny wpływ na usypiającego maluszka.

Wreszcie, urządzenie odgrywa też rolę pomysłowej pozytywki, która emituje nie tylko kołysanki, ale także pięć rodzajów białego szumu (od deszczu po ćwierkanie ptaków) oraz unikalny dźwięk uciszania maluszka. Gdyby tego było mało, odtwarzacz MP3 umożliwia wgrywanie własnych ścieżek dźwiękowych, w tym i dziecięcych audiobooków!

Każdy ze wspomnianych wyżej pomocników to nie tylko sposób na spokojniejsze wieczory w domu, ale także niezastąpione wsparcie podczas podróży, gdy wszystko jest inne i niepokojące. Dobrze znane światło czy melodie pozwolą dziecku bez trudu usnąć gdziekolwiek!

 

 

 

 

Instagram
Tagi:

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki