Niebieskie Pudełko Lifestyle Wiadomości Rozrywka Maskotka – prezent idealny

Maskotka – prezent idealny

Listopad to czas, kiedy wiele osób zaczyna myśleć o prezentach świątecznych i zastanawiać się, czym obdarować najbliższych. Przygotowania dostarczają wielu emocji i wymagają zaangażowania – planując dla kogoś prezent, najpierw musimy się zastanowić, czym chcielibyśmy obdarować daną osobę, co o niej wiemy, czy mówiła nam, o czym marzy albo co by się jej przydało.

W przypadku dzieci jest to nieco łatwiejsze, bo te zwykle bardzo chętnie opowiadają o tym, co chciałyby dostać. Jeśli jest to na przykład kolejna książka albo gra w ukochanej serii, odpada problem poszukiwań.

 

 

Dla maluchów idealnym prezentem może być maskotka – przytulanka z ulubionym bohaterem, która będzie towarzyszyła dziecku w codziennym odkrywaniu świata.

O tym, jak ważne jest przytulanie, wiedzą wszyscy rodzice. Potrafi rozładować emocje, uspokoić, ukoić do snu. Wprawia w dobry nastrój i pozwala się odprężyć. Przytulając się, wzmacniamy więzi, budujemy poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Dzieci lubią się przytulać nie tylko do rodziców, lecz także do maskotek, które odgrywają ważną rolę w ich życiu. Przytulanka może stać się towarzyszem codziennych przygód – jest zabierana do wózka, do przedszkola, na spacery, towarzyszy maluchowi w trakcie posiłków czy kąpieli, pomaga zasnąć.

Dla kilkulatka wielką radością może być maskotka z ulubioną postacią – a taką na pewno jest Pucio, bohater serii książek.

 

 

Seria o Puciu została stworzona przez Martę Galewską-Kustrę, dr n. hum. logopedę, pedagog dziecięcą i pedagog twórczości, by w naturalny sposób wspomagać rozwój mowy u dzieci na różnych etapach rozwoju. Tematyka przystępnych w formie i angażujących dzieci książek obejmuje między innymi: wyrazy dźwiękonaśladowcze i pierwsze słowa, podstawowe rzeczowniki i czasowniki oraz łączenie wyrazów, zabawy z artykulacją (czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek), budowanie zdań oraz ćwiczenia umiejętności opowiadania. Gry i puzzle, choć na pozór bazujące na prostych zadaniach, wymagają skupienia uwagi na ilustracji, rozwijają spostrzegawczość i mowę, ale przede wszystkim pobudzają do myślenia.

Pucio z pewnością nie zdobyłby tylu dziecięcych serc, gdyby nie kreska Joanny Kłos, współautorki serii. Jej piękne, pełne ciepłych barw i przyjaznych postaci ilustracje sprawiły, że ten sympatyczny bohater z miejsca stał się ulubieńcem maluchów, które pokochały jego charakterystyczny wizerunek. Od serii o Puciu trudno się oderwać, a ilustracji nie sposób pomylić z innymi – są wyjątkowe i niepowtarzalne.

 

 

Teraz ten sympatyczny bohater dostępny jest również jako maskotka do przytulania, zasypiania, na spacery i do zabawy. Jest świetnym dopełnieniem serii i na pewno sprawi radość każdemu maluchowi. Pucio sprawdzi się jako prezent pod choinkę, na urodziny, z okazji pierwszego dnia w przedszkolu czy w ramach przygotowań do pojawienia się nowego członka rodziny.

Maskotka jest dostępna w internetowych księgarniach i sklepach z zabawkami oraz na tej stronie.

 

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moja córcia Pucia uwielbia

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki