Niebieskie Pudełko Niemowlę Zdrowie Dobre rady Na jakie zajęcia zapisać niemowlę?

Na jakie zajęcia zapisać niemowlę?

Różne formy aktywności dla najmłodszych dzieci, nawet kilkumiesięcznych, proponuje coraz więcej miejsc w wielu miastach Polski. Maluszki słuchają muzyki, baraszkują, wspólnie się bawią. Dla mam zajęcia są okazją do wyjścia z domu, spotkania innych mam z dziećmi w podobnym wieku, spędzenia kilku chwil w miłej atmosferze. Rodzice i dzieci uczą się, jak fajnie jest wspólnie spędzać czas. Poniżej kilka propozycji na ten rok szkolny – jeszcze można się zapisać!

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci Pam-Pamki są oparte na Sekwencyjnej Teorii Uczenia się Muzyki Edwina Eliasa Gordona. Dzieci uczą się rozumieć muzykę i tworzyć ją, czyli improwizować za pomocą głosu – najlepiej dostępnego mu instrumentu.Zajęcia prowadzi studentka V roku pedagogiki o specjalności kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki metodą E. E. Gordona. Zajęcia organizuje CZAS DLA MAM na Saskiej Kępie w Warszawie. Cena karnetu miesięcznego: 120 zł/4 zajęcia/wejścia pojedyncze 35 zł.

Kreatywka to zajęcia dla niemowląt do 1 roku życia. Odbywają się w wielu miastach Polski, m.in. w Krakowie, Bytomiu, Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim. Podczas spotkania instruktorka proponuje rodzicom różnorodne formy zabaw z muzyką, instrumentami i rekwizytami, które następnie rodzice mogą powtarzać w domu. Na zajęciach prezentowane są zabawy, których celem jest uwrażliwienie dzieci na zmiany w muzyce, rozwijanie poczucia rytmu, by uczynić obcowanie z muzyką najbardziej naturalnym od pierwszych chwil życia. Na zajęciach rodzice będą się uczyć prostych wierszyków do rytmizowania, dziecięcych masażyków, które połączone z dotykiem uwrażliwią dzieci na tekst i rytm, a także zupełnie nowych piosenek, które wzbogacą domowy repertuar. Cena: 25 zł/60 min.

Palec wskazujący przytknięty do cmokających ust oznacza ssanie z piersi. Ręce złożone pod głową oznaczają spanie. Dwie ręce położone płasko na sobie z poruszającymi się kciukami to znak żółwia. Dłoń może pokazać wieżę, rybę, dom. Bobomigi to polska wersja Sign2Baby, metody autorstwa Josepha Garcii, polegającej na komunikacji z niemowlętami za pomocą znaków języka migowego. Znaki są w stanie zrozumieć już ośmiomiesięczne dzieci. Sign2Baby polega na wspieraniu komunikacji werbalnej znakami języka migowego (często w wersji uproszczonej). Znaki wprowadza się stopniowo od niemowlęctwa (6 – 11 miesiąc życia) – przy użyciu piosenek, wierszyków i rymowanek oraz w codziennych czynnościach. Zwykle zaczyna się od kilku prostych znaków takich jak: spać, jeść, pies. Z początku dziecko jedynie obserwuje znaki, potem próbuje je naśladować, a w końcu miga samo w nowych kontekstach. Komunikacja ta z założenia ma przebiegać zarówno werbalnie, jak i wizualnie. Po prostu należy jednocześnie migać i mówić. Znak ma być ilustracją wypowiedzi. Bobomigi wykorzystują również elementy muzykoterapii, bajko terapii, zabaw integracyjnych, pantomimy i zabaw sensorycznych. Zajęcia z migania odbywają się w klubie Koko w Warszawie. Kurs składający się z 10 spotkań kosztuje 680 zł.

Pomigaj ze mną, Mamo! to warsztaty komunikacji przy pomocy polskiego języka migowego dla rodziców i dzieci w wieku od 6 do 13 miesięcy, które odbywają się w krakowskich Groszkach. Na cykl składa się 12 spotkań, na których wprowadzane są znaki z zakresu takich tematów, jak np. rodzina, zwierzęta, zabawki, jedzenie czy codzienne czynności. Podczas zajęć odbywają się także zabawy z dźwiękiem, kształtem, kolorem, smakiem, zapachem, słowem i muzyką. Spotkania prowadzi lektorka polskiego języka migowego Beata Ziarkowska-Kubiak. Cena za karnet na cały cykl: 300 zł.

Grupy Musical Babies to zajęcia muzyczno-ruchowe (prowadzone częściowo po angielsku) dla bardzo małych dzieci – w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Odbywają się w całym kraju – m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Cieszynie, Bydgoszczy, Pile, Lublinie, Kołobrzegu i Białymstoku. Podczas spotkań dzieci słuchają muzyki klasycznej (Mozarta, Beethovena, Vivaldiego, Straussa), oraz śpiewanych przez osobę prowadzącą piosenek i mówionych rymowanek. Te, które umieją, wybijają rytm na instrumentach muzycznych, tańczą. Prowadząca zwraca się do nich częściowo w języku angielskim, a wszystkie piosenki (bardzo melodyjne i przyjemne dla ucha) są śpiewane w tym języku. Pojawiają się w nich słowa codziennego użytku, takie jak części ciała, kolory, podstawowe czynności. Po skończonych zajęciach uczestnicy wspólnie bawią się przy muzyce klasycznej. Anna Rattenbury, pomysłodawczyni zajęć mówi: – Celem udziału w spotkaniach Musical Babies jest wykształcenie u dziecka poczucia rytmu, poznanie różnorodnych form muzycznych i dźwięków, osłuchanie się z językiem angielskim oraz integracja z innymi dziećmi. Cena: około 20 zł za zajęcia w zależności od lokalizacji.

 

Muzyczne Igraszki to zajęcia rozwijające inteligencję muzyczną dzieci chodzących (od 12 do 24 mies.) poprzez kontakt z dużą różnorodnością dźwięków, stylów i rytmów. We wrocławskich Zabawiankach dzieci poznają różne motywy muzyczne i obrazują je spontanicznym ruchem. Mają do dyspozycji chustki, piórka, piłki i szarfy. Pojawia się wiele zabaw ruchowych i rytmicznych z instrumentami . Nie zabraknie też znanych i mniej znanych piosenek i wierszyków. Ponieważ dzieci w tym wieku krótko koncentrują uwagę, zabawy szybko się zmieniają. Karnet na 4 zajęcia: 80 zł.

Pomorskie Centrum Rozwoju Twórczego Pan Dinek w Gdańsku zaprasza na zabawy stymulujące rozwój dziecka. Podczas warsztatów wykorzystywane są najprostsze elementy otaczającej rzeczywistości i przyrody. Celem zajęć jest to, by dzieci poprzez zdobywanie wielozmysłowych doświadczeń rozwijały się harmonijnie, przebywały i bawiły się wraz z rodzicami w grupie rówieśników, a tym samym przygotowywały się do efektywnego przyswajania wiedzy o otaczającym świecie. Przy okazji rodzice poznają wiele prostych pomysłów na edukacyjną zabawę ze swoim dzieckiem i mają możliwość spotkać się i wymienić doświadczeniami z innymi rodzicami rówieśników swojego dziecka. Prowadzenie: Urszula Miłejszo – psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 miesięcy do 1 roku życia. Cena za karnet na 8 spotkań : 160 zł.

Kosi Łapki
w Poznaniu organizują zajęcia kierowane do dzieci od 2 miesiąca do 1 roku życia. Prowadzone są pod okiem mgr fizjoterapii, który od lat pracuje z niemowlętami. Proponuje on ćwiczenia, które mają na celu przyspieszenie rozwoju psychomotorycznego, tzn. wspomagają tak umysł, jak i ciało. Czas trwania zajęć: 50 min. Karnet na 4 zajęcia kosztuje 125 zł.
 

Jakie zajęcia są dostępne w Twoim mieście? Stwórzmy razem bazę zajęć dla niemowlaków. Zapraszamy do wypowiedzi na FORUM

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki