Niania na państwowym etacie

W związku z nowelizacją ustawy żłobkowej, złagodzenia jej przepisów dotyczących zakładania prywatnych placówek stanowiących opiekę nad maluchami do trzech lat oraz niewielką liczbą rejestracji nowych prywatnych placówek przedszkolnych, jak nas informuje stołeczna Gazeta Wyborcza, biuro polityki społecznej przystąpiło do rozmów z burmistrzami w celu pozyskania opiekunów, którzy zajęliby się dziećmi do końca roku.

Na początek poszukiwanych jest 10 osób, które mają już doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, lub które przejdą specjalistyczne szkolenie jakie zaakceptowało Ministerstwo Pracy
i Polityki Społecznej. Szkolenia będą realizowane jeżeli zbierze się odpowiednia liczba chętnych. Joanna Telus z D.E.S. Pracowni Mediacji i Wspierania Rozwoju informuje, także o możliwości szkoleń dla opiekunów w żłobkach i w klubach malucha.

Zarobki niani zatrudnionej na wakacie w stołecznym ratuszu ustalone zostały w przedziale między 1-2,5 tyś zł brutto i uzależnione są od liczby i wieku dzieci. Natomiast rodzice będą płacić identycznie jak w miejskich żłobkach pamiętając o tym, iż od 1 września ceny w żłobkach wzrosną do 374zł miesięcznie + 6zł dziennie wyżywienie. Będzie można również skorzystać z ulg bądź też w szczególnych przypadkach z całkowitego zwolnienia z opłat.

Jeżeli konkurs przyniesie oczekiwane rezultaty ruszy kolejna edycja konkursów na opiekunów
i na współprace z prywatnymi placówkami.
Więcej szczegółów w dzisiejszej Gazecie Wyborczej.
Trzymamy kciuki :-).

22.08.2011
Joanna Adamczyk

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki