Pomysły na zabawy na Halloween

Październikowe długie wieczory, czasem dłuższe dni wypełnione chorobą dziecka, też można spędzić pomysłowo.

Koniec października zbliża się dużymi krokami. Małe szkraby już przywykły do atmosfery żłobkowej czy przedszkolnej. Zasymilowały się z otoczeniem – zapoznały nowych kolegów i koleżanki. Niesamowite, jak szybko dzieci przyzwyczajają się do nowych warunków i tworzą, w ich pojęciu, przyjaźnie na całe życie. Żłobek czy przedszkole przy niesprzyjającej pogodowo aurze to także okres częstszych przeziębień. Jak wypełnić dziecku czas w domu, tak, aby się nie nudziło, natomiast gorączki lub kataru nie utożsamiało z ciągłym leżeniem w łóżku, ale również z zabawą i konstruktywnymi spędzaniem ciężkich chwil choroby.

A czas wam sprzyja, drodzy rodzice. Niedługo Halloween :-). To dobry moment na mądre wypełnienie wolnego czasu.

Wasze cherubinki na pewno mają swoich idoli bajkowych. Zaproponujmy dziecku, że wspólnymi siłami przygotujecie strój na Halloween z jego ulubioną postacią z kreskówki. Tym, którzy nie czują drygu do krawiectwa, proponujemy zająć się rzeźbą z dyni. Jestem pewna, że metodą prób i błędów (plus zużytych wielu dyń), wyjdzie przepiękne cudo, idealne na listopadową noc. Z pozostałości z dyni można zrobić pyszny krem albo placki. Mniami…

Jak już pięknie wyrzeźbiona dynia zajmie odpowiednie miejsce w domu możemy zaproponować dziecku kolejne zadanie. Spróbujmy nauczyć dziecko zdmuchiwać małą świeczkę za pomocą nosa. W ten sposób nasza pociecha nieświadomie „załapie”, jak się dmucha nosem, by go wysmarkać. Co prawda czynność ta może być nieco utrudniona przez katar, ale do odważnych świat należy. :-)
    
Macie jakieś pomysły, niezawodne receptury, które mogą umilić maluchom długie jesienne wieczory?
Powodzenia !!

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki