Niebieskie Pudełko Małe dziecko Dieta i żywienie Poradnik Żywienia Dziecka IMiD

Poradnik Żywienia Dziecka IMiD

Żywienie dziecka to często poruszany temat na wszelkich forach dyskusyjnych. Niestety w Polsce dzieci nie są prawidłowo żywione. Zdarza się, że wynika to z niewiedzy rodziców. Nie ma również wytycznych dla żłobków i przedszkoli odnośnie zbilansowanej diety dziecka.

W 2011 roku Instytut Matki i Dziecka przeprowadził badania nt. „Kompleksowej oceny sposobu żywienia dzieci w wieku 13-36 miesięcy w Polsce.” W badaniu dowiedziono, że jedynie 45,5% badanych dzieci miało prawidłowy wskaźnik masy ciała (tzw. wskaźnik BMI). Wykazano, że 27,5% dzieci dotknięta jest otyłością lub nadwagą. Tyle samo badanych miało niedobór i znaczy niedobór masy ciała.

Dzieci z badanej grupy jedzą za mało warzyw, owoców i mają nidobory białka, natomiast spożywają zbyt dużo mięsa i wędlin. Stwierdzono liczne błędy żywieniowe, złe nawyki oraz niewłaściwy profil składników odżywczych w dietach małych dzieci. Wśród badanych, 80% dzieci miało dietę niedoborową w wapń i witaminę D, u 90% dzieci stwierdzono nadmierne spożycie soli, a u 80% – cukru. Niestety są to zatrważające wyniki.

Zakład Żywienia, Instytut Matki i Dziecka opracował poradnik Żywienia Dziecka w wieku od 1. do 3. roku życia dla rodziców i nie tylko.

Grupa Ekspertów – m.in. dietetyk, psycholog oraz członek Zespołu ds Żywienia Dzieci i Młodzieży PAN we współpracy z lek. med. Hanną Dyląg i dr n. med Grażyną Rowicką opracowali kompedium wiedzy, które w praktyczny sposób dostarcza wiedzy na temat aktualnych zaleceń dotyczących żywienia dzieci w wieku poniemowlęcym.

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki