Czy Twoje dziecko ucieszyłoby się, gdy po latach powiedziałabyś mu, że urodziło się w szpitalu Hello Kitty? Czy takie tematyczne szpitale mogą mieć wzięcie?

W centralnej części Tajwanu jest magiczne miejsce – szpital. Nie jest to zwykły, szary, ponury szpital, jakich wiele. Jest to szpital utrzymany w tematyce rodem z kreskówki: sympatycznej, znanej wszystkim kotki – Hello Kitty. Pomysłodawcą tego wydawałoby się zwariowanego ośrodka jest główny ordynator Tsai Tsung-chi, który zrealizował swoją zaskakującą wizję za 100 mln dolarów po tym, jak otrzymał prawa do wykorzystania znanej licencji od jej właściciela – firmy Sanrio Co Ltd..

Szpital liczy 30 łóżek. Już od wejścia wita nas sympatyczna kotka ubrana w strój lekarski. Ściany, winda, wyposażenie wnętrz – łóżeczka dla niemowlaków utrzymane są w tej tematyce. Pielęgniarki i położne ubrane są w różowe fartuchy z wizerunkiem kotka. Pościel dla pacjentów oraz kocyki dla nowonarodzonych również nawiązują do Hello Kitty. Różowy kocyk dla dziewczynki, niebieski dla chłopca – obydwa z przeuroczym kotkiem.

Skąd się wzięła Hello Kitty?

W 1974 roku Juko Yamaguchi, pracownik japońskiej firmy Sanrio Co Ltd. w Tokio wymyślił wizerunek uroczego kotka i zamieścił go na portmonetce. Następnie Japonię ogarnął szał. Dwa lata później Amerykanie wykupili prawa do licencji.

Obecnie wizerunek Hello Kitty rozpoznawalny jest na całym świecie. Producenci prześcigają się w wymyślaniu przeróżnych gadżetów, akcesoriów, oraz przedmiotów codziennego użytku.

Fanów Hello Kitty zapraszamy na wycieczkę do Japonii, a konkretnie do wesołego miasteczka Sanrio Puroland.

Jak Wam się podoba koncepcja tematycznych szpitali?

Zachęcam do obejrzenia galerii.

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki