Strona główna » Uspokajające lampki i pozytywki dla niemowląt – na lepszy sen

ARTYKUŁ PARTNERA

Uspokajające lampki i pozytywki dla niemowląt – na lepszy sen

Wraz z nadejściem jesieni coraz więcej czasu spędzamy w domu, coraz częściej obcując z szarugą i mrokiem. Lampki-projektory dla maluchów to propozycja na umilenie tych długich wieczorów.

Między ciemnością, która zimą zalega już po południu, a jasnością klasycznych lamp sufitowych, istnieje szeroka gama natężenia i kolorów światła, która wpływa zasadniczo na nasze samopoczucie. Małe dzieci szczególnie źle znoszą silne bodźce, odchorowując je rozdrażnieniem i trudnościami z uśnięciem. W pokoiku dla najmłodszych warto więc zaplanować alternatywne źródła oświetlenia, które będą koić nerwy, sprzyjać rodzinnym czułościom i pomagać w zasypianiu.

 

Przytulna lampka na wieczór

Psychologowie przekonują, że niemowlętom należy przede wszystkim zapewnić harmonijny i powtarzalny plan dnia. Jest w nim czas na baraszkowanie, przyswajanie ekscytujących, nowych umiejętności i odkrywania świata. Wszystkie te emocje poważnie obciążają jednak niedojrzały jeszcze układ nerwowy dziecka. Późnym popołudniem warto więc skupić się na wyciszaniu i dopieszczaniu maluszka – to idealny czas na czytanie, przytulanie, śpiewanie.

Lampka nocna Magiczna Ośmiornica marki Cloud B to po pierwsze wspaniała dekoracja dziecięcej sypialni. Sympatyczna, kulista ośmiorniczka nie tylko emituje kojącą niebieską lub różową poświatę, ale także wyświetla na ścianach wokół bajkową kompozycję gwiazdek i małych rybek. Po zmroku pokój nabiera więc rozkosznej atmosfery przytulności, pozwalając uspokoić się po długim dniu. Natężenie światła jest bowiem na tyle niskie, że sprzyja produkcji melatoniny, która w naturalny sposób przywodzi głęboki sen. Co ważne, po 45 minutach lampka automatycznie się wyłącza, dzięki czemu dziecko może wypoczywać w korzystnej dla zdrowia całkowitej ciemności, a rodzic nie musi skradać się, aby wyłączyć światło, ryzykując zbudzenie maluszka.

 

 

 

 

 

 

Świecąca pozytywka, która utuli do snu

Nastrojowe światło to tylko jeden ze sposobów, jak pomóc dziecku zasnąć. Naukowcy są zgodni, że muzyka odgrywa równie ważną rolę w wyciszaniu i uspokajaniu niemowląt, przede wszystkim pozwalając ustalić wieczorną rutynę. Gdy maluszek słyszy znaną melodię, podświadomie asocjuje ją z wieczorem i zasypianiem, poddając się naturalnemu rytmowi dnia. Wiemy też, że muzyka aktywnie stymuluje emocje, a łagodne kołysanki budzą u najmłodszych uczucie błogości i bezpieczeństwa.

Lampka/projektor muzyczny/pozytywka 3w1 – Boho Chic marki Tiny Love to kolejny designerski dodatek do pokoju dziecięcego, który spodoba się nawet najbardziej wymagającym rodzicom. Oprócz regulowanego natężenia światła i magicznej projekcji gwiazd na suficie oferuje ona również cały szereg funkcji muzycznych. Po pierwsze więc, możemy umilać maluszkowi zasypianie jedną z 17 kołysanek wybranych z myślą o kojeniu zmysłów. Poza tym pozytywka oferuje także uwielbiany przez wiele dzieci biały szum w postaci odgłosu deszczu, ćwierkania ptaków czy bicia serca. Wreszcie, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi MP3 rodzice mogą również samodzielnie wybierać dziecku usypiające melodie.

 

 

Bardzo podobne funkcje oferuje rozkoszny Projektor/Pozytywka/Lampka z sensorem płaczu – Jeżyk Marie od Tiny Love. Design zaprojektowano z myślą o dzieciach i uwielbianych przez nie leśnych zwierzątkach. Sympatyczny jeż łączy subtelne nocne światło z gwiaździstą projekcją oraz wyborem kołysanek i uciszających odgłosów. Dodatkowo reaguje on aktywnie na płacz maluszka, włączając uspokajające światło i wybrane kołysanki przy każdorazowym wybudzeniu. Automatyczny timer sam wyłącza pozytywkę, a w rezultacie rodzice rzadziej muszą wstawać w ciągu nocy.

 

 

Przytulanka, która odgoni nocne strachy

Kłopoty z zasypianiem nie kończą się jednak na okresie niemowlęctwa. U starszych dzieci stykających się przez dzień z różnymi historiami, obrazami i przeżyciami, w wieczornych ciemnościach spod łóżek i z szaf wychodzą najróżniejsze strachy, które nie dają w spokoju zamknąć oczu. Nadpobudliwej wyobraźni również pomoże delikatne światło, które nie tylko pozostawi potworom mniej miejsca, ale także wprowadzi pozytywną atmosferę bajki.

Twilight Turtle marki Cloud B to wesoła lampka w kształcie lądowego żółwia, którego skorupa emituje na suficie autentyczne gwiezdne konstelacje. Niczym pod nocnym niebem, możemy więc opowiadać pociesze o galaktykach i gwiazdozbiorach, odsuwając myśli od nieprzyjemnych tematów. Ciekawym wariantem tej samej lampki jest Tranquil Turtle, czyli żółw podwodny, który wykorzystuje światło i dźwięk do imitowania usypiających morskich fal – do wyboru jest przy tym opcja melodii lub szumu. Oba typu żółwi umilą wieczory zarówno noworodkom, jak i starszym dzieciom, które ocenią miękkość świecącej maskotki.

 

 

Niemniej rozkoszna jest Pozytywka Przytulanka Panda od Cloud B mająca postać pluszowego misia prosto z bambusowego lasu. Kuliste kształty, aksamitne futerko i sugestywnie przymknięte oczka wprowadzą każdego w senny nastrój. Panda okazuje się jednak także doskonałym stróżem – osiem uspokajających melodii odgoni wszelkie strachy i starszym dzieciom pozwoli nauczyć się zasypiania nawet w całkowitej ciemności!

 

 

 

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki