Strona główna » Wysypianie się a dieta – jak materace Hilding mogą pomóc w regulacji wagi

Wysypianie się a dieta – jak materace Hilding mogą pomóc w regulacji wagi

Wzrost oraz waga są najistotniejszymi kryteriami przy wyborze odzieży, obuwia, dodatków oraz akcesoriów, których używamy każdego dnia. Przekonaj się, jak ważne są one dla komfortowego wypoczynku, w jaki sposób na niego wpływają i dlaczego przy wyborze materaca musisz wziąć je pod uwagę. Chcesz wysypiać się komfortowo? Zwróć uwagę na higienę snu, dietę i rodzaj materaca. Przekonasz się, że to naprawdę działa.

W jaki sposób dieta może wpływać na wysypianie się?

Sposób odżywiania się oraz tryb życia, który prowadzimy na co dzień, znacznie wpływa na jakość i komfort nocnego wypoczynku. Zastanawiasz się, dlaczego nie możesz zasnąć, Twój sen jest płytki i często się wybudzasz? A może budzisz się niewyspany/a? Kluczem może być niezdrowa dieta lub podjadanie przed zaśnięciem. Proces trawienny nie powinien odbywać się podczas snu, dlatego tak ważne jest wyeliminowanie posiłków przed snem. Istotne znaczenie ma ponadto jakość pożywienia oraz jego rodzaj. O ile śniadanie powinno dostarczyć Ci energii na cały dzień, o tyle kolacja musi być lekkostrawna, złożona z łatwo przyswajalnych składników, pozbawiona substancji konserwujących, wysoko przetworzonych składników, nadmiaru soli i cukru. W zależności od swoich potrzeb oraz stanu zdrowia dopasuj ilość i rodzaj diety do swoich potrzeb i unikaj nocnego otwierania lodówki. Zdrową dietę połącz z codzienną dawką aktywności fizycznej. Dzięki temu szybko zaśniesz, a Twój sen stanie się głęboki i niezakłócony. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu, w Twojej sypialni powinna znaleźć się czysta szklanka i butelka wody niegazowanej.

 

 

Jak ważne jest dopasowanie materaca do wagi i wzrostu?

Wybór odpowiedniego materaca ma istotne znaczenie dla komfortu snu. W tym względzie nie należy kierować się jedynie designem, modnymi rozwiązaniami czy też promocją na konkretny produkt. O tym, czy materac jest wygodny i odpowiedni do Twoich potrzeb powinieneś zdecydować po wizycie w salonie (https://sleepinghouse.pl/) i po konsultacji z doradcą. Materace wysokiej jakości oprócz zróżnicowania zawartości (jak w przypadku materaca Rock & Roll) w postaci dwóch stopni twardości pianki pozwala na odwrócenie materaca w zależności od skoków wagi. To bardzo ważne dla osób aktywnych oraz odchudzających się. Materace Hilding Anders wpisują się w zróżnicowane potrzeby osób, poszukujących materacy miękkich, oznaczonych H1 (dla dzieci i osób do 60 kg), średnich i średnio twardych, oznaczonych jako H2 i H3, dla osób w przedziałach wagowych 60-80 kg i 80-100 kg oraz materacy twardych (H4), dedykowanych osobom, ważącym powyżej 100 kg. Poza wagą bardzo ważny jest wzrost, który warunkuje stopień nacisku na konkretne strefy materaca. U osób niższych inaczej rozkłada się siłą nacisku w porównaniu z osobami wysokimi.

 

Materac a regulacja wagi – jaka zależność?

Dla osób, których waga się waha, czyli przede wszystkim osób na diecie, ale też dla młodzieży, szybko rosnącej i przybierającej na wadze bardzo ważne oprócz doboru rozmiaru materaca (pojedynczy materac 90×200 lub 80×200 czy dwuosobowy o szerokości 100, 120, 140, 160 lub 180 cm jest wybór jego rodzaju. Stopień twardości, który będzie odpowiedni w przypadku zmieniającej się wagi, możesz regulować w przypadku produktów odwracalnych. Ważne jest, by materac posiadał oddychający pokrowiec, który możesz zdjąć do prania i łatwo utrzymać w czystości. Wybierając materace Hilding masz gwarancję nie tylko doskonałej jakości i niezawodności produktów, ale i bezpieczeństwa stosowania. Są to produkty niewywołujące reakcji alergicznych, starannie sprawdzane i testowane.

Produkty te odpowiednie są dla osób, które potrzebują niezakłóconego wypoczynku bez kompromisów. Dzięki możliwości korzystania z obydwu stron materaca nie musisz wymieniać produktu po pozytywnie zakończonym odchudzaniu, nawet jeżeli rezultat jest wyjątkowo intensywnie widoczny. Dla osób, które nie chcą wymieniać materaca w wyniku utraty kilogramów, istnieje rozwiązanie w postaci materaca nawierzchniowego. Popularny topper zakładany na standardowy materac pozwala wpłynąć na twardość materaca. W ofercie Hilding Anders znajdują się materace nawierzchniowe, których zadaniem jest zmiękczenie lub utwardzenie powierzchni materaca. Przy znacznych wahaniach wagi poleca się zastosowanie materacy piankowych, które tworzą znacznie szersze możliwości dopasowania do specyfiki sylwetki i często posiadają opcję odwrócenia. W związku z tą funkcjonalnością możesz cieszyć się bardziej miękką lub twardszą stroną w zależności od etapu procesu odchudzania.

 

Instagram

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki