Strona główna » Zabawki dla najmłodszych – na co się zdecydować?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zabawki dla najmłodszych – na co się zdecydować?

zabawki

Już od pierwszych miesięcy swojego życia, dziecko poznaje świat poprzez zabawę i obserwację. Zabawki pomagają im poznawać różne kształty, kolory, a także dźwięki. Jednak nie wszystkie są tak samo wartościowe i rozwijają zmysły dziecka tak samo.

Jakie zabawki wybrać dla dziecka, by zapewnić mu zdrowy rozwój i świetną zabawę już od pierwszych chwil życia? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zabawki dla niemowlaka?

W pierwszych miesiącach, dziecko nie ma dużych możliwości eksploracji. Początkowo, najlepszymi zabawkami dla niego są takie, którymi można bawić się na leżąco. Rodzice najczęściej kupują grzechotki, pluszowe maskotki i gryzaczki oraz książeczki. Książki kontrastowe dla niemowląt to zawsze świetny wybór. Twój maluszek, w pierwszych tygodniach życia nie widzi jeszcze zbyt dobrze. Kontrastowe i proste obrazki, będą dla niego najlepsze. Mogą one posłużyć nie tylko do stymulacji wzroku dziecka, ale także do opowiadania przez nas historyjek np. o zwierzątkach, które są widoczne na obrazkach, dzięki czemu dziecko będzie mogło uczyć się pierwszych słów. Pamiętaj, by wybierając grzechotki i inne zabawki dla najmłodszych zwrócić uwagę na to, by były one dostosowane do jego wieku oraz posiadały certyfikaty, gwarantujące im bezpieczeństwo. Każda zabawka, zanim trafi do rączek małego dziecka, powinna być sprawdzona pod kątem jakości wykonania i nie posiadać żadnych małych elementów, które mogą być przez nie połknięte.

Najlepsze zabawki dla półrocznego dziecka

Gdy dziecko rozwinie już umiejętność siedzenia, jego możliwości korzystania z zabawek są znacznie większe. Dobrym pomysłem dla dziecka, które już potrafi siedzieć, może być drewniany bębenek, w który może uderzać rączkami i rozwijać zmysł słuchu. Nie posiada on ostrych krawędzi, co czyni go bezpiecznym. Dziecko, które potrafi już chwytać, bez problemu skorzysta z takich zabawek jak figurki, piłeczki, pluszowe maskotki czy klocki. Oczywiście nadal dobrym pomysłem jest wykorzystywanie różnego rodzaju książeczek. Latem świetną zabawą będzie przesypywanie piachu w piaskownicy oraz robienie babek z piasku, dlatego warto zakupić wiaderko z łopatką i grabkami. Nie jest to droga zabawka, a posłuży przez lata. Zabawki dla dzieci w zależności od wieku będą różne, jednak warto zwrócić uwagę, by miały wartościowy wpływ na ich rozwój.

Zabawki wartościowe, czyli jakie?

Jeśli chcemy, by dzieci zabawki, które nie tylko zapewnią im rozrywkę, ale będą miały dobry wpływ na ich rozwój, musimy wybierać takie, które będą kreatywne, interaktywne i edukacyjne. Muszą być oczywiście także bezpieczne i dostosowane do ich wieku. Dobra zabawka powinna też posłużyć dziecku przez długi czas, a nie po chwili być rzucona w kąt. Niestety dzieci bardzo szybko się nudzą, dlatego warto rotować im zabawki i nie udostępniać im wszystkich w tym samym czasie. Pamiętaj, by zapewnić dziecku spokój i przestrzeń do zabawy oraz poświęcić mu dostateczną uwagę. Nic nie zastąpi czasu spędzonego z rodzicem, zwłaszcza w tych pierwszych miesiącach życia.

Instagram
Tagi:

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki