Niebieskie Pudełko Lifestyle Lifestyle Wypoczynek Zimą słońce łap w Egipcie

Zimą słońce łap w Egipcie

Mimo, iż nasz kraj oferuje multum zabytków, pięknych krajobrazów i niezwykłych atrakcji, zima nie sprzyja poznawaniu jego uroków. Kiedy dni stają się krótsze i jesienno-zimowa chandra staje się nie do zniesienia, warto podładować akumulatory w Egipcie

Atrakcje, ciepły piasek, szum morza

Egipt wybierany jest przez turystów nie tylko z uwagi na jego walory estetyczne. To jedno z najpiękniejszych państw, które położone jest w północno-wschodniej Afryce przyciąga turystów znudzonych codzienną rutyną niezwykłością fauny oraz flory. Tam wypocząć może cała rodzina zarówno w cieniu palm, jak i zażywając kąpieli w morzu. Do dyspozycji gości są również liczne wycieczki organizowane każdego dnia. Czym bowiem byłaby wizyta bez zwiedzania monumentalnych piramid czy też przyjrzenia się z bliska wartkiemu nurtowi rzeki Nil?

Co warto zwiedzić?

Wycieczki do Egiptu, z uwagi na popularność tego kierunku podróży wśród turystów, znajdują się w ofercie każdego biura podróży i dostępne są w wersji tygodniowej lub dwutygodniowej. Przykładowo, Itaka zaprasza na wycieczki do Egiptu przez cały rok. W zależności od wykupionego pakietu, wczasy można komfortowo spędzić przy hotelowym basenie, można też skupić się głównie na zwiedzaniu.

Spragnieni historii oraz niezwykłych widoków turyści powinni przede wszystkim odwiedzić Dolinę Królów. Wspaniale prezentuje się również nosząca jeszcze ślady swych przodków Aleksandria, która jest nieodłącznym punktem wycieczek turystów z Polski, Niemiec, Anglii i Francji. Na uwagę zasługuje także niezwykle nowoczesny oraz dobrze znany wczasowiczom kurort noszący nazwę Szarm el-Szejk. Zyskał on popularność głównie z uwagi na fakt jego położenia w niewielkiej odległości od biblijnej Góry Synaj. Podróżując po Wyżynie Synajskiej dotrzeć można także do osławionej Ziemi Świętej, czy też zachłysnąć się przepychem prawosławnego Klasztoru Świętej Katarzyny. Atrakcji więc nie brakuje!

Dobra pogoda i…

Wycieczka do Egiptu może być fascynującą przygodą, ale nie można zapomnieć o konieczności zabrania ze sobą kilku rzeczy. Z uwagi na klimat zarówno krem z filtrem, parasol, jak i okulary przeciwsłoneczne są nieodłącznymi elementami każdej wycieczki do Egiptu. Przy temperaturze przekraczającej codziennie 25 stopni Celsjusza należy dbać o skórę i włosy. Tubylcy zalecają także spożywanie dużych ilości napojów – od wody, po gorzką, delikatnie schłodzoną herbatę. Wówczas też wycieczka powinna być przyjemnym wspomnieniem, zaś ciepłe promienie słońca powinny pomóc nam powrócić do codziennych obowiązków.

Tagi: , , , , , ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki