Planowanie płci dziecka

Temat zawiera 7 odpowiedzi, i ma 8 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe edyta90wit7w edyta90wit7w 4 tygodnie temu.

Oglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marciszon_84
    marciszon_84
    Participant

Witam.Chciałam zapytać jakie jest wasze zdanie w sprawie planowania płci dziecka?czy wierzycie w metodę robienia chłopca czy dziewczynki?Jakie są wasze doświadczenia?

Lekarz mówi, że jest to metoda skuteczna w 50%.Mój partner bardzo w nią wierzy, ja podchodzę bardzo sceptycznie.Mam pierwszego syna, w marzeniach była córcia( wiadomo, że każda mama chce mieć zdrowego bobaska), w drugą ciążę zaszłam w 5 m-c, już wpadałam w panikę, że może mam jakieś problemy;), kochaliśmy się co drugi dzień tak około od 14 dnia owulacji, będzie syn- chyba na dziewczynkę się nie przyjęło.

Synkowie sa wspaniali, kochane dzieci mamusi.Jak to jest u Was?

Zdjęcie profilowe beatapiotrus
    beatapiotrus
    Participant

Witam. Powiem szczerze, że nie wiem jak sie odnieść do tego tematu. najważniejsze aby Dzidziuś był zdrowy. kiedy z partnerem zaczelismy starać się o Dziecko nie było łatwo, myślałam,że zajdę w ciąże od pierwszego niekontrolowanego stosunku, ale myliłam się chyba dopiero w 4 m-cu się udało :) zupełnie jak u Ciebie mam pierwszego cudownego Synka Piotrusia, chociaż marzeniem była Córeczka :) mam nadzieję,że druga będzie dziewczynka. słyszałam różne porady dotyczące planowania płci,ale czy to wazne??? raczej natury i przeznaczenia nie da się oszukać :) najważniejsze zdrowie Naszych Małych Pociech :)

Zdjęcie profilowe darunia.buzia
    darunia.buzia
    Participant

łam w ciąze dopiero po ponad 1.5 roku starania sie. Jestem w 5 tygodniu. Jest mi wszystko jedno co będzie oby było tylko zdrowe.

Zdoriwe dziecka jest najważniejsze. Dla mnie płeć nie ma znaczenia.

Pozdrawiam ;-)

Zdjęcie profilowe bombel21
    Anna Wiśniowska
    Participant

troche nie rozumiem postu bo planowanie płci dziecka i/lub ciąży trzeba zacząć od swojego organzimu. Co do płci dziecka pierwsze 3 dni płodne + temp 37-38 i 99%chłopców pozostale dni to dziewczynka poczytajcie o naturlanym planowaniu rodziny i inne ciekawe rzeczy…

Zdjęcie profilowe marcin.gwizdaler
    marcin.gwizdaler
    Participant

Dla mnie też ważniejsze od płci dziecka jest jego zdrowie, i prawdę napisawszy, nie rozumiem kobiet, które są zafiksowane na punkcie, że ma być np. dziewczynka. Jestem sceptyczna wobec wszelkich teorii, że można sobie “wypracować” płeć własnego dziecka, sam mam chłopca i dziewczynkę, więc nam udało się trafić idealnie.

Zdjęcie profilowe ruslana.kobryn77
    ruslana.kobryn77
    Participant

Moja Pani ginekolog mówi, że za płeć dziecka odpowiada Tatuś – koniec kropka. Jeżeli w rodzinie od strony ojca dziecka są chłopczyki (rodzeni bracia, rodzeństwo dziadka, to będzie chłopak). I na odwrót – jeżeli ojciec dziecka ma rodzone siostry, jego ojciec (dziadek) też przeważnie siostry – to dziewczynka. Ale oczywiście zdarzają się wyjątki 😉

Zdjęcie profilowe jwnolbrzakii
    jwnolbrzakii
    Participant

Życie to nie gra Simsy, gdzie można sobie wybierać płeć dziecka przez zjedzenie jabłka czy arbuza. Myślę, że genetyka odgrywa tu dużą rolę i tak jak ruslana.kobryn77 napisała, że jeśli w rodzinie jest dużo chłopaków, to pewnikiem jest, że wyjdzie chłopak, a jak dużo dziewczyn, to dziewczynka. Oczywiście, wyjątki się zdarzają, bo genetyka nigdy nie jest prosta ;)

Zdjęcie profilowe edyta90wit7w
    edyta90wit7w
    Participant

Nie ma czegoś takiego jak planowanie płci dziecka :)

Oglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Advertisement

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie