Strona główna » Imiona dla dzieci, pochodzenie, księga imion

Imiona dla dzieci, pochodzenie, księga imion

Imiona dla dzieci to temat rzeka - krótkie i długie, słowiańskie i zagraniczne, proste i ekstrawaganckie... Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

W życiu każdej przyszłej mamy nadchodzi ten moment, w którym trzeba wybrać imię dla dziecka. To, które wybierzesz dla swego noworodka zostanie z nim do końca życia! Jeśli masz wątpliwości lub brakuje Ci pomysłów, skorzystaj z naszej wyszukiwarki imion dla dzieci. Znajdziesz tu zarówno imiona oryginalne, polskiego i obcego pochodzenia, jak i najpopularniejsze imiona dla dzieci w tym roku.

Czym się kierować przy poszukiwaniach? Możesz preferować imiona dla dzieci rozpoczynające się na daną literę - tak, aby była zgodność między rodzeństwem lub inicjały prezentowały się atrakcyjnie. W zależności od nazwiska możesz woleć imię długie lub krótkie, dźwięczne lub nie. Dla wielu rodziców istotne są również możliwości eleganckiego zdrabniania. Poza tym poszukujemy często imion, których nie da się przeinaczać i przedrzeźniać.

Pochodzenie i znaczenie imion

Imiona dla dzieci to jednak nie tylko litery i dźwięki. Za większością popularnych imion kryje się długowieczna tradycja, jak również ciekawy symbolizm. Dla wielu rodziców znaczenie i pochodzenie imion są bardzo ważne, bo wydają się predysponować potomstwo do określonych roli czy cech charakteru. Nasza wyszukiwarka pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o każdym z imion i ułatwi podjęcie decyzji. Co więcej, przedstawiamy również rankingi popularności, daty imienin, a nawet słynnych ludzi noszących dane imię! Daj się zainspirować!

Imiona dla dziewczynek Imiona dla chłopców

 

Wyszukiwarka imion

  • Znajdź imię zaczynające się od litery:

  • Znajdź imię kończące się na literę:

  • Znajdź imię składające się z:

    znaków

Popularne imiona dla dziewczynek

Pakiety

Pakiety

Placówki