Pochodzenie i znaczenie imienia Maja

Maja

Imię dla dziewczynki
Pochodzenie:
greckie

Znak zodiaku związany z imieniem:
Ryby

Imieniny:
9 kwietnia


Ciekawa jest geneza samego słowa „maja”. Pochodzi ono z sanskrytu, gdzie w systemach religijno-filozoficznych Indii jest symbolem ułudy, iluzji świata, który nas otacza. W mitologii greckiej imię to nosiła bogini, matka Hermesa. Rzymianie ubóstwiali Maję jako boginię wiosny, pomyślności i rozkwitu sił przyrody. Z kolei Celtowie czcili boginię o imieniu Maja Rosmerta.

Współcześnie Maja jest samodzielnym imieniem, ale funkcjonuje również jako zdrobnienie imienia Maria. Imieniu temu odpowiada wibracja liczby siedem. To liczba ludzi, którzy obdarzeni są intuicją, wielką wyobraźnią; spoglądają na świat nieco inaczej niż zwykli śmiertelnicy.

Maja to kobieta niezwykle wrażliwa, inteligentna. Nie skupia się na sprawach materialnych tego świata i dba o rozwój duchowy. Czasami namawia innych do odkrywania świata medytacji, czy egzotycznych systemów religijnych. Nie rozumie wówczas, że nie każdy ma ochotę zostać oświeconym, lub też doznać iluminacji. Na szczęście Maja nie posiada osobowości kaznodziejskiej i jest tolerancyjna wobec innych. Nie znosi tylko jak ktoś ją oszukuje. Potrafi być wówczas naprawdę złośliwa i nieprzyjemna.

W sprawach życiowo praktycznych pomagają jej przyjaciele i oczywiście partner – gdyż Maja nie wyobraża sobie życia w samotności. Wybranek często jest jej przeciwieństwem – facetem, który stoi mocno obiema nogami na ziemi. Jemu to Maja może się zwierzyć ze wszystkich swoich problemów, wątpliwości, wahań, a on przedstawi jej inne spojrzenie na jej problemy.

Często angażuje się w działalność charytatywną. Nie lubi, gdy o niej się mówi, chociaż często zostaje liderką lokalnych społeczności. Nie dla poklasku, tylko po to, aby coś zrobić. Niekiedy z imieniem tym wiążą się talenty artystyczne. Przelewanie myśli i ubieranie ich w odpowiedni sposób w słowo pisane nie jest dla Mai problemem. Imię to pasuje do kobiet urodzonych w znakach: Ryb, Raka, Wagi oraz Byka.

Znane: Maja Komorowska – aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa; Maja Ostaszewska – aktorka

Popularność: Cała Polska

Popularność: W Twojej okolicy

Zaloguj się aby sprawdzić popularność imienia w Twojej okolicy.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Polecamy

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży
    i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Oryginalne imiona dla dziewczynki

Pakiety

Pakiety

Placówki