Pochodzenie i znaczenie imienia Lena

Lena

Imię dla dziewczynki
Pochodzenie:
skandynawskie, rosyjskie

Znak zodiaku związany z imieniem:
Waga

Imieniny:
21 lutego, 21 maja, 22 lipca, 18 sierpnia, 28 września, 10 listopada


Imię pochodzenia skandynawskiego lub rosyjskiego, jako zdrobnienia od dwóch imion: Helena i Magdalena. Imię bardzo popularne w Rosji. Lena to kobieta żywa jak srebro. Wciąż uśmiechnięta, patrząc na nią można odnieść wrażenie, że urodziła się z uśmiechem na ustach.

Już od najmłodszych lat ma jasno sprecyzowane plany, wie kim będzie i czym się będzie zajmowała. I nic nie stanie jej na przeszkodzie, aby te plany zrealizować. Odpowiedzialna, słowna, konsekwentna, szybko awansuje. Jako przełożona, wymagająca w stosunku do swoich pracowników. Wszystko musi być zrobione tak jak ona chce, nie ma wyjątków od reguł ustalonych przez Lenę. Kobieta kochliwa, lubi towarzystwo mężczyzn, ale tylko nielicznym pozwala się do siebie zbliżyć. Spośród wielu adoratorów wybiera tych najbardziej inteligentnych, którzy potrafią ją czymś zaskoczyć, być niebanalnym.

Jako żona, również zachowuje niezależność, nie pozwoli wtłoczyć się w konwenanse małżeństwa. Preferuje partnerskie układy. Troskliwa, czuła matka, potrafi dać klapsa, gdy uzna, że dzieciaki za wiele sobie pozwalają. Lubi podróże z rodziną na łono przyrody. Tam się wycisza i nabiera sił przed kolejnym, stojącym przed nią wyzwaniem. Imię to odpowiednie jest dla kobiet spod znaków: Wagi, Lwa oraz Koziorożca.

Popularność: Cała Polska

Popularność: W Twojej okolicy

Zaloguj się aby sprawdzić popularność imienia w Twojej okolicy.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Polecamy

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży
    i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Oryginalne imiona dla dziewczynki

Pakiety

Pakiety

Placówki