Pochodzenie i znaczenie imienia Hanna

Hanna

Imię dla dziewczynki
Pochodzenie:
hebrajskie

Znaczenie:

łaska lub wdzięk


Imieniny:
9 czerwca, 26 lipca


Imię Hanna to bliźniacza forma dla Anny. Oba imiona pochodzą od hebrajskiego słowa Hannah oznaczającego „łaska” lub „wdzięk”, albo „pełna łaskawości (wdzięku)”. Najstarszy znany zapis tego imienia w Polsce pochodzi z roku 1311. Współcześnie największą popularnością cieszyło się w latach 50. XX wieku i obecnie.

Hanna jest kobietą o kilku twarzach. Może posiadać uzdolnienia artystyczne, spełniać się na niwie sztuki, być aktorką, piosenkarką, malarką. Jako artystka jest pełna energii, żywa, wszędzie jej pełno. Wiecznie uśmiechnięta, dużo mówi, sprawia wrażenie osoby, która nie ma problemów. W zaciszu czterech ścian, gdy nie znajduje się już w świetle reflektorów, opada maska kobiety artystki i Hanna przeobraża się w kobietę wyciszoną, pełną zadumy, spokojną. Gotuje wówczas obiady mężowi, spędza dużo czasu z dziećmi. Interesuje się sprawami domu, gdyż jest to jej azyl, przystań, gdzie może zawsze zawinąć i odpocząć od świateł i blichtru sceny. Podobnie postępują Hanny, które angażują się w działalność społeczną, czy też polityczną. Na co dzień twarde nieprzystępne, bardzo oficjalnie, wręcz męskie w zachowaniu, gdy znajdą się w czterech ścianach domu, natychmiast stają się kobietami wrażliwymi, spokojnymi, jakby lekko zagubionymi. Hannę cechuje solidność, zawsze stara się dotrzymywać danego słowa, jako na przyjaciółkę można na nią liczyć. Do Hanny przypisana jest liczba osiem – liczba osób z charakterem, twardych, ambitnych i zdyscyplinowanych. Kobiecie o tym imieniu przede wszystkim pasują następujące znaki zodiaku: Skorpion, Wodnik oraz Koziorożec.

Znane:

Hanna Skarżanka- aktorka

Hanna Suchocka – polityk, od lipca 1992 do października 1993, premier

Hanna Krall – pisarka, publicystka, otrzymała jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych w Polsce – Wielką Nagrodę Fundacji Kultury za rok 1998

Hanna Bielicka – wybitna aktorka teatralna i filmowa

Popularność: Cała Polska

Popularność: W Twojej okolicy

Zaloguj się aby sprawdzić popularność imienia w Twojej okolicy.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Polecamy

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży
    i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Oryginalne imiona dla dziewczynki

Pakiety

Pakiety

Placówki