Pochodzenie:
hebrajskie

Imieniny:
9 czerwca, 26 Lipca


Hannah to po hebrajsku „łaska” lub „wdzięk”. To imię bywa też tłumaczone jako „pełna wdzięku”. W Biblii występuje kilka kobiecych postaci o tym imieniu. O najsłynniejszej Annie, która była matką Maryi, czyli babką Jezusa, Pismo jednak nie wspomina. Według starego ustnego przekazu rodzice Maryi mieli na imię Anna i Joachim. Święta Anna jest patronką małżeństw, matek, wdów, żeglarzy.

W 2008 roku i wcześniej było to najpopularniejsze imię w Polsce. Już w średniowieczu nadawano je chętnie, również księżniczkom.

Od hebrajskiego imienia Hannah pochodzi także imię Hanna.

Anny zwykle mają dobre rozeznanie w realiach tego świata. Są praktyczne i zapobiegliwe. Zwykle mocno stoją na ziemi i służą radą, pomocą i opieką swoim bliskim. W swoim rodzinnym kręgu Anna jest postacią centralną i wokół niej obraca się życie domu. Małe Anie raczej nie buntują się i nie próbują życia sobie wymyślać na własną rękę. Nie sprawiają kłopotów wychowawczych, są nastawione na twórczą kontynuacjętego, czego nauczyły się od swojej mamy i babci. Często należą w swej rodzinie do swoistej żeńskiej dynastii. Imię to brzmi ciepło i emanują z niego uczucia opiekuńcze.

Popularność imienia w czasie


Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży
    i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Pakiety

Pakiety

Placówki