Wypadające włosy!

Temat zawiera 8 odpowiedzi, i ma 8 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe izadebska96c izadebska96c 1 tydzień, 4 dni temu.

Oglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe asindzia
    asindzia
    Participant

Dziewczyny, jestem 3,5  m-ca po porodzie i od ok. 2 tygodni w zastraszającym tempie wypadają mi włosy. Pomóżcie. Stosowałyście jakieś jakies domowe sposoby, suplementy, witaminki, czy kuracje? Pliss… bo już nie mogę rano patrzeć na poduszke z pełną ilością moich kłaków

Zdjęcie profilowe Monia86
    Monia86
    Participant

miałam zupełnie tak samo, podobno to normalne po porodzie, także nie ma czym się przejmować, bradzo fajne są produkty Biovax, do kupienia w aptece, mi nawet pomogły, chociaż tak naprawdę musisz odczekać to minie, ja jestem 5 miesięcy po porodzie i włosy już tak nie wypadają

Zdjęcie profilowe siwa682
    siwa682
    Participant

ja jestem 5 miesiecy po porodzie i włosy dalej mi leca garsciami,doszło do tego ze chodze w chustce po domu a do tego podkrazone oczy i blada cera. ble… bylam u lekarza, wyniki mam super ale to podobno normalne. lekarz kazal mi brac witaminy z cynkiem ale i tak nic one nie daja :(   mam nadzieje ze to minie szybko bo zostane lysa

Zdjęcie profilowe Mamuska
    Mamuska
    Participant

Ja jestem 6 miesięcy po porodzie i nadal włosy mi wypadają. Stosuję Capivit jest trochę lepiej….ale rewelacji nie ma. Naprawdę jest to koszmar….. zwłaszcza po kąpieli…:(

Zdjęcie profilowe asindzia
    asindzia
    Participant

Dzięki za info, przynajmniej wiem, ze po porodzie to normalne. Dzis kupiłam Centrum Materna (ma aż 20  składników, chyba najwięcej z tego typu produktów) plus Biovax – maseczka do włosów wypadających. Za jakiś czas dam znać czy podziałało.

Zdjęcie profilowe nova_85
    nova_85
    Participant

Dla mnie też mniej więcej 3 miesiące po porodzie zaczeły wypadać włosy i to strasznie,w domu gdzie nie spojrzę-leżą moje włosy. To jest koszmar. Przyjmuję prenatal, Pani w aptece kazała nadal przyjmować i powiedziała że przejdzie, mam tylko nadzieję, że do tego czasu nie wyłysieję. Natomiast lekarz rodzinny powiedział,że można pójść do dermatologa,który zaleci coś do stosowania miejscowego,ale jeszcze nie byłam.

Zdjęcie profilowe karina.koww2p
    karina.koww2p
    Participant

Widzę, że nie jestem sama w sytuacji tracenia włosów po porodzie. Wychodzą mi garściami. Znajoma poleciłam mi SkrzypoVitę ale przecież ten suplement stosuje się jedynie na wzmocnienie włosów a nie na ich odbudowę i porost, czy się nie mylę? Na własną rękę znalazłam Locerin ( https://byc-zdrowym.pl/locerin-tabletki-na-wlosy-dla-kobiet-opinie-cena-sklad/ ) ma bogaty skład ale nie wiem czy takie suplementy mogą stosować kobiety karmiące? W aptece pani doradziła mi Capivit ale według mnie skład ma bardzo ubogi..

Zdjęcie profilowe p.janowska0d1
    p.janowska0d1
    Participant

Niestety mi też lecą garściami :) chyba trzeba to wpisać w normę po porodzie. Ale polecam bardzo olejowanie z dodatkiem rycynowego olejku – jest szansa na wyhodowanie szybko nowych ;)

Zdjęcie profilowe izadebska96c
    izadebska96c
    Participant

Powiem szczerze, że ja raczej nie jestem zwolenniczką stosowania suplementów diety podczas karmienia. Raczej uważam, że ten temat można załatwić dietą. Jakiekolwiek środki na wypadanie włosów to dopiero po konsultacji ze specjalistą.

Natomiast, zerknij sobie chociażby tutaj: https://www.zadbanewlosy.pl/wypadanie-wlosow-po-ciazy-co-stosowac/ – jest jednoznaczne wskazanie, że wypadanie włosów po ciąży to zjawisko CAŁKOWICIE NORMALNE.

Dlatego też – bez większej paniki polecam obserwować problem. U mnie ustąpił po 3 miesiącach.

Oglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Bezpłatny voucher zniżkowy od Philips Avent
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie