Strona główna » Tematy na forum » Lifestyle » miesiączka po ciąży

miesiączka po ciąży

Oglądasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy

Karolina Domiza
    Participant

cześć.

W sierpniu 2010 roku urodziłam synka;* przez 3 miesiące karmiłam piersią. Po tygodniu od calkowitego odstawienia maluszka od piersi dostałam miesiączkę trwającą 5 dni ( tak samo miałam przed ciążą).

Jednakże póżniej długo nie dostawałam drugiej miesiaczki i zaczęłam myśleć o kolejnej ciąży, jednakże wynik testu wyszedł negtywny a robiłam go dwa razy. Strasznie się przestraszyłam bo okresu nie było i nie było.

Wreszcie po 48 dniach cyklu dostałam. I w zasadziedziś drugi dzień.

Mam pytanie czy to normalne i kiedy w takim razie cykle mi się unormują bo co miesieczny strach jest strasznie dolujący.

Oczywiscie z mężem zabezpieczamy sie ale strach jest.

a Jak Wy miałyście miesiączkę po porodzie??

kiedy dostałyście pierwszą i jak wyglądały wasze cykle??

pozdrawiam i licze na pomoc

natalka151289
    Participant

Witam:)

Ja w lipcu urodziłam córeczkę. We wrześniu dostałam pierwszą miesiączkę która trwała 5 dni ale była bardzo słaba. Od tej pory miesiączki ani widu ani słychu. Ja również robiłam już testy ciążowe i wychodziło brak ciąży. Dodam, że cały czas karmię piersią, podobno jak się karmi naturalnie to miesiączka przychodzi nieco później. Chyba trzeba będzie iść do lekarza….

To czekanie jest dobijające.

Pozdrawiam

Lili
    Participant

witam :) ja urodziłam we wrześniu i nadal nie mam miesiączki, karmie piersią, myślę że to naturalne ale sama nie wiem.

gazela
    Participant

Witajcie!!

Ja urodziłam córeczkę w kwietniu 2010 r i dopiero po 9 miesiącach dostalam pierwszą miesiączkę, bez żadnych znaków ostrzegawczych:). Teraz czekam na drugą, ciekawe czy się pojawi w terminie:). Dodam, że do tej pory karmię córkę piersią, ale tylko wieczorem, w nocy i nad ranem.

Nie ma się co martwic, bo każda z nas jest inna i nie możemy sie porównywac!! Ginekolog mi powiedział, że mam przyjsc na wizyte po pierwszej miesiączce, wiec muszę sie do niego wybrac !!!

Poza tym zanim cykle się unormują może potrwac pare miesięcy. Myslę, że nie warto wkręcac sobie od razu ciąży !!! chociaż …. :)

Monia86
    Participant

witam :) ja rowniez karmie piersia, ale miesiaczke mam regularnie odkad zakonczyl sie okres pologowy, mialam tydz przerwy i okres, takze jestem jakims wyjatkiem od reguly… niestety ;)

kruszynka173
    Participant

Witam,

ja urodziłam córeczkę 12.06.2010. 18 stycznia tego roku dostałam pierwszą miesiączke, wcześniej zdarzały mi się plamienia co jakis czas, dodam że z mężem staramy się o drugie maleństwo, więc z niecierpliwością czekam czy okres porzyjdzie czy nie..

weronika2255
    Participant

Ja we wrześniu urodziłam córeczkę.Karmienie naturalne+sztuczne.Jak narazie nie dostałam okresu.Słyszałam,że przy karmieniu naturalnym miesiączka może się opóźniać ale są osoby które dostają okres zaraz po zakończeniu połogu( np.tak jak moja kuzynka karmiła córkę piersią do 7 miesiąca,a miesiączkę dostała tydzień po zakończeniu się połogu)Więc nie ma na to reguły wszystko zależy chyba od organizmu.

Witam wszystkie Mamy.

Urodziłam córeczek 12 grudnia 2010roku karmiłam przez nie całe trzy miesiące jak zaczęło brakowac córce pokarmu i zaczełam przechodzic na sztuczne to od razu pojawiła się miesiączka.

joanna841018
    Participant

Urodziłam córcię 15 sierpnia 2009 roku, miesiączkę dostałam po 3 miesiącach od porodu, później występowała regularnie chociaż była bardzo słaba i do tego trwała 3 – 4 dni, w styczniu 2010 roku nie dostałąm miesiączki więc poszłam do lekarza, stwierdził zaburzenia hormonalne przepisał tabletki antykoncepcyjne na wywołanie miesiączki i od tego czasu wszystko było dobrze, aż do teraz, gdyż z mężem spodziewamy się drugiego dzidziusia, pozdrawiam

nikka04
    Participant

Mój okres połogu trwał 6 tygodni i po tym czasie dostałam miesiączke, przez pierwsze 3 dni była ona bardzo słaba aż mnie to zszokowało ponieważ przed ciążą miałam bardzo obfite krwawienia natomiast po tych 3 dniach zaczęło dosłownie ze mnie cieknąć tak jakby ktoś kran odkręcił. Mój pierwszy oraz następny okres po porodzie wyglądał tak samo i oby dwa trwały po 2 tygodnie. Jakaś masakra

nikka04
    Participant

Mój okres połogu trwał 6 tygodni i po tym czasie dostałam miesiączke, przez pierwsze 3 dni była ona bardzo słaba aż mnie to zszokowało ponieważ przed ciążą miałam bardzo obfite krwawienia natomiast po tych 3 dniach zaczęło dosłownie ze mnie cieknąć tak jakby ktoś kran odkręcił. Mój pierwszy oraz następny okres po porodzie wyglądał tak samo i oby dwa trwały po 2 tygodnie. Jakaś masakra

angelika0893
    Participant

Okres dostałam 2 tyg po połogu trwała dosłownie 4 dni narazie czekam na nastepna a miesiac juz mija..

Oglądasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ