Niebieskie Pudełko Tematy na forum Przed ciążą Jakie witaminy przed ciążą?

Jakie witaminy przed ciążą?

Temat zawiera 50 odpowiedzi, i ma 47 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe walderemorpo walderemorpo 2 tygodnie, 4 dni temu.

Oglądasz 6 wpisów - od 46 do 51 (z 51 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ewalubinska217d
    ewalubinska217d
    Participant

Cześć Wam,

Stwierdzono u mnie niedobór żelaza, co może wskazywać na anemię – jestem w trakcie suplementacji żelaza i mam w związku z tym obawy, a moja lekarka prowadząca – jest jaka jest i trudno się z nią dogadać. Wyczytałam, że tutaj, że witaminy i minerały należy łączyć, aby się poprawnie przyswajały. Co mogę jeść, by te żelazo poszło w górę? Czy któraś z Was przechodziła anemię w ciąży?

Będę wdzięczna za pomoc!

Zdjęcie profilowe jozefina.gaj8w
    jozefina.gaj8w
    Participant

ja ci mogę polecić mamadha premium, świetne witaminy, nie przekombinowany skład, masz tylko to co potrzebne i w odpowiednich dawkach, ja brałam cała ciążę, czułam się w porządku i wyniki miałam dobre, nawet jak z tą dietą różnie bywało bo miałam mocne mdłości przez pierwszy trymestr

Zdjęcie profilowe dandorota5n7
    dandorota5n7
    Participant

Kwas foliowy minimum pół roku przed dobrze brać i witaminę D, ale to wszyscy, bo Polacy mają niedobór. W zależności od diety dobrze też przyjmować kwasy DHA :) Ja brałam mama dha premium, skład minimalistyczny, a bardzo dobry :)

Zdjęcie profilowe natalia94morawiecyq
    natalia94morawiecyq
    Participant

Hej, ja nie biorę żadnych suplementów witaminowych. Właśnie dowiedziałam się o spadku żelaza i mam zapisany tardyferon-fol on jest w połączeniu z kwasem foliowym bo pomaga w wchłanianiu się żelaza. Od początku miałam zwiększoną dawkę kwasu foliowego ze względu na krwiaka i mój lekarz twierdził, że nie można przedawkować kwasu foliowego wiec biorę :) biorę żelazo drugi dzień i zobaczymy :)

Kwas foliowy to podstawa w ciąży. Brać jak najwięcej :)

Zdjęcie profilowe walderemorpo
    walderemorpo
    Participant

Takie pytanie to warto zadać swojemu lekarzowi, żeby ocenił stan konkretnej pacjentki i następnie podjął optymalne wybory

Oglądasz 6 wpisów - od 46 do 51 (z 51 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Twoje korzyści z rejestracji

• Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży
    i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Pakiety

Pakiety

Placówki