Niebieskie Pudełko Tematy na forum Niemowlę spanie 2 -miesięcznego dziecka w ciagu dnia?

spanie 2 -miesięcznego dziecka w ciagu dnia?

Temat zawiera 23 odpowiedzi, i ma 17 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe kotek.agnieszka180z kotek.agnieszka180z 1 tydzień, 4 dni temu.

Oglądasz 9 wpisów - od 16 do 24 (z 24 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe malglo
    malglo
    Participant

moja 7miesieczna Zosia zawsze malo spala w ciagu dnia, usypiala tylko na rekach a przy probie odlozenia do lozeczka sie od razu budzila. Aby pospala nosilam ja i tulilam, nawet polozna mowila ze widocznie tak potrzebuje i aby jej nie zalowac. W okolicach 3mca nauczyla sie zasypiac sama, ale w 5mcu jak wychodzily zabki powrocilo bujanie aby zasnela, na szczescie nie trwa to dlugo juz teraz i przy odkladaniu sie nie budzi. Ale nadal w ciagu dnia spi 2razy po1godz. Dodatkowo wnocy ok3-4juz laduje z nami w lozku, bo w swoim budzi sie co 10min.

Ja uwazam podobnie jak polozna ktora zlozyla nam wizyte, jak najwiecej tulic, calowac, byc blisko:-) 

Zdjęcie profilowe __Magdalenka__
    __Magdalenka__
    Participant

Moje spostrzeżenie jest takie, że dzieci są bardziej podobne do dorosłych niż nam się wydaje. Chodzi tu również o kwestię spania. Zdradzę Wam tajemnicę mojego Dominiczka. Ma półtorej miesiąca i od pewnego czasu spał coraz mniej, choć widziałam, że jest jakby śpiący. Tak jak pisałyście wcześniej, zasypiał przy piersi, żeby po odłożeniu natychmiast się zbudził. Był do tego trochę marudny, ciężko mi było nawet skorzystać z toalety. Ani się porządnie nie najadł, bo zaraz zasypiał, ani się nie wyspał. Brałam go na ręce, zasypiał, trochę pobujałam, zasypiał, ale przecież nie mogę tak godzinami. Płakał zatem coraz częściej i głośniej. Myślę sobie: może go brzuszek boli, może coś. Pewnego pięknego dnia zaraz po jedzeniu spróbowałam wszystkiego jeszcze raz, nawet zmieniłam mu ubranka na lżejsze, bo może mu za ciepło, ale to nie to. Mówili, żeby czasem położyć go na brzuszku, potrenuje trochę podnoszenie główki. Myślę, zmęczy się to może i zaśnie. Myliłam się! Położyłam go na brzuszku, obdarowana zostałam jednym szerokim uśmiechem i czterema godzinami tylko dla siebie :-) okazało się, że mój synek uwielbia, podobnie jak ja, spać na brzuchu. W dzień jest to dobry sposób i skuteczny w moim przypadku za każdym razem. Poza tym lubi też, podobnie jak ja, dźwięk włączonego odkurzacza. Taki mały odpał, ale skuteczny :-) Oczywiście jak zaśnie to urządzenie się wyłącza. Także próbujcie różnych także niekonwencjonalnych metod, któraś na pewno zadziała.

Zdjęcie profilowe __Magdalenka__
    __Magdalenka__
    Participant

Dodam jeszcze jedno. Dominik jako noworodek ładnie spał. Jeszcze w szpitalu spał nawet do 4 godzin. Pielęgniarka stwierdziła, że tak nie może być i mam go budzić na karmienie po maksymalnie 3 godzinach. Inna mówiła mi to samo. Poszłam niestety za ich radą i go budziłam. Dawało to taki skutek, że zaspany i tak się nie najadał, bo zasypiał spowrotem po paru minutach. Budził się zatem po pół godziny, godzinie i znów chciał jeść. Rozpieprzyło mi to cały system karmienia, czyli masakra. Nie najadał się, nie wysypiał się i co chwilę płakał. Nie mówiąc oczywiście, że ja też się nie wysypiałam i byłam zła. A nerwowość matki udziela się dziecku i koło się zamyka. Darowałam sobie wybudzanie. Stwierdzam, że jest to kompletnie BEZ SENSU! Gdy Dominik miał już 3 tygodnie w końcu przespał od 23:00 do 5:30. Przyszła położna na wizytę i stwierdziła, że jest to niedopuszczalne. W tym wieku max 5 godzin i to nie więcej jak raz w ciągu doby takie spanie. Nie posłuchałam tym razem. Moje zdanie jest takie, że powinno dać się dziecku wyspać, nie stresować niepotrzebnie. To tak jakbyśmy nastawiali budzik powiedzmy na 3:00, żeby zjeść i iść spać spowrotem. no bez sensu.

Zdjęcie profilowe joasia1101
    joasia1101
    Participant

Mój Krzyś za tydzień będzie mieć 2 miesiące i żeby spał w dzień włączam odgłos suszarki z you toube albo kołysanki Turnała, jak to nie pomaga ukołysze go na rękach a potem odkładam na miękie posłanie w którym maluch czuje się jak na rękach. 

Zdjęcie profilowe 1989angelika1989
    1989angelika1989
    Participant

Witam wszystkie mamusie :) Ja z moim Kacperkiem praktycznie od początku mamy problem ze spaniem. Niedługo kończy dwa miesiące i śpi po 20 minut a czasami zdarzają mu się godzinne drzemki a gdy ma lepszy dzień to spi dwie, trzy godziny :) Wszyscy wiemy, że maleństwa lubią się przytulać i czuć bezpiecznie, dlatego ja mojego syna owijam poprostu w pieluszkę, wiem , że ktos może pomyśleć, że jestem wyrodną matką, bo owijam maluszka a on nie ma jak się ruszyć i na początku też podchodziłam do tego sceptycznie, ale takie owijanie kojarzy mu się z brzuszkiem mamy, bo tam też szczególnie pod koniec ciąży był “ściśnięty”. Ja ten sposób wypróbowałam i naprawdę działa, oprócz tego musi być oczywiście smoczek, ale to kwestia “gustu” :) Ostatnio też robię tak, że daję mu smoczek i na szyjkę kładę pieluszkę tak aby moje słoneczko mogło oddychać a żeby smoczek nie wypadał z buzki :) Naprawdę polecam wszyskim wypróbować takie sposoby usypiania maluszka, a jeśli chcecie wiedzieć coś więcej wystarczy wpisać w google np. dlaczego w szpitalu owijają dzieci w beciki to wyskoczy wam mnóstwo informacji :) Pozdrawiam wszystkie mamusie i życzę wytrwałości.Ps. Moje słoneczko śpi już godzinkę dzięki drugiemu sposobowi, który opisałam a ja mogę spokojnie sprzątać :) :)

Zdjęcie profilowe betka84
    betka84
    Participant

witam ja mam dwie córy przy pierwszej miałam podobne problemy , ale przy drugiej za tydz kończy 4mc  juz byłam madrzejsza , ona od samego poczatku duzo spała po 5 godz w ciagu dnia budzilam ja na karmienie i po odbiciu odkładałam do wózka bo tam spała przez pierwsze 2 mc ,wydaje mi sie ze w wózku ciasniej i dziecko bezpieczniej sie w nim czuje . teraz ma prawie 4mc ale po jedzeniu i odbiciu kłade ja na mate edukacyjna pobawi sie i zasypia wtedy przenosze ja do łóżeczka . Przy starszej córce byłam umordowana okropnie usypianie na rekach do 1,5 roku i snu 20 min…. teraz wiem ze trzeba od samego poczatku pewne rytuały wprowadzać:) pozdr

Zdjęcie profilowe aga97ziembinskak8
    aga97ziembinskak8
    Participant

Hej. Mój mały tez będzie miał zaraz 2 msc. i jest problem ze spaniem w ciągu dnia. Jak śpi to na rekach, a odkładany ma drzemki max 15 min. Myśle, ze to tez kwestia czy śpi w nocy, bo u mnie z tym nie ma problemu (22/23-11), dlatego myśle, ze tak mało potrzebuje w dzień.

Zdjęcie profilowe askatadulewiczjh
    askatadulewiczjh
    Participant

Malutkie dzieci mają całkowicie inne fazy snu. To znaczy długość tych faz snu jest inna niż u dorosłych. Maluchy mają długą fazę snu płytkiego – dlatego często odkładane z roąk do łóżeczka od razu się przebudzają. Za to faza snu głębokiego jest podobno dość krótka więc jak zasną mocno to często tylko na 15 minut. Nie pamiętam gdzie dokładnie o tym czytałam, ale ostatnio znalazłam fajny artykuł o jakości snu i o tym jak ten sen wpływa na rozwój dziecka https://dziecisamadre.pl/jak-sen-wplywa-na-rozwoj-twojego-dziecka/ podrzucam bo mi się spodobał, może wam też przypadnie do gustu ;)

Zdjęcie profilowe kotek.agnieszka180z
    kotek.agnieszka180z
    Participant

Ja martwię się w drugą stronę. Moja córcia 2 miesiące i od kilku dni śpi cały czas. Budzi się tylko na jedzenie ale też przerwy ma minimum 3 godzinne a w nocy 7 godzin. Nie ma w ogóle momentów aktywności. Kiedy ma zdobywać nowe umiejętności? Czy to normalne? Taki etap?

Oglądasz 9 wpisów - od 16 do 24 (z 24 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Advertisement

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie