Jaki sport uprawiacie?

Temat zawiera 48 odpowiedzi, i ma 37 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe k.agik960q k.agik960q 1 tydzień, 3 dni temu.

Oglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 49 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe asiaa321
    asiaa321
    Participant

Nasza Tosieńka ma już prawie 9 miesięcy 9skończone), Dawid chodzi jak kotek swoimi drogami, więc mi od około 2 miesiecy udało się wieczorami wygospodarować godzinkę dla siebie. W tym czasie biegam :) co sprawia niesamowitą przyjemnośc i daje pozytywne efekty. W ciągu półtora miesiąca "zgubiłam" 9kg, jeszcze 7kg i będę w swojej idealnej wadze :)

Zdjęcie profilowe Koralbek
    Koralbek
    Participant

Drogie Mamy, po urodzeniu synka mimo diety i chodzenia na spacery miałam problem z powrotem do wagi sprzed ciązy.  Ćwiczenie brzuszków niestety wymaga rozgrzewki co w warunkach domowych jest często trudne a poza tym wymaga systematyczności i determinacji a w warunkach fitness-klubowych czesto i takie cwiczenia pod okiem instruktora bywają nudne. Złotym środkiem dla mnie okazała się ZUMBA czyli taniec i aerobic i dobra zabawa w jednym. Obecnie chodze 3x w tygodniu i są efekty. Dlatego gorąco polecam. Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe BasiekStg
    BasiekStg
    Participant

do zaklin/

alez ja sie nei obrazam, ani sie tez nie uzalam, po prostu troche bawi mnie fakt (i tu masz racje) ze z energicznej dziewczyny ktora w ciagu kazdego dnia robila conajmniej 20km i milion wygibasów i cwiczen zmienilam sie w strasznego leniwca. ;D

wlasnie wrocilam z tygodniowego "urlopu" w Zakopanem i czuje sie mega świetnie:D biegalam, wspinalam sie, plywalam. Schudlam;p

A moja Alutka byla niesamowicie wytrzymala. tyle lazenia (siedzenia w chuscie),  godziny w jacuzzi. Bylo ekstra. polecam wszystkim. Jestem bardzo zmeczona, bo  byl to czynny wypoczynek, zero myslenia:D

pozdrawiam 

Zdjęcie profilowe BasiekStg
    BasiekStg
    Participant

co najmniej* 

Zdjęcie profilowe renle
    renle
    Participant

Hej dziewczyny! Ja jestem w ciąży, więc odpuściłam fitness, ale gram w tenisa stołowego i chodzę na basen. Oczywiście obowiązkowo spacery. Jak urodzę i dojdę do siebie – wracam na fitness!

Renata

Zdjęcie profilowe Gosia256@yahoo.com
    Gosia256@yahoo.com
    Participant

Z moja 8 miesieczna Klusia mam najwyzej czas na:

1) podnoszenie Kluski,

2) dzwiganie Kluski (jestem MamaTaxi),

3) zmiane pampersa na czas (zanim Kluska oprotestuje czynnosc i zacznie uciekac mi z matki)

4) zapasy w ubieraniu (czyli jeden wrzask i przepychanki podczas zakladania i sciagania koszulek Klusi)

Z gier umyslowych uprawiam tylko szachy w jedzeniu – czyli kto pierwszy da mata: Kluska czy ja.

Na razie jeszcze wygrywam, ale nie jestem pewna co bedzie jak Kluska skonczy 12 miesiecy!

Marzy mi sie wyjscie na basen, joga i jakis relaks, ale wiem ze bez Klusi u mojego boku to chyba bym sie zaplakala z nudow i tesknoty Ciesze sie, ze niedlugo bedzie juz chodzic sama, wiec do naszych sportow dojda jeszcze biegi na czas. Jest wiec szansa, ze moze schudne troche i znow nabiore kondycji!

Zdjęcie profilowe kaliksta
    kaliksta
    Participant

hej,

a ja jestem w 18 t.c i ćwiczę regularnie 1-2 razy w tygodniu- chodzę na fitness i czasami na jogę. Oczywiście w trakcie zajęć trochę sobie odpuszczam jeśli czuję, że jest mi ciężko, ale tak ok 80% ćwiczeń wykonuję, dodatkowo chodzę na spacery. Uważam, ze ruch mi służy i nie dość że pozawala utrzymać w lepszej formie, to moje samopoczucie jest znacznie lepsze. Przez pierwsze 8 tygodni ciąży ze względów bezpieczeństwa nie ćwiczyłam i bardzo mi było z tym źle. Ale wydaje mi sie, ze to każda z nas najlepiej czuje, czy chce ćwiczyć, czy też nie- jeśli ktoś ma się stresować, czy wszystko będzie ok, to może nie ma potrzeby się narażać…wtedy wystarczą codzienne spacery i też powinno być ok. Ja osobiście dobrze się czuję kiedy ćwiczę, zawsze regularnie ćwiczyłam i nie wyobrażam sobie, zeby dobrze przebiegająca ciąża miała mi w tym przeszkodzić. A po porodzie też mam nadzieję wygospodarować 2 dni w tygodniu i kontynuować ćwiczenia oraz bieganie (akurat bieganie zawiesiłam na czas ciąży ;)). Pozdrawiam wszzstkie dziewczyny i życzę duuużo motywacji w dbaniu o własną kondycję- dobre samopoczucie mamy ma wpływ również na dobre samopoczucie maluszka!!!!

Zdjęcie profilowe gosia192_1992
    gosia192_1992
    Participant

sporty uprawiamy w bieganiu chodzenie na spacery

Zdjęcie profilowe gosia192_1992
    gosia192_1992
    Participant

sporty uprawiamy w bieganiu chodzenie na spacery

Zdjęcie profilowe aniulekkkkkk
    aniulekkkkkk
    Participant

Czy ktoś wie czy w ciąży można uprwiać Nordic Walking?

Zdjęcie profilowe aureolka86
    aureolka86
    Participant

To tylko spacerowanie z kijkami. Nie ma żadnych przeciwskazań jeśli nie będziesz skakać ;), więc śmiało.

Ja chodziłam na fitness 3 razy w tygodniu. Teraz jestem prawie w 17 tc i jak tylko są zajęcia "bezpieczne" to chodzę. Odpuszczam intensywne treningi, gdzie skupiamy się na brzuchach, albo ćwiczeniach z podskokami. Ograniczam też step-ale nie do końca;) Jeśli nie idę na zajęcia to ćwiczę w domu przynajmniej 2, 3 razy w tyg. – wszedlkie ćwiczenia z piłką, mięśnie kegla, ciężarki, rozciąganie. Wspaniałe uczucie po :) Oby tylko chęci do końca ciąży zostały, po porodzie oczywiście wracam na fitness :)

Zdjęcie profilowe balalajka
    balalajka
    Participant

Codzienne spacerki z moją 2 miesięczną córeczką to podstawa każdego dnia, u mnie stały się normą (nałogiem :) ). Moją pasją są motory i na rok zrezygnowałam z jazd wiadomo ciąża i bezpieczeństwo. Teraz zasiadam poownie na 2- kólkach i śmigam gdy tylko znajde czas i mała mi na to pozwoli. Bardziej to sport dla duszy i dobrego samopoczucia ale przeciez to róznie ważne jak sport fizyczny.

Zdjęcie profilowe mamaWiki
    mamaWiki
    Participant

Ja ostatnio wybrałam się na aqua zumbę, było cudownie, zamierzam chodzić regularnie. Mam 8 miesięczną córeczkę, która jest kochana ale potrzeba mi było wyjść z domu i nie martwić się o nic. Zajęcia naładowały mnie tak pozytywnie, że teraz z niecierpliwością czekam na swój dzień :D polecam każdej mamie.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 lat, 4 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe mamaWiki mamaWiki.
    Zdjęcie profilowe n.kasia454
    n.kasia454
    Participant

Wszystkie możliwe:)

Zdjęcie profilowe n.kasia454
    n.kasia454
    Participant

Jak jesteśmy przy sporcie.Potrzebuję kupić buty narciarskie bo do tej pory pozyczam ciągle a chciałabym mieć swoje. Wiem, że jest to wydatek duzy ale jest juz koniec sezonu I ceny sa dużo mniejsze. Powqiedzcie tylko czy wiecie na co powinnam zwrócić uwagę??Znalazłam sklep z butami: ale co z tego jak nie wiem co jest najwazniejsze przy wyborze:( Może podsuniecie mi jakieś rady??

Oglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 49 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Advertisement

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie