Niebieskie Pudełko Tematy na forum Niemowlę Kiedy niemowle zaczyna przesypiac cala noc?

Kiedy niemowle zaczyna przesypiac cala noc?

Temat zawiera 247 odpowiedzi, i ma 205 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe m.gajda19971t m.gajda19971t 6 miesięcy, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 248 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe siwa682
    siwa682
    Participant

tak samo moja zuzia, od urodzenia przesypia prawie cala noc, dostaje butle ok 21godz i spi zwykle od 6. czasami budzi sie ok 3 w nocy do karmienia, ale pociagnie piers 5 10 min i spi dalej…

Zdjęcie profilowe palas7
    palas7
    Participant

moja Anulka też przesypiała całą noc tylko ostatnio budzi się co dwie godziny do jedzenia i nie wiem dlaczego tak jest moze ktos cos poradzi karmie piersią ?

Zdjęcie profilowe malena1983
    malena1983
    Participant

Witajcie Drogie Mamy:)
    synu ma 6 m-cy i śpi jak śpi, zero regularności, tzn w nocy się nie budzi jako tako ale tak ze 2-3 razy, zaczyna “kwękać” (bo to płacz nie jest) i musi być podłączony do piersi.Gdyby to jeszcze było, że jest głodny-to ok, ale zazwyczaj pociągnie dwa razy i śpi z piersią. Z wygody (mojej) śpi z nami.
    Jeśli chodzi natomiast o przesypianie nocy, to przesypiał po powrocie ze szpitala, ale położna (pediatra też) powiedziała, iż tak nie może być, bo może zapaść w śpiączkę i niewybudzając go – nakarmić. To nic że wówczas przy piersi spędzał cały dzień, do tego stopnia, że był problem gdy chciałam iść do wc – już nie mówiąc o czymkolwiek innym. Po czasie dowiedziałam się, że karminie (równoznaczne niestety u nas z wybudzaniem) może mieć i negatywny wpływ na dziecko, rodzaju zestresowanie i później nie przesypianie nocy. Rozpisałam się, więc pora kończyć.
    Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe renataipatrycja
    renataipatrycja
    Participant

ale z was szczęściary moja córka 9 lutego skończyła miesiąc kąoiemy ją przed 21 idzie spac ok 23 i budzi się ok 2 a potem ok 5 rano na karmienie

Zdjęcie profilowe AsK_u
    AsK_u
    Participant

moja Ola ma 2 tyg czasem przesypia całą noc a czasem budzi się co dwie godziny… w zasadzie zalezy to od jej samopoczucia, kolek czy dokarmie ją butelka czy tylko cycka.

Zdjęcie profilowe pemkad
    pemkad
    Participant

zazdroszcze. mamy ponad 5 miesiecy i mloda budzi sie co 4h na jedzenie :)

Zdjęcie profilowe marta.galuba
    marta.galuba
    Participant

Moja Basia teraz ma prawie 4 miesiace, ale od ponad miesiaca spi od 20 do 6-7rano. Nie budzi się w nocy. Wcześniej jako 2-miesieczne dziecko budzila się jeszcze np. o 4-5. Czasem zdarza jej się obudzić, ale rzadko :)

Zdjęcie profilowe zuziaola
    zuziaola
    Participant

moja coreczka ma 3 miesiace i budzi sie co 2,3 godziny do jedzenia (karmie piersia) a juz o 5,30 jest pobudka :(

Zdjęcie profilowe Dariaa
    Dariaa
    Participant

Mój synuś od 2 miesiąca życia przesypia całe noce , kładę go spać ok. godz. 19, budzi się między 7-8 rano. Oczywiście zależy od drzemek popołudniowych jak długo trwają, bywa że kładzie się później ale normalnie przesypia ok 12godz. :) Wydaje mi się jednak że u mojego synusia spowodowane jest tym że karmiony piersią był tylko przez miesiąc ( w tym czasie budził się co 2godz.) od czaasu podawania sztucznego mleczka śpi jak suseł :)  

Zdjęcie profilowe izula7000
    izula7000
    Participant

gratulacje ja nie mialam szczescia aby 2 czy 3 m-c dziecko dalo pospac mi w nocy .Mój synek jak  mial rok to w nocy budzil sie raz lub dwa razy (drugi raz nad ranem .Calą noc dopiero przespałjak mial 14 m-c

Zdjęcie profilowe Monia86
    Monia86
    Participant

Witam :) u mnie to było tak, że jak mała skończyła 2 miesieące to zaczęła przesypiać całą noc, niestety w wyniku tego, że karmię piersią, budziłąm się w nocy i dostawiałam córkę do piersi, faktycznie mogłam ściągać pokarm, ale tego niecierpie, więc nie miałam wyjścia, co spowodowało, że mała znowu się budziła na jedzonko. Ogólnie teraz mała ma 4 miesiące i budzi się dwa razy około 12-1 w nocy i mniej więcej około 5h. Był moment, że przez 2 tygodnie budziła się co godzine lub dwie, ale jakoś to minęło, podobno to wynik skoków rozwojowych :) pozdrawiam :)

Zdjęcie profilowe fasolka1985
    fasolka1985
    Participant

Mój synek w marcu skończy rok i dopiero od grudnia przesypia całe noce. A i tak się zdarza, że sie obudzi bo np. chce mu sie pić albo domaga się smoczka:)

Zdjęcie profilowe agatka_m
    agatka_m
    Participant

Jak czytam Was dziewczyny, to troszeczkę Wam zazdroszczę. Jestem mamą 5-miesięcznej Patrycji i odkąd Mała jest z nami, niestety, nie przespałam ani jednej nocy. Mała karmiona jest sztucznie i oczywiście podjada już "co nieco" w ciągu dnia. Jednak jak dostaje ostatnią butlę ok. 21, budzi się między 24 a 1 po raz pierwszy, następnie między 3 a 4 (rzadko się zdarza, że prześpi te godziny) i po raz trzeci ok. 6. A o 7 przymusowe wstawanie :) Nie ukrywam, że troszkę to męczące, a tym bardziej jeśli za miesiąc muszę wrócić do pracy. Może ma któraś jakieś porady? (chociaż i tak wiem, że każde dziecko jest inne)

Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe skarbus0121
    skarbus0121
    Participant

żależy to od dziecka , każde dziecko ustala sobie swoj rytm spania . Moja mała ma 2 miesiące i jak dostanie jesc o 21 to spi mi do 6-7 rano .

Zdjęcie profilowe Monia86
    Monia86
    Participant

[quote=]

Utworzony przez agatka_m, 2011-02-17 10:08:43.

Jak czytam Was dziewczyny, to troszeczkę Wam zazdroszczę. Jestem mamą 5-miesięcznej Patrycji i odkąd Mała jest z nami, niestety, nie przespałam ani jednej nocy. Mała karmiona jest sztucznie i oczywiście podjada już "co nieco" w ciągu dnia. Jednak jak dostaje ostatnią butlę ok. 21, budzi się między 24 a 1 po raz pierwszy, następnie między 3 a 4 (rzadko się zdarza, że prześpi te godziny) i po raz trzeci ok. 6. A o 7 przymusowe wstawanie :) Nie ukrywam, że troszkę to męczące, a tym bardziej jeśli za miesiąc muszę wrócić do pracy. Może ma któraś jakieś porady? (chociaż i tak wiem, że każde dziecko jest inne)

Pozdrawiam

Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.

[/quote]

moge Ci poradzic abys stopniowo zmniejszala ilosc mleka az do calkowitego wyeliminowania któregoś z karmien nocnych :)

Oglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 248 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Advertisement

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie