Temat zawiera 15 odpowiedzi, i ma 14 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe k.agik960q k.agik960q 1 tydzień, 3 dni temu.

Oglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 16 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe iwona854
    iwona854
    Participant

witam, chcialam was prosic o rady dot. odchudzania. urodzilam synka w kwietniu br. do porodu szlam z przerazajaca waga 101 kg. zaraz po porodzie ubylo mi 6 kg przez pierwsze trzy tygodnie chudlam 2 kg na tydzien, wiec lacznie stracilam 12 kg ale to malo. szczegolnie ze od miesiaca waga stoi: waze 88 kg przy wzroscie 168 cm. dodam, ze karmie tylko piersia, co robic zeby waga szla w dół? moge brac jakies suplementy ? a jakie wy macie doswiadczenia? prosze o pomoc 

Zdjęcie profilowe mamaNinusi
    mamaNinusi
    Participant

Ja przytyłam w ciąży 23 kg.Po porodzie zeszło mi od razu 12 kg.Teraz jestem 3,5 miesiąca po urodzeniu Ninusi i jeszcze mam ok.7 kg.Waga stoi,ale pomalutku,karmiąc piersia,duuuzo spacerujac,probuje to zgubic.Tylko,ze do zadnych diet sie nie nadaje;) wiec i czasu zajmuje to wiecej.Podobno zreszta, spokojnie mozna dochodzic do siebie (Tej sprzed ciazy) mniej wiecej tyle czasu, ile trwa ciaza.Oczywiscie sa wyjatki,ale…grunt to bez stresu,malymi kroczkami,a napewno sie uda!Bo skoro wiara czyni cuda,trzeba wierzyć:))

Powodzenia!

Zdjęcie profilowe PaulinaB
    PaulinaB
    Participant

rodziłam w kwietniu, podobnie zaraz po porodzie minus 6kg, później w ciągu 2 miesięcy szybki spadek wagi, a od kolejnych dwóch waga stoi. Karmię tylko piersią ale niestety muszę Małą przestawić już na sztuczne, więc maleją szanse ze waga spadnie. Chyba zostają nam ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz sport :)

Zdjęcie profilowe Karinaa
    Karinaa
    Participant

Ja urodziłam 1 stycznia, wagę zgubiłam już 2 tyg później – ważyłam 2 kg mniej niż przed ciązą. :) Teraz wazę 50 kg przy wzroście 170 cm. :) Po porodzie chodziłam na fitness, do tej pory chodzę dla poprawy kondycji. :)

Zdjęcie profilowe Czarna52
    Czarna52
    Participant

ja urodziłam w sierpniu i jak narazie schudłam 15 kg ,a w ciązy przytyłąm 30kg!!! Byłam w szoku jak mi sie tyło,starałam sie nie jesc mega dużo i przede wszystki zdrowo a waga szła do góry jak szalona. Teraz jestem półtora miesiąca po porodzie i niestety waga sie lekko zatrzymała, karmie niestety butelką wiec mam cięższą sytuacje z chudnięciem. Oprócz wagi przeraza mnie wygląd mojego brzucha. Co zrobic zeby nie był takim flakiem???

Zdjęcie profilowe iwona854
    iwona854
    Participant

uprzejmie donoszę, że od porodu minęło właśnie pół roku i waga 81 kg :) hurra. średnio tracę 1-1,5 kg miesięcznie. dalej karmię piersią, teraz daję inne rzeczy małemu do jedzenia ale karmień jest ciągle dużo w ciągu doby, okresu ani śladu ale to mnie specjalnie nie martwi :) trzymajcie kciuki, do lata planuję zejść do 70 kg. a Nowy Rok mam nadzieję przywitać z siódemką z przodu :)  

Zdjęcie profilowe n.kasia454
    n.kasia454
    Participant

Dużo pracy Cię czeka ale jest to wszystko do zrealizowania.

Zdjęcie profilowe ewelina8899
    ewelina8899
    Participant

japo ciąży bardzo pilnowałam jedzenia i schudłam tyle, że ważę teraz mniej niż przed pierwszą ciążą :)

Zdjęcie profilowe małgosia niedzko
    małgosia niedzko
    Participant

Zastosuj odpowiednią dietę!

Zdjęcie profilowe Danka Kowalska
    Danka Kowalska
    Participant

Hejka, młoda mamo:-) Absolutnie żadne suplementy, na początek zacznij od regularnych posiłków, wartościowych, pij dużo niegazowanej wody i w miarę możliwości ogranicz do minimum pieczywo, w każdej postaci. Ostatni posiłek staraj się zjeść około godziny osiemnastej, najlepiej na cztery do pięciu godzin przed snem. Piszę to, co mi pomogło powrócić do mojej wagi:-) O suplementach możesz pomyśleć potem, jak już syn będzie starszy i zaczniesz regularnie siłownię odwiedzać lub uprawiać jakikolwiek inny sport, ale czynny:-) Powodzenia:-)

Wiesz ja nie zgadzam się z tym, ze ostatni posiłek powinno się zjeść o godzinie 18..To ma sens tylko wtedy, gdy kładziesz się spać o godzinie 21 góra 22. Natomiast jeśli ktoś chodzi spać później to ostatni posiłek powinien skonsumować 3-4 godziny przed snem. Czyli jeśli chodzimy spać koło północy to optymalna pora na kolacje to 20-21. Istotne jest to, żebyś nie pomijała śniadań. Znajdź rano czas dla siebie i zjedz spokojnie śniadanie. Staraj się w ciągu dnia pić minimum 1,5-2 litry wody. Wprowadź jakieś ćwiczenia. Na początku to może być 3 razy w tygodniu.

Witam,od kiedy pamiętam mam problem z wagą. bardzo zalezy mi na tym,aby zejść ze swojej wagi,ktora z roku na rok jest nieco większa. Co możecie polecić ? Chętnie poznam Wasze opinie na temat usług kompleksowych https://primalife.pl/ Co sądzicie o tym? Bardzo zalezy mi na opiniach.

Witam,od kiedy pamiętam mam problem z wagą. bardzo zalezy mi na tym,aby zejść ze swojej wagi,ktora z roku na rok jest nieco większa. Co możecie polecić ? Chętnie poznam Wasze opinie na temat usług kompleksowych https://primalife.pl/ Co sądzicie o tym? Bardzo zalezy mi na opiniach.

Zdjęcie profilowe klaudia.barszczgi
    klaudia.barszczgi
    Participant

Ze zrzuceniem wagi jest od zawsze jeden problem, kazdy chcialby to zrobic bez wysilku. Niestety nie mozna tutaj szukac drogi na skroty poniewaz ona nie istnieje. Sa tam jakies specjalistyczne suplementy diety i takie inne produkty jednak w praktyce one niewiele daja. Trzeba zaczac dzialac na dwoch plaszczyznach. Po pierwsze zajac sie jakimis cwiczeniami, po drugie zaczac gotowac we wlasnym zakresie. Nie zaszkodzi przestawic sie na bardziej zdrowe dania takie jak – https://uwielbiam.pl/przepis/enchiladas-weganskie Zreszta w sieci znajdziemy cala mase przepisow tego typu.

zrzucenie wagi nie musi być wcale udręką, jeśli zaufa się profesjonalistom w tej dziedzinie. Myślę, że warto zajrzeć na stronę https://www.energym.com.pl/2-o-energym i sprawdzenie jaką świetną ofertę mają dla swoich klientów. Myślę, że to dobry pomysł na chwilę wytchnienia od macierzyństwa i zadbanie o własną sylwetkę. Głowa do góry, musi się udać.

Oglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 16 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Advertisement

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie