Niebieskie Pudełko Tematy na forum Niemowlę Czy da się wznowić laktację po przerwie??

Czy da się wznowić laktację po przerwie??

Temat zawiera 7 odpowiedzi, i ma 6 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe darijam12ls darijam12ls 4 miesięcy, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe argensumxi
    argensumxi
    Participant

Przez ostatnie dwa tygodnie chorowałam, dostawałam antybiotyki i teraz mam o wiele mniej pokarmu. Czy da się szybko wznowić laktację?? Bardzo mi zależy na karmieniu piersią:(

Zdjęcie profilowe anianowicka12345ea
    anianowicka12345ea
    Participant

To już dość dawny wątek, ale warty odświeżenia. Może podzielę się moim doświadczeniem: ostatnio sporo chorowałam i dostawałam takie antybiotyki, w czasie których musiałam zrezygnować z karmienia piersią. Po ich odstawieniu też miałam problemy z poprawą laktacji, próbowałam różnych sposobów, ale dopiero moja położna przyniosła mi kilka saszetek środka na laktację (to był prolaktan) i udało mi się po kilku dniach powrócić do karmienia piersią. A więc, nie warto próbować wszystkiego na własną rękę, a dobrym pomysłem jest zwrócenie o pomoc do specjalistów, np. położnej:)dzięki mojej to nie zrezygnowałam z kp, a już było blisko…

Zdjęcie profilowe anulciapoloznarm
    anulciapoloznarm
    Participant

Odpowiadam, że da się wznowić laktację po przerwie, ale to wymaga cierpliwości i skorzystania z dobrych oraz skutecznych sposobów. Często mamy na własną rękę wypróbowują różnych metod, które mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Anianowicka zgadzam się z Tobą, ten środek na laktację jest skuteczny (wiele mam i specjalistów go poleca), i wystarczy jedna saszetka dziennie, aby po kilku dniach poprawić laktację. Co ważne, warto też zwracać się o pomoc do położnych, lekarzy, doradców laktacyjnych:)

Zdjęcie profilowe argensumxi
    argensumxi
    Participant

ooo już są odpowiedzi na moje pytanie:)byłam u położnej, dostałam od niej właśnie prolaktan i udało mi się szybko ją poprawić:)to prawda, jedna saszetka wystarczyła, a teraz piję go od czasu do czasu, tak profilaktycznie:)i co ważnie, moje problemy z laktacją minęły:)

Zdjęcie profilowe anulciapoloznarm
    anulciapoloznarm
    Participant

a to dobrze, że udało Ci się poprawić laktację:)akurat prolaktan jest bardzo często wybierany przez karmiące mamy i jako specjaliści to też go polecamy, szczególnie że jest dość tani i skuteczny (jedna saszetka dziennie wystarczy).

Ja teraz zaczęłam zastanawiać się nad karmieniem butelką. Ostatnio mam problemyz laktacją i zastanawiam się nad doborem odpowiedniego mleka,ktore zastapi naturalnt pokarm oraz dobrej jakosci butelke. Co sądzicie o tych https://www.philips.pl/c-m-mo/philips-avent-and-your-baby Co sądzicie?

Zdjęcie profilowe SFaJCD31
    SFaJCD31
    Participant

A jakby odciągać mleko podczss niedyspozycji? To tak jakby nie przerwało się karmienia piersią. Czy źle rozumuję?

Zdjęcie profilowe darijam12ls
    darijam12ls
    Participant

Wznowienie laktacji to nie lada wyzwanie, ale nie jest niemożliwe. Jeżeli komuś zalezy, na pewno osiągnie swój cel. Wszystkim mamom, które chcą karmic piersią, polecam fajny poradnik: hipp.pl/mleko/karmienie-piersia/jak-pobudzic-laktacje-skuteczne-sposoby-w-zgodzie-z-natura. Znalazłam go, kiedy szukałam produktów BIO dla mojego maluszka.

Oglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Advertisement

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie