Niebieskie Pudełko Tematy na forum Lifestyle Kierunek studiów z przyszłością?

Kierunek studiów z przyszłością?

Temat zawiera 9 odpowiedzi, i ma 9 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe nicorubogw nicorubogw 3 tygodnie, 4 dni temu.

Oglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe edyta kaczynska
    edyta kaczynska
    Participant

Co Waszym zdaniem jest dobrym aktualnie kierunkeim na studia?Dziecko musi wybrać jakiś kierunek co prawda dopiero za rok ale warto już teraz powoli sie rozglądać. Zastanawiam się czy coś związanego z zarzadzaniem nie byłoby dobrym pomysłem, najbliżej mamy Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, adres: Toruń, Młodzieżowa 31a ale jest tyle różnych kierunków, że naprawdę nie mam pojęcia co doradzić dziecku. Co Wy sądzicie?

Zdjęcie profilowe EWA GAWRYLUK
    EWA GAWRYLUK
    Participant

Jest to na pewno jedna z trudniejszych decyzji w życiu.Trudno doradzić jeśli nie zna się osoby i jej zainteresowań.Z doświadczenia wiemy że rzadko wykonujemy zawód zgodny z naszym wykształceniem.
    Szkoła o której piszesz to szkoła godna polecenia Posiadają dużo interesujących kierunków i może jest tam kierunek który jest spełnieniem jego oczekiwań zwłaszcza że WSB mieści się w Twojej miejscowości.

Zdjęcie profilowe Faustyna.bliskasf
    Faustyna.bliskasf
    Participant

zarządzanie i marketing – b. interdyscyplinarny kierunek – i przedsiębiorczość, i ekonomia, finanse, HR, zarządzanie, marketing, informatyka.. a czemu nie UMK? po co szkoła prywatna?

Zdjęcie profilowe natalia14
    natalia14
    Participant

zawsze kierunkiem z przyszłością jest rachunkowość i psychologia

Zdjęcie profilowe nowaa.pocztacq
    nowaa.pocztacq
    Participant

Może architektura? Piękno otwartej przestrzeni było przedmiotem zainteresowania człowieka od niepamiętnych czasów. Systematyczna refleksja nad planowaniem, ładem i porządkiem przestrzeni publicznej jest niezbędna do tego, by w sposób racjonalny, pragmatyczny i sensowny planować różne obszary miejskie, takie jak parki, skwery, place, czy przestrzeń przemysłową. Architektura krajobrazu to studia dla ludzi obdarzonych kreatywnością, dyscypliną myślenia, talentem plastycznym i otwartym umysłem.

Zdjęcie profilowe nowaa.pocztacq
    nowaa.pocztacq
    Participant

A może architektura? Piękno otwartej przestrzeni było przedmiotem zainteresowania człowieka od niepamiętnych czasów. Systematyczna refleksja nad planowaniem, ładem i porządkiem przestrzeni publicznej jest niezbędna do tego, by w sposób racjonalny, pragmatyczny i sensowny planować różne obszary miejskie, takie jak parki, skwery, place, czy przestrzeń przemysłową. Architektura krajobrazu to studia dla ludzi obdarzonych kreatywnością, dyscypliną myślenia, talentem plastycznym i otwartym umysłem.

Zdjęcie profilowe klaudia.barszczgi
    klaudia.barszczgi
    Participant

Mozliwosci na rozwoj zawodowy w dziejszych czasach jest dosc duzo. Oczywiscie warto wziasc pod uwage swoja edukacje i dopasowac ja do tego co sie dzieje na rynku pracy. Moja kolezanka natomiast postanowila udac sie w kierunku szkoly zwiazaniej z kosmetyka. Uwaza, ze w tej branzy zawsze znajdzie sie praca dla osob z odpowiednim doswiadczeniem .. w sumie to jej ocena jest prawdziwa. Prowadzi swoj wlasny salon (wczesniej kilka lat pracowala dla kogos) ktory z kazdym miesiacem ma co raz wiecej klientow. Sama zastanawiam sie czy nie przebranzowic sie .. nawet proponowala mi jedno ze szkolen https://www.poshlashes.com/pl,szkolenia.html Pytanie jest tylko czy sprostam warunkom jakie sa na nim stawiane bo firma szkoleniowa jest znana z najwyzszych standardow. Jak Wy upatrujecie taka szanse? Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe 20luty17ov
    20luty17ov
    Participant

Może niech dziecko samo podejmie decyzję? Jest już w końcu dorosłe i powinno samo wiedzieć co go interesuje, w czym najlepiej się odnajdzie i co będzie dla niego najlepsze. Ty możesz jedynie doradzić według własnych doświadczeń czy przemyśleń, ale decyzję niech podejmie samo.

Zdjęcie profilowe beatamorka22fi
    beatamorka22fi
    Participant

Nie wiem czy teraz w ogóle coś takiego istnieje, bo jednak studia nie są gwarancją tego, że praca będzie lub nie. Jeśli się chce, to praca zawsze się znajdzie, niezależnie od kierunku studiów. Poza tym teraz sytuacja na rynku tak szybko się zmienia, że to, co jest aktualne, to za 5 lat może być już historią. Teoretycznie kierunki, które są na politechnikach cieszą się dużym powodzeniem i są chyba trochę bardziej rozchwytywane niż humanistyczne. Ale wiele też zależy od tego, co kto lubi – z pasjonata historii i kreatywnego pisarza czasami trudno zrobić dobrego informatyka czy laboranta, nawet jeśli w jakiś sposób ukończył on studia w tym kierunku.

Zdjęcie profilowe nicorubogw
    nicorubogw
    Participant

W sumie to masz racje.

Oglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Twoje korzyści z rejestracji

• Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży
    i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Pakiety

Pakiety

Placówki