Niebieskie Pudełko Tematy na forum Lifestyle Opieka nad schorowaną ciocią

Opieka nad schorowaną ciocią

Temat zawiera 9 odpowiedzi, i ma 8 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe zdzislaw.zabienskico zdzislaw.zabienskico 2 tygodnie, 3 dni temu.

Oglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Anna
    Anna
    Participant

Piszę na forum z dość ciężkim i przykrym tematem. Prawdopodobnie będziemy musieli poszukać domu opieki gdzieś pod Warszawą dla mojej cioci, która z nami mieszka. Do tej pory ja się nią opiekowałam, ale jestem w 7 miesiącu ciąży, niedługo poród. Nie mam już tyle sił co na początku ciąży. Męża ciągle nie ma w domu, a ciocia wymaga stałej opieki. Jest samodzielna, ale trzeba jej pomagać w niektórych czynnościach. Zresztą ona sama zasugerowała, że jeśli znajdziemy ośrodek z godnymi warunkami do życia, to ona nie ma nic przeciwko, żeby tam zamieszkać. Myślicie, że dobrze robimy?

______
    maciekowa

• Temat zmodyfikowany 3 lat, 12 miesięcy temu by Zdjęcie profilowe Anna Anna.

W takiej sytuacji raczej nie ma się co zastanawiać, tylko działać. Jesteś w ciąży, więc zapomnij o dźwiganiu czy pielęgnacji osoby dorosłej, bo to jest ciężka praca. Przy małym dziecku również nie będziesz miała jak się zająć swoją ciocią. U nas nadal niepotrzebnie pokutuje mit, że dom opieki to jest coś strasznego. Tymczasem to miejsce, gdzie starsze, chore osoby mają do dyspozycji pielęgniarkę, lekarza, mają towarzystwo osób w swoim wieku. Trzeba tylko sprawdzić, czy ośrodek, który wybieramy ma dobrą opinię.

Zdjęcie profilowe Anna
    Anna
    Participant

Dziękuję za dobre słowo… Pomimo tego, że ciocia się zgodziła, jakoś tak mi ciężko na sercu… Może ten pobyt tylko na troszkę będzie, dopóki nie stanę na nogi, kiedy maluch już będzie miał około roczku…? Zobaczymy, mam nadzieję, że dam radę. W każdym bądź razie teraz już na podstawie bardzo dobrych opinii znalazłam wydaje mi się dobrą placówkę http://www.domyopiekiolimp.pl, gdzie zarówno atmosfera jest rewelacyjna i opieka medyczna, niedługo pojedziemy zobaczyć i przekonać się na własne oczy, czy jest tak pięknie, jak na zdjęciach…

Zdjęcie profilowe
    Anonim

Mieszkam w Warszawie i też szukam domu opieki dla mojej samotnej cioci. Jeździliśmy do Sulejówka obejrzeć ten Dom Opieki Olimp. Spodobał się i mnie i mojej cioci. Miła atmosfera, bardzo dużo zieleni wokół i łatwy dojazd. Pozwolono nam nawet porozmawiać z pensjonariuszami. Okazało się, że przebywa tam dawna znajoma mojej cioci. Praktycznie już zdecydowaliśmy, że ciocia zamieszka w Sulejówku. Czekamy jeszcze na załatwienie formalności.

Zdjęcie profilowe Melania Todecka
    Melania Todecka
    Participant

Takie domy opieki trzeba najpierw dobrze sprawdzić.

Zdjęcie profilowe
    Anonim

Należy dobrze sprawdzić takie domy opieki, ponieważ dzieją się tam teraz straszne rzeczy…

Zdjęcie profilowe Melania Todecka
    Melania Todecka
    Participant

No na to niestety już nie mamy wpływu, możemy tylko sprawdzać.

Zdjęcie profilowe natalia14
    natalia14
    Participant

Wydaje mi się, że oddanie najbliższej osoby do domu spokojnej starości powinno być dla nas ostatecznością. Od kilku lat mieszka z nami i opiekujemy się moją babcią sparaliżowaną po udarze. Na pewno nie jest to łatwe ale wszystko da się jakość ułożyć. Bardzo pomocne były dla nas poradniki znalezione w necie na stronie: https://promedica24.com.pl/opieka-nad-osobami-starszymi-poradnik/opieka-seniora/ informujące jak postępować w osobami przewlekle chorymi czy jak udzielać pierwszej pomocy gdy zajdzie taka potrzeba.
    Jeśli czujemy już że nie damy sami rady zawsze można zatrudnić do pomocy opiekunkę albo pielęgniarkę. Wydaje mi się, że koszt będzie podobny jak w przypadku pobytu w Domu Pomocy Społecznej a nasz najbliższy spędzi swoje ostatnie lata w gronie najbliższych. Ja sobie nie wyobrażam, żeby moje dzieci nie spędzały czasu z moją babcią. Każda chwila z nią jest cenna.

Zdjęcie profilowe marlenabudzikp8
    marlenabudzikp8
    Participant

Szczerze powiedziawszy to cala sytuacja nie wyglada zbyt wesolo. Ja na twoim miejscu nie odpuszczalabym dopoki sie da. Nie wiadomo co moze ja spotkac po oddaniu do opieki. Czesto jest tak, ze poprostu osoba moze sie do konca zalamac. Starsze osoby maja czeste problemy z ukladem trawienia dlatego tez dobrze jakbys zdobyla troche wiecej wiedzy na ten temat. Jesli chodzi o rozpoznanie to duzo mozna wyniesc z tej lektury http://wylecz.to/pl/choroby/uklad-pokarmowy/bol-brzucha-na-srodku-jakie-sa-przyczyny-bolu-na-srodku-brzucha.html

Witam,a co jesli starsza osoba nie dowidzi i musi miec wykonaną korekcje wzroku? Chodzi mi dokladnie o cos takiego https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku Moja mama ma gorszy wzrok,opiekuje sie nia i dlategoz alezy mi,aby byla osoba normalnie funkcjonujaca poki cialo jej na to pozwola.

Oglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Bezpłatny voucher zniżkowy od Philips Avent
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie