Niebieskie Pudełko Tematy na forum Niemowlę pierwsza kąpiel noworodka

pierwsza kąpiel noworodka

Temat zawiera 5 odpowiedzi, i ma 6 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe marcellina.zawadaml marcellina.zawadaml 3 tygodnie, 1 dzień temu.

Oglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe berenikas47p
    berenikas47p
    Participant

Dla wielu młodych rodziców przyjście dziecka na świat jest stresującym wydarzeniem. Stres pojawia się najczęściej u osób, które nigdy wcześniej nie miały doświadczenia z tak małymi dziećmi. Więc pierwsza kąpiel może stać się nie lada wyzwaniem. Zanim nalejesz wodę i zaczniesz kąpiel warto przygotować sobie wszystkie potrzebne akcesoria. W internecie znajdziemy wiele informacji jak prawidłowo myć dziecko. A na stronie http://babyneo.pl/pierwsza-kapiel-noworodka.html można przeczytać jakie akcesoria będą potrzebne do kąpieli oraz jak kąpać dziecko.

Zdjęcie profilowe dmalaszekjd
    dmalaszekjd
    Participant

Warto uprzyjemnić dziecku taką kąpiel, dodając do wody olejki eteryczne o miłym zapachu albo kule kąpielowe z zabawnymi obrazkami. Włączenie jakichś prostych zabaw też na pewno uprzyjemni dziecku ten czas i zmniejszy stres :)

Zdjęcie profilowe
    Anonim

Mój synuś uwielbia się kąpać,przyszedł na świat 26.06.2018 w wodzie jest spokojny jak aniołek :)

Zdjęcie profilowe kredka89
    kredka89
    Participant

Dbanie o skórę głowy malucha od pierwszych dni życia jest niezwykle istotne. Ma wpływ na dalsze porost i kondycję włosów oraz na kondycję skóry. Dlatego nie zależnie od tego czy dziecko rodzi się z bujnymi włoskami, drobnym meszkiem czy z zupełnie pozbawioną włosów główką. Jedno jest jednak pewne niezależnie od ilości włosów na głowie malucha, stosuj odpowiednie preparaty do pielęgnacji. W internecie znajdziemy wiele artykułów na temat czy warto używać u noworodka szamponu do włosów czy po prostu wystarczy 2w1 szampon z emulsją. Na stronie https://hipoalergiczny24.pl/szampony-dla-dzieci możemy przeczytać o szamponach bez SLS dla dzieci. Szampony bez SLS to szampon wyprodukowany wyłącznie z naturalnych składników.

Zdjęcie profilowe inbetweenhigh3e
    inbetweenhigh3e
    Participant

U mnie niestety nie było tak łatwo z kąpielą. Mój Łukaszek nie bardzo lubił się taplać za niemowlaka. Próbowaliśmy kilku sposobów, włącznie z olejkami eterycznymi. Jedyne co pomogło to zabawki, a dokładnie rurki do zabawy. Nastawienie do kąpania zmieniło się o 180 stopni. Łukasz wręcz czekał na wieczorną kąpiel. Dostępne są one na stronie https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Zabawki_Zabawki-do-kapieli-1281.html. Może akurat jest ktoś kto też męczy się z tym tematem i potrzebuje kreatywnego rozwiązania ;)

Ja już sie nie mogę doczekać tego momentu jak wyjdzie z brzucha i bedzie pływał w wanience :) a jakie kosmetyki u Was goszczą najczęściej w pielęgnacji dzieciaczków tych malutkich i tych większych? Całą wyprawkę kupiłam tutaj ale martwię się czy na pewno wszystko mam, żeby potem nie było a mogłam kupić jeszcze to i to, bo mój partner na bank tego nie ogarnie :/

Oglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Advertisement

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie