Własna firma?

Temat zawiera 15 odpowiedzi, i ma 12 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe gabrysia.szafraniecxc gabrysia.szafraniecxc 2 miesięcy temu.

Oglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 16 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kasia.podkowska
    kasia.podkowska
    Participant

Czy warto w dzisiejszych czasach otwierać własną działalność?I z czym?

Zdjęcie profilowe małgosia niedzko
    małgosia niedzko
    Participant

No to zależy od tego czy masz predyspozycję do prowadzenia i zarządzania firmą, czy masz na to odłożone jakieś pieniądze, czy Twój pomysł jest trafiony jeśli chodzi o rynek potencjalnych odbiarców i wiele, wiele innych czynników, które będą miały wpływ na odniesienie sukcesu. Mój mąż zastanawia się nad założeniem własnej działalności (firma zajmująca się stawianiem hal i innych tego typu budowli, tak jak tu:http://www.ocmer.com.pl/hale/stacje-obslugi-samochodow) ale jest to naprawdę poważna i odpowiedzialna decyzja ważąca właściwie na całym życiu. Zastanów się dobrze i przeanalizuj czy dasz radę.

Zdjęcie profilowe natalia14
    natalia14
    Participant

zgadzam się, że decyzja o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej musi być dobrze przemyślana. Sama niedawno nad tym się zastanawiałam i od grudnia planuje rozpocząć sprzedaż w sklepie internetowym ze zdrową żywnością. Na razie jeszcze wszystko jest na etapie planów i uzgodnień. Na początek warto zacząć na mniejszą skale i zobaczyć czy taka działalność jest opłacalna. Mam już projekt sklepu internetowego, znalazłam dostawców teraz muszę tylko zastanowić się jak będę dostarczać towar do odbiorców. Chyba zdecyduje się dać odbiorcy wybór albo dostawa paczkomatem albo kurierem. Jeśli chodzi o kuriera to jestem zdecydowana na DHL (http://dhlparcel.pl/content/dhl_parcel_poland/pl/business-customers/offer/become-a-customer.html. Już kilka razy korzystałam z ich usług. Można u nich uzyskać indywidualne stawki i ceny najlepiej dopasowane do własnego biznesu.Im więcej przesyłek wysyłamy w miesiącu tym warunki mogą być lepsze.
    Zanim zdecydujemy się na własną działalność trzeba przeanalizować rynek produktów lub usług na których chcemy wystartować.
    Warto też powalczyć o jakieś dofinansowanie z Urzędu Pracy czy Unii Europejskiej.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 8 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe natalia14 natalia14.

Jeśli chodzi o firmę to jest to trudna sprawa. W obecnych czasach na rynku jest już prawie wszystko więc wskoczenie z nowym pomysłem jest naprawde trudne. Dlatego jeśli ktoś zamierza otwierać własną działlnośc to powinien zacząż od wszelakich działań w internecie aby własnie tam mogła ta firma zaistnieć. Dlaczego?Odpowiedź jest bardzo prosta-internet jest najważniejszą formą reklamy (polecam stronę: https://www.nazwa.pl/kreator-www/) Posiadanie własneij strony internetowej bez wzgledu na rodzaj działalności wydaje mi się niezbędne!!

Zdjęcie profilowe edyta kaczynska
    edyta kaczynska
    Participant

Mój mąz zajmuje sie dorywczo budowlanką a konkretniej usługami remontowymi: kładzenie płytek, malowanie, tapetowanie i inne tym podobne prace. Porozwieszałam już na osiedlu ulotki ale też chciałabym zamieścić jakieś ogłoszenie w internecie bo tam jednak tez ludzie szukają takich usług. I teraz mam pytanie gdzie Wy szukacie jak potrzebujecie takich usług? Znalazłam taka stronę: http://oferia.pl/zlecenia/budowa-remont ale chę na jeszcze innych tez zaistnieć?Jakie znacie?Jak jeszcze zareklamowac takie usługi?

Zdjęcie profilowe alutka.9
    alutka.9
    Participant

tak nie należy zaczynać …mam na myśli ze najpierw powinien pojawic się pomysł, pasja do czegoś a dopiero później należy ją w interes przekształcić…od drugiej strony…;/

alutka.9
    Participant

moja znajoma bardzo lubiła od zawsze fotografowac ludzi, zrobiła kurs z certyfikatem, który daje jej jakieś zabezpieczenie, podstawę jeśli ktoś dokumentu wymaga, i teraz Asia fotografuje chrzciny, komunie, śluby…pasja przekształciła sie w pracę:)

alutka.9
    Participant

nie dodają się wpisy…;/

Zdjęcie profilowe kokon15w8w
    kokon15w8w
    Participant

Warto nie warto,jeśli masz pomysł na siebie i jesteś osobą odważną,to nie ma się nad czym zastanawiać.Warto jednak pamiętać,że firma musi posiadać dobrze funkcjonująca stronę internetową.Strona firmy to dzisiaj podstawa. http://stronysklepowe.pl zajmują się zakładaniem sklepów internetowych i stron www,robią to szybko,nowocześnie i z wielkim zaangażowaniem.

alutka.9
    Participant

najpierw musi byc pomysł a dopiero mysl o otwieraniu biznesu z tym zwiazanego, nie odwrotnie…

Zdjęcie profilowe ewelina8899
    ewelina8899
    Participant

Warto przynajmniej spróbować, przez pierwsze dwa lata płacisz mały ZUS, więc masz czas na rozkręcenie działalności. Dobrze jest współpracować z profesjonalnym biurem rachunkowym, wtedy nie musisz się martwić o sprawy księgowe, ja na przykład współpracuję z biurem rachunkowym Gama. Po tych dwóch latach dobrze by było, żeby Twoja działalność przynosiła realne dochody.

alutka.9
    Participant

rozważałam też tą ewentualność ale w rezultacie zdecydowąłam się na studia, kolejne, takie które dalyby mi możliwosć zmiany zawodu, zarabiania inaczej i frajdy z tego co robię. Postanowiłam podjąc studia na wsb mimo niezbyt młodego wieku, ale co tam, wsyztsko dla ludzi. Później bedę spełniona i jeszcze bardziej szczesliwa nz teraz, a to na pewno;) ybrałam sobie studia z transportu tak ogólnie zrecz ujmując a konkretniej http://www.wsb.pl/bydgoszcz/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/transport,-spedycja,-magazynowanie. Zawsze lubiłam organizować, wszyscy sie do mnie zgłąszali, lubię i potrafię robić kilka rzeczy jednocześnie wiec powinnam się odnalezć:) własna działalnosć to brak zycia poza pracą, bo jednak zeby było ok tzreba sie temu poświcić przynajmniej przez dłuuugi czas na wstepie. A ja tak nie chcę. Chce zyc i miec czas na inne sprawy i dla ludzi też:)

Zdjęcie profilowe marlenabudzikp8
    marlenabudzikp8
    Participant

Jestem tego samego zdania.

Zdjęcie profilowe marszep123p5
    marszep123p5
    Participant

Myślę, że dobrym pomysłem na reklamę jest nagranie prezentacji tego, czym się zajmujemy. Potrzebni do tego są profesjonalni kamerzyści. Na przykład ciekawą ofertę ma [url=https://grubeoko.pl/]produkcja filmów kraków[/url]. Nagrywają oni nie tylko w Krakowie, w całej Polsce, a nawet za granicą. Mają szerokie grono klientów, na stronie można przeczytać opinie. Nagrywają videorelacje z wydarzeń, spoty reklamowe, filmy korporacyjne, lookbooki modowe, teledyski, prezentacje nieruchomości, reklamy firm, usług, produktów i sklepów. Widać, że mają doświadczenie. Dlatego warto zapoznać się z ofertą.

Zdjęcie profilowe butgutekfx
    butgutekfx
    Participant

Tak na prawdę dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz.Mając jakiś pomysł,jakieś rozeznanie na rynku,warto zaryzykować,przynajmniej przez całe życie nie będziesz żałowała,że nie spróbowałaś.Jeśli już założysz firmę,to warto rozejrzeć się za uczciwymi i sprawnie działającymi w branży kurierami,punktami paczkowymi,które zapewnią transport paczek na terenie kraju jak i poza nimi.Ciekawą ofertę,skierowana do firm ma https://www.globbox.net/oferta_dla_firm

Oglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 16 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Advertisement

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie