Własna firma?

Temat zawiera 4 odpowiedzi, i ma 5 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe ewelina8899 ewelina8899 1 tydzień, 4 dni temu.

Oglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kasia.podkowska
    kasia.podkowska
    Participant

Czy warto w dzisiejszych czasach otwierać własną działalność?I z czym?

Zdjęcie profilowe małgosia niedzko
    małgosia niedzko
    Participant

No to zależy od tego czy masz predyspozycję do prowadzenia i zarządzania firmą, czy masz na to odłożone jakieś pieniądze, czy Twój pomysł jest trafiony jeśli chodzi o rynek potencjalnych odbiarców i wiele, wiele innych czynników, które będą miały wpływ na odniesienie sukcesu. Mój mąż zastanawia się nad założeniem własnej działalności (firma zajmująca się stawianiem hal i innych tego typu budowli, tak jak tu:http://www.ocmer.com.pl/hale/stacje-obslugi-samochodow) ale jest to naprawdę poważna i odpowiedzialna decyzja ważąca właściwie na całym życiu. Zastanów się dobrze i przeanalizuj czy dasz radę.

Zdjęcie profilowe natalia14
    natalia14
    Participant

zgadzam się, że decyzja o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej musi być dobrze przemyślana. Sama niedawno nad tym się zastanawiałam i od grudnia planuje rozpocząć sprzedaż w sklepie internetowym ze zdrową żywnością. Na razie jeszcze wszystko jest na etapie planów i uzgodnień. Na początek warto zacząć na mniejszą skale i zobaczyć czy taka działalność jest opłacalna. Mam już projekt sklepu internetowego, znalazłam dostawców teraz muszę tylko zastanowić się jak będę dostarczać towar do odbiorców. Chyba zdecyduje się dać odbiorcy wybór albo dostawa paczkomatem albo kurierem. Jeśli chodzi o kuriera to jestem zdecydowana na DHL (http://dhlparcel.pl/content/dhl_parcel_poland/pl/business-customers/offer/become-a-customer.html. Już kilka razy korzystałam z ich usług. Można u nich uzyskać indywidualne stawki i ceny najlepiej dopasowane do własnego biznesu.Im więcej przesyłek wysyłamy w miesiącu tym warunki mogą być lepsze.
    Zanim zdecydujemy się na własną działalność trzeba przeanalizować rynek produktów lub usług na których chcemy wystartować.
    Warto też powalczyć o jakieś dofinansowanie z Urzędu Pracy czy Unii Europejskiej.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 11 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe natalia14 natalia14.
    Zdjęcie profilowe kokon15w8w
    kokon15w8w
    Participant

Warto nie warto,jeśli masz pomysł na siebie i jesteś osobą odważną,to nie ma się nad czym zastanawiać.Warto jednak pamiętać,że firma musi posiadać dobrze funkcjonująca stronę internetową.Strona firmy to dzisiaj podstawa. http://stronysklepowe.pl zajmują się zakładaniem sklepów internetowych i stron www,robią to szybko,nowocześnie i z wielkim zaangażowaniem.

Zdjęcie profilowe ewelina8899
    ewelina8899
    Participant

Warto przynajmniej spróbować, przez pierwsze dwa lata płacisz mały ZUS, więc masz czas na rozkręcenie działalności. Dobrze jest współpracować z profesjonalnym biurem rachunkowym, wtedy nie musisz się martwić o sprawy księgowe, ja na przykład współpracuję z biurem rachunkowym Gama. Po tych dwóch latach dobrze by było, żeby Twoja działalność przynosiła realne dochody.

Oglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Twoje korzyści z rejestracji

• Udział w losowaniu nagród
    w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży
    i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Pakiety

Pakiety