Własna firma?

Temat zawiera 5 odpowiedzi, i ma 6 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe marlenabudzikp8 marlenabudzikp8 8 miesięcy, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6 wszystkich)
 • Autor
  Wpisy
 • #107966
  Zdjęcie profilowe kasia.podkowska
  kasia.podkowska
  Participant

  Czy warto w dzisiejszych czasach otwierać własną działalność?I z czym?

  #108264
  Zdjęcie profilowe małgosia niedzko
  małgosia niedzko
  Participant

  No to zależy od tego czy masz predyspozycję do prowadzenia i zarządzania firmą, czy masz na to odłożone jakieś pieniądze, czy Twój pomysł jest trafiony jeśli chodzi o rynek potencjalnych odbiarców i wiele, wiele innych czynników, które będą miały wpływ na odniesienie sukcesu. Mój mąż zastanawia się nad założeniem własnej działalności (firma zajmująca się stawianiem hal i innych tego typu budowli, tak jak tu:http://www.ocmer.com.pl/hale/stacje-obslugi-samochodow) ale jest to naprawdę poważna i odpowiedzialna decyzja ważąca właściwie na całym życiu. Zastanów się dobrze i przeanalizuj czy dasz radę.

  #108270
  Zdjęcie profilowe natalia14
  natalia14
  Participant

  zgadzam się, że decyzja o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej musi być dobrze przemyślana. Sama niedawno nad tym się zastanawiałam i od grudnia planuje rozpocząć sprzedaż w sklepie internetowym ze zdrową żywnością. Na razie jeszcze wszystko jest na etapie planów i uzgodnień. Na początek warto zacząć na mniejszą skale i zobaczyć czy taka działalność jest opłacalna. Mam już projekt sklepu internetowego, znalazłam dostawców teraz muszę tylko zastanowić się jak będę dostarczać towar do odbiorców. Chyba zdecyduje się dać odbiorcy wybór albo dostawa paczkomatem albo kurierem. Jeśli chodzi o kuriera to jestem zdecydowana na DHL (http://dhlparcel.pl/content/dhl_parcel_poland/pl/business-customers/offer/become-a-customer.html. Już kilka razy korzystałam z ich usług. Można u nich uzyskać indywidualne stawki i ceny najlepiej dopasowane do własnego biznesu.Im więcej przesyłek wysyłamy w miesiącu tym warunki mogą być lepsze.
  Zanim zdecydujemy się na własną działalność trzeba przeanalizować rynek produktów lub usług na których chcemy wystartować.
  Warto też powalczyć o jakieś dofinansowanie z Urzędu Pracy czy Unii Europejskiej.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 lat, 8 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe natalia14 natalia14.
  #128652
  Zdjęcie profilowe kokon15w8w
  kokon15w8w
  Participant

  Warto nie warto,jeśli masz pomysł na siebie i jesteś osobą odważną,to nie ma się nad czym zastanawiać.Warto jednak pamiętać,że firma musi posiadać dobrze funkcjonująca stronę internetową.Strona firmy to dzisiaj podstawa. http://stronysklepowe.pl zajmują się zakładaniem sklepów internetowych i stron www,robią to szybko,nowocześnie i z wielkim zaangażowaniem.

  #129367
  Zdjęcie profilowe ewelina8899
  ewelina8899
  Participant

  Warto przynajmniej spróbować, przez pierwsze dwa lata płacisz mały ZUS, więc masz czas na rozkręcenie działalności. Dobrze jest współpracować z profesjonalnym biurem rachunkowym, wtedy nie musisz się martwić o sprawy księgowe, ja na przykład współpracuję z biurem rachunkowym Gama. Po tych dwóch latach dobrze by było, żeby Twoja działalność przynosiła realne dochody.

  #129481
  Zdjęcie profilowe marlenabudzikp8
  marlenabudzikp8
  Participant

  Jestem tego samego zdania.

Oglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Twoje korzyści z rejestracji

 • Udział w Niebieskim Konkursie
 • Darmowe e-booki
 • Darmowe szkolenia online
 • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży
  i 12 miesięcy życia dziecka
 • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
 • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Pakiety

Pakiety

Placówki