Strona główna » Mądra zabawa, czyli jak możesz zadbać o przyszłość Twojego dziecka!

Mądra zabawa, czyli jak możesz zadbać o przyszłość Twojego dziecka!

Twój Maluszek jest istotą absolutnie wyjątkową, która zasługuje na indywidualne podejście. Inteligentne zabawki edukacyjne pomogą mu rozwijać się w optymalnym tempie i kierunku!

Żadne dziecko nie rodzi się geniuszem ani olimpijskim medalistą. Naukowcy uważają dziś, że za naszą dorosłą osobowość i umiejętności geny odpowiadają zaledwie w 30% – reszta jest kwestią wychowania. Na rodzicach spoczywa więc główna odpowiedzialność i to właśnie pierwsze lata spędzone wspólnie mogą mieć kluczowe znaczenie dla przyszłych sukcesów młodego pokolenia.

Nauka przez zabawę

Chęć do zabawy wykazują nie tylko wszystkie dzieci, ale także większość młodych ssaków, a nawet niektóre pisklaki! I choć, owszem, przynosi ona przede wszystkim radość, jej biologiczne znaczenie jest nie do przecenienia: w kontrolowanym środowisku, bez żadnego zagrożenia, maluchy uczą się panować nad swoim ciałem, emocjami i zmysłami. Zabawa uczy poruszania się, manewrowania przedmiotami, rozwiązywania problemów, ćwiczy wyobraźnię i pomaga nawiązywać więzi!

Zabawki edukacyjne, czyli najdoskonalsza forma zabawy

Każdy maluszek ma niewyczerpalny potencjał doskonalenia się w licznych sferach życia, które w przyszłości czynią z dzieci lekarzy, naukowców, sportowców, prawników, pisarzy czy… wspaniałych rodziców! Forsując jeden czy dwa ulubione typy zabaw z dzieckiem poniekąd ograniczamy jednak jego możliwości. Zabawki edukacyjne opracowane przez ekspertów w dziedzinie psychologii i rozwoju dziecięcego mają za zadanie wypełnić ewentualne luki mogące pojawić się w spontanicznej zabawie.

 

 

Wszechstronny rozwój!

Twórcy zabawek marki Tiny Love podpowiadają nam na przykład, że dziecko powinno rozwijać się aż w siedmiu kluczowych sferach:

 • Kojarzenia, czyli rozumienia świata. Dzięki interakcjom z mądrymi zabawkami półroczny maluch uczy się związku między przyczyną a skutkiem, a w wieku roku naśladuje już zachowania i czynności.
 • Języka i komunikowania się, które pozwalają najpierw rozumieć słowa, a potem składać je we własne wypowiedzi, z czasem coraz bardziej zachwycające!
 • Zmysłów, które uwrażliwiają nas na świat i innych ludzi i pozwalają cieszyć się życiem.
 • Ruchów całego ciała przygotowujących do chodzenia, samodzielnego jedzenia, a potem także tańca, biegu czy gier sportowych!
 • Ruchów precyzyjnych, które kiedyś mogą przerodzić się w talenty techniczne czy artystyczne!
 • Wyobraźni i kreatywności pozwalających w przyszłości rozwiązywać najtrudniejsze problemy.
 • Rozwoju emocjonalnego i społecznego, który jest warunkiem, aby Twoje Dziecko kochało i było kochane przez całe swoje życie!

Koncepcja 7 Elementów Rozwoju gwarantuje, że zabawki edukacyjne Tiny Love nie pozostawiają nic przypadkowi. Kolory, materiały, wielkości i funkcje każdej pojedynczej grzechotki, karuzeli czy maskotki mają wszechstronnie stymulować Twojego maluszka. W efekcie, w ramach wesołej zabawy przygotowuje się on w najlepszy sposób do życia pełnego sukcesów! Dla przykładu Gimnastyka dla bobasa z pałąkami Tiny Love to mata edukacyjna, która wyostrza wszystkie zmysły, zachęca do ćwiczenia całego ciała, jak i ruchów precyzyjnych, przykuwa uwagę, a nawet stymuluje rozwój społeczny i emocjonalny!

 

 

Wybierz optymalne zabawki edukacyjne dla swojego dziecka!

Szeroki wybór nie oznacza wcale, że maluch powinien mieć wszystkie zabawki świata, aby się dobrze rozwijać. Natura ukształtowała każdego z nas w nieco inny sposób, a i pierwsze miesiące życia w istotny sposób faworyzują określone sfery rozwoju. Inne umiejętności przejawia niemowlę wychowywane w wielkim domu z trójką rodzeństwa, inne zaś w mieszkaniu z dziadkami. Zabawki edukacyjne, poza swoją wszechstronną stymulacją, mogą również pomagać dzieciom wyrównywać ewentualne niedociągnięcia wynikające z realiów życia.

Eksperci marki K’s Kids przygotowali w tym celu wielce przydatnego Doradcę Rozwoju Dziecka, czyli internetową aplikację, pozwalającą na podstawie kilku pytań ocenić zdolności potomka. Porównując je ze standardami dla danego wieku Doradca podpowiada na jakich zabawach warto się skupić i jakie zabawki edukacyjne wykorzystywać, aby ułatwić maluszkowi życiowy start.

Mały geniusz czy atleta na medal?

W zależności od indywidualnych predyspozycji dziecka możesz świadomie pogłębiać jego potencjał, co na pewno przejawi się w szkole, dalszej karierze czy życiu osobistym. Zabawki edukacyjne K’s Kids oparte są o system zwany Trójkątem Umiejętności, który określa ich przydatność w stymulowaniu rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego. Na każdym opakowaniu znajdziesz więc czytelne kolorowe logo, które pozwala na łatwy wybór idealnej zabawki. Dla przykładu Mówiąca Piłka 2w1, przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca, życia ćwiczy słuch, rozwija motorykę dużą i małą, a starsze maluchy zapoznaje z kolorami, liczbami czy alfabetem!

 

 

Zabawki edukacyjne renomowanych producentów to jednak nie tylko dopasowane do wieku narzędzia wszechstronnej stymulacji, ale także dziesiątki fantastycznych pomysłów na zabawę. Z każdą maskotką, piłką czy klockami otrzymujemy bowiem ciekawe inspiracje do wspólnych aktywności, które choć sprawiają tyle radości, są tak naprawdę trudną i szalenie ważną nauką. Każdy wielki człowiek zaczynał przecież od raczkowania i gaworzenia, a z perspektywy ludzkości niedaleka jest droga od grzechotki do mikroskopu czy rakiety tenisowej!

Twoje korzyści z rejestracji

 • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
 • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
 • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
 • Udział w społeczności Mam na forum
 • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
 • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
 • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
 • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
 • Konkursy z nagrodami
 • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki