Wielki finisz już za chwilę. Wytrwaj w cierpliwości, odpowiedzialności i spokoju! Przestrzegaj wizyt kontrolnych i obserwuj, jakie znaki daje Ci Twoje ciało.
Zaleca się regularne poddawanie badaniom KTG, które pozwalają na monitorowanie skurczów macicy i rytmu pracy serca dziecka – położna wyznaczy Ci terminy wizyt. Nie oddalaj się więcej niż dwie godziny drogi od szpitala, w którym planujesz rodzić. Nigdy nic nie wiadomo! Będziesz się czuła pewniej, rodząc w miejscu, które sobie wybrałaś!
Przygotowując posiłki na zaś, myśl o jadłospisie matki karmiącej – gotuj warzywne zupy, zawekuj drobiowe mięso, upiecz pełnoziarniste muffiny i zamroź je. Zobaczysz, że w ciągu pierwszych tygodni macierzyństwa nie będzie Ci się chciało gotować.
Jeżeli masz starsze dzieci, zorganizuj dla nich opiekę na wypadek nagłego udania się do szpitala: Pomyśl, gdzie je zostawisz i z kim? Jeszcze raz skontroluj też torbę do szpitala – możesz dołożyć do niej ulubione przekąski czy nową książkę.
Sprawdź, czy niczego nie zapomniałaś! Oto nasza ściąga z wyprawki do szpitala: https://niebieskiepudelko.pl/co-spakowac-na-porodowke-darmowa-lista-do-wydruku/
Niczym sportowiec przed olimpiadą, teraz musisz naprawdę o siebie dbać. Nie jedz podejrzanych rzeczy typu sushi czy kotlet leżący pięć dni w lodówce. Nie chodź po stromych schodach ani lodzie, przytrzymuj się poręczy. Staraj się też unikać spotkań z chorymi ludźmi, zwłaszcza jeśli jest „sezon na bakcyle”. Nie dźwigaj nic ciężkiego i nie siedź długich godzin przy biurku lub w aucie. Nie zapomnij natomiast o codziennym spacerze na świeżym powietrzu – ten może Ci tylko pomóc!
Masz jeszcze ochotę sobie dogodzić? Wybierz się na masaż stóp, do fryzjera lub na korekcję brwi. Przyjemniej się rodzi w dobrej formie! Możesz też zamówić hennę na rzęsy, aby uniknąć konieczności malowania w pierwszych dniach po porodzie. Alternatywne przyjemności, które zrobią Ci teraz dobrze to oglądanie ulubionych filmów – zwłaszcza komedii, słuchanie relaksującej muzyki oraz przeglądanie starych fotografii. Przed porodem kobiety robią się bardzo sentymentalne!
Tagi: 38 tydzień ciąży, trzydziesty ósmy tydzień ciąży
Dodaj komentarz