Strona główna » Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki dla dzieci

Poszukujesz pomysłów na kreatywne spędzanie wolnego czasu? Kolorowanki dla dzieci to doskonała rozrywka, która sprzyja koncentracji, ćwiczy małą motorykę i rozwija artystyczną ekspresję. Nie musisz już kupować drogich książeczek – w portalu Niebieskie Pudełko znajdziesz atrakcyjne kolorowanki do pobrania.

Wesprzyj rozwój swojego dziecka!

Zanim nauczą się samemu rysować, maluchy bardzo chętnie oddają się kolorowaniu gotowych obrazków. Wypełnianie gotowych szablonów kolorami daje olbrzymią satysfakcję i pozwala uruchomić wyobraźnię. Jednocześnie jest to doskonałe ćwiczenie rozpoznawania i nazywania poszczególnych barw i ich odcieni.

Kolorowanki dla dzieci są nieodłącznym elementem wczesnej edukacji. Sam fakt, że maluch musi wziąć kredkę do ręki i zamalować konkretny kształt, jest wielkim wyzwaniem. Trenuje bowiem tym samym uchwyt, który przyda się później w nauce pisania. Rozwija też koordynację mózg-oko-ręka i uczy się precyzyjnych ruchów.

Badania naukowe dowodzą, że kolorowanie obrazków działa relaksująco i wzmaga cierpliwość. Po szalonej zabawie na placu zabaw może być to idealne zajęcie na popołudnie.

Jak pobrać kolorowanki dla dzieci?

Zarejestruj się w serwisie Niebieskie Pudełko i korzystaj z darmowych materiałów dla mam i dzieci. Po zalogowaniu możesz jednym kliknięciem pobrać pliki z kolorowankami i zapisać je na swoim dysku. Zachęcamy do drukowania obrazków w kilku kopiach – dla rodziców, rodzeństwa, a także na kolejne próby!

 

 

ZALOGUJ SIĘ aby pobrać pliki na Twoje urządzenie.

ZAREJESTRUJ SIĘ jeśli nie masz jeszcze konta.

 


Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki