Niebieskie Pudełko Ciąża i poród Ciąża Masa ciała i ćwiczenia w ciąży Ćwiczenia i fitness w pierwszym trymestrze ciąży

Ćwiczenia i fitness w pierwszym trymestrze ciąży

Większość szkół rodzenia prowadzi zajęcia dla ciężarnych z ćwiczeniami odpowiednimi dla trzeciego trymestru ciąży. Jednak dwa pierwsze trymestry również wykorzystaj na przygotowanie się do porodu. Ćwiczenia, które będziesz wykonywała, poprawią Twoją kondycję i wpłyną korzystnie na rozwój Twojego dziecka. Są wśród nich ćwiczenia ruchowe, oddechowe i relaksacyjne. Zadaniem instruktora jest także nauka prawidłowej postawy, którą powinnaś utrzymywać w ciąży. Pamiętaj, że w szkole rodzenia otrzymujesz instrukcje i możesz kontrolować poprawność wykonywania ćwiczeń. Natomiast właściwy efekt osiągniesz, ćwicząc systematycznie w domu. Aby ćwiczenia odniosły skutek, powinnaś je wykonywać od 2 do 3 razy dziennie, przez kilkanaście minut.

W pierwszym trymestrze powinnaś ćwiczyć oddychanie torem przeponowym. Wygląda to tak: zrób najpierw wdech nosem z jednoczesnym unoszeniem brzucha, następnie wydech ustami z jednoczesnym opuszczaniem brzucha. Ćwiczenia relaksacyjne polegają na napinaniu i rozluźnianiu mięśni poszczególnych części ciała po kolei,  następnie napinaniu i rozluźnianiu większych grup mięśniowych jednocześnie. Ważne jest także, abyś znalazła dla siebie najodpowiedniejszą pozycję odprężającą. Ćwiczenie mięśni poszczególnych części ciała (krążenie nadgarstkami, zginanie palców rąk i stóp) poprawia ich ukrwienie, zapobiega  tworzeniu się obrzęków i żylaków. Ćwiczenie ramion i przedramion obu rąk wzmocni mięśnie piersiowe i poprawi kształt piersi.
Pamiętaj, aby zmniejszyć intensywność ćwiczeń w okresie przypadającej miesiączki.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tutaj nowy portal dla mam i kobiet w ciazy https://www.miastomamy.pl gdzie znajdziesz informacje gdzie cwiczyc w ciazy i z dziecmi:)

Forum

Forum

Imiona