Strona główna » Czy warto posłać dziecko do przedszkola językowego?

Czy warto posłać dziecko do przedszkola językowego?

Najważniejsze w przedszkolu jest zabawa i kontakty społeczne – poznawanie innych dzieci, współpraca, dzielenie się, nabywanie umiejętności interpersonalnych. Umiejętności językowe w każdym przedszkolu są jednymi z najważniejszych rozwijanych u dzieci umiejętności. W przedszkolu językowym, gdzie dziecko ma dużo zajęć w obcym języku, na pewno oswoi się z nim i chętniej będzie później w szkole, uczyć się różnych języków. Nie możemy oczekiwać, że będzie mówiło w danym języku płynnie po kilku miesiącach.

Warto posłać dziecko do przedszkola językowego także dlatego, ponieważ poznaje w nim kulturę i obyczaje kraju, którego języka się uczy, a to poszerza jego horyzonty. To świetne rozwiązanie dla dzieci z rodzin dwujęzycznych i dla tych, które ładnie i sprawnie posługują się językiem polskim. Jeśli maluch ma trudności z mową ojczystą, w przedszkolu językowym narazimy go na trudności komunikacyjne i frustrację.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ja uważam, że to jest bardzo dobra opcja, dzieci w wieku przedszkolnym łatwiej i szybciej się uczą, a później im się to przydaje… My chodzimy na Odmętową w Krakowie i polecam!
https://krainaodkrywcy.pl/

Dzieci idące do przedszkola językowego zupełnie inaczej pracują. Od początku uczą się dwóch języków: polskiego i obcego – przez co oba uważają za języki ojczyste.
Ja swojego szkraba posłałam do przedszkola językowego o profilu angielskim i jestem bardzo zadowolona. Jednak jako, że polski i angielski traktuje jako języki podstawowe i nie ma z tym problemów to pokusiliśmy się o język hiszpański w prywatnej szkole językowej. Swoją drogą metoda jaką uczą także opiera się na grach i zabawach i mają wspaniałe podejście do dzieci. (http://babyenglishcenter.pl/) – Gdyby ktoś szukał ;)
Dzieci uczą się wszystkiego od najmłodszych lat – chodzić, chwytać i innych odruchów co uważa się za naturalne, dlatego myślę, że przedszkole językowe także wzbudza w nich pewną naturalność. ;)

Przedszkole językowe to świetne rozwiązanie dla naszego dziecka, gdzie już od małego może uczyć się obcych języków. Jeśli chodzi o przedszkole językowe warszawa to polecam http://tequesta.pl/, mają dobre ceny i fajny personel pracowniczy.

Mój synek jest dzieckiem dwujęzycznym, ma 5 lat i mówi płynnie po polsku i turecku. Myślę że jeśli rodzice przyłożą się od początku to takie dzieci nie będą mieć problemu z polskim lub innym językiem. Trzeba cały czas rozmawiać,a umysł małego dziecka naprawdę chłonie dużżżżżżo!!! Polecam nauki języka od wczesnych lat, teraz uczę go angielskiego i jak na razie efekty są naprawdę zadowalające.

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki