Strona główna » Przedszkole » Nauka i zabawa » Gry i zabawy » Czym zająć chore dziecko?

Czym zająć chore dziecko?

W sezonie jesienno-zimowym dzieci często chorują, co oznacza konieczność pozostania w domu, z dala od kolegów i koleżanek. Chore szkraby na nic nie mają ochoty, marudzą i narzekają na nudę, do rodziców należy więc wymyślenie atrakcyjnego sposobu na spędzenie tego trudnego okresu.

Ja nie chcę do łóżka!

Starsze dzieci potrafią już zrozumieć, że leżenie plackiem w łóżku przez kilka dni jest dla ich własnego dobra. Pociechę w wieku szkolnym można zachęcić do czytania książki, surfowania po internecie, obejrzenia kolejnego filmu albo można zagrać z nim w jakąś grę planszową. Dużo gorzej jest z przedszkolakami, bo dla nich konieczność pozostania w piżamce to prawdziwa udręka i przez cały czas domagają się one naszej uwagi. Nudę w czasie choroby da się pokonać tylko dzięki ciekawej zabawie. Dziecko chce się pobawić klockami? Pozwólmy mu zabrać je do łóżka, jeśli dzięki temu uda się zająć uwagę malca chociaż na godzinę. Klocki nie brudzą i nie wymagają dużej aktywności fizycznej, można je układać nawet w pozycji półleżącej. Do zabawy w łóżku najlepsze będą niewielkie zestawy, na przykład dostępne w sklepie Merlin klocki Lego z serii Mixels. To bajkowe figurki składane z kilkudziesięciu elementów, dające się wykorzystać do innej zabawy. Klocki, którymi dziecko bawiło się podczas choroby, powinno się później dokładnie wyczyścić. Moduły Lego najwygodniej będzie po prostu zapakować na przykład do bawełnianej poszewki, zawiązać, wrzucić do pralki i nastawić lekki program bez odwirowywania.

Warsztat małego artysty

Jeśli zrobimy na drutach lub szydełku niewielkie maskotki, dziecko będzie mogło samodzielnie przyozdobić je według własnego gustu. Absorbującym zajęciem dla malucha jest także wycinanie postaci z kolorowych gazet, którym później domalowuje się włosy, okulary, wąsy, nowe ubrania. Czas choroby warto wykorzystać na robienie świątecznych ozdób: łańcuchów z bibułki i słomek, bombek z wydmuszek, papierowych mikołajów, dekoracji z masy solnej, aniołków z tektury i koronki czy świątecznych kartek. Z włóczki i guzików dziecko może sobie wyczarować kolorowego węża albo innego potwora do zabawy. Niepotrzebne koralki przydadzą się do projektowania oryginalnej biżuterii, a jeśli dziecko ma ochotę pobawić się w teatrzyk, do zrobienia pacynek wystarczą stare skarpetki, kilka guzików i kolorowe tasiemki.

Instagram
Tagi: , , , , , ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki