Niebieskie Pudełko Przed ciążą Zabawki kreatywne dla dzieci – postaw na rozwój i zabawę

Zabawki kreatywne dla dzieci – postaw na rozwój i zabawę

dzieci zabawki

Szukasz sposobu na kreatywne spędzenie czasu z Twoim dzieckiem? Z pomocą przychodzą zabawki kreatywne, które rozwijają nie tylko manualne zdolności, ale także pobudzają wyobraźnię i uczą nieszablonowego myślenia. Przedstawiamy jedne z najpopularniejszych w tym sezonie zabawek kreatywnych, dzięki którym chłodne jesienne i zimowe dni nie będą nudne. Zerknij na nasze propozycje i wybierz coś odpowiedniego dla Was – dobra zabawa dla całej rodziny gwarantowana. Szukasz sposobu na kreatywne spędzenie czasu z Twoim dzieckiem? Z pomocą przychodzą zabawki kreatywne, które rozwijają nie tylko manualne zdolności, ale także pobudzają wyobraźnię i uczą nieszablonowego myślenia. Przedstawiamy jedne z najpopularniejszych w tym sezonie zabawek kreatywnych, dzięki którym chłodne jesienne i zimowe dni nie będą nudne. Zerknij na nasze propozycje i wybierz coś odpowiedniego dla Was – dobra zabawa dla całej rodziny gwarantowana.
 

Zabawki kreatywne dla dzieci, czyli w co się bawić?

 

Gdy za oknem pada deszcz i aura nie zachęca do spacerów i zabaw na zewnątrz, jak mantrę możesz usłyszeć: „Mamo, nudzi mi się!”. Przedstawiamy propozycje zabawek kreatywnych, które pozwolą zająć czas malucha, a dodatkowo rozwiną jego pomysłowość i pobudzą wyobraźnię. Dzięki zabawkom rozwijającym zdolności plastyczne, poprawisz manualną sprawność Twojego dziecka. Zabawki kreatywne przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku, dzięki czemu mogą stanowić nie lada atrakcję dla całej rodziny. Zamień nudne i leniwe popołudnie w kreatywny warsztat, dzięki zabawkom z naszej listy.

 

Piasek kinetyczny – to doskonała alternatywa dla prawdziwiej piaskownicy. Elastyczna i sypka masa umożliwia tworzenie budowli i babek z piasku. Piasek kinetyczny występuje w wielu kolorach, co dodatkowo zachęca dzieci do zabawy. Swoją strukturą piasek kinetyczny przypomina mokry piasek z nadmorskiej plaży. Zabawka ta jest w pełni bezpieczna – to naturalny piasek tyle, że oczyszczony, a plastyczności nadaje mu polimer, który nie zagraża zdrowiu i życiu malucha.

Możesz wybrać także kreatywny zestaw z piaskiem kinetycznym – obrazek, na który naniesiony jest klej, a zadaniem dziecka jest jego „pokolorowanie” z użyciem barwnego piasku. Cena tego zestawu, w zależności od wielkości, to kilka bądź kilkanaście złotych.

 

Piankolina – to elastyczna różnobarwna masa składająca się z drobnych styropianowych kuleczek. Umożliwia tworzenie przestrzennych figurek, np.: zwierzątek czy ulubionych bajkowych postaci. Dzięki oryginalnej strukturze dzieci chętnie sięgają po tę plastyczną masę. Możesz wybierać spośród masy elastycznej oraz samowysychającej, która utwardza się pod wpływem powietrza. Ten drugi rodzaj pianko-masy umożliwia tworzenie trwałych elementów.

 

Ciastolina – plastyczna masa, która swoim wyglądem i konsystencją przypomina tradycyjną plastelinę. Oryginalna ciastolina została stworzona w latach 50. XX wieku w USA przez Noaha i Josepha McVickerów. W Polsce stała się popularna z początkiem lat 90. i była prawdziwym rarytasem – obiektem pożądania niejednego dziecka. Dziś ciastolina cieszy się nie mniejszym zainteresowaniem. Plastyczna masa dostępna w wielu kolorach, daje możliwość swobodnego jej formowania, a bogaty zestaw akcesoriów – foremek, wałków, wyciskarek – pozwala tworzyć małe dzieła sztuki. Dzięki ciastolinie super zabawa gwarantowana dla całej rodziny.

 

Mata wodna do malowania – doskonale sprawdza się do nauki rysowania i pisania pierwszych literek oraz cyferek. Przede wszystkim to „czysta zabawa”. Jak działa mata wodna? Zwykle posiada kolorową obramówkę i jasny, najczęściej biały środek, który umożliwia dzieciom rysowanie bądź pisanie z użyciem wodnego flamastra, który uzupełniamy zwykłą wodą. Co ważne, jest to zabawa w pełni bezpieczna – dziecko nie ma mokrych rąk, ani nie brudzi się. Matę możesz wykorzystać także latem, w ogrodzie i zachęcić maluchy do moczenia rączek czy stópek i malowania częściami ciała. Namalowane „obrazy” znikają, gdy mata wyschnie.

 

Koraliki do tworzenia biżuterii – zarówno drewniane, jak i plastikowe. Umożliwiają tworzenie oryginalnej biżuterii – bransoletek czy naszyjników. Rozmiar koralików dostosowany jest do wieku dziecka. Idealna forma spędzenia wolnego czasu dla matki i córki. Nic nie daje takiej satysfakcji jak wspólnie stworzona biżuteria, którą mała dama może z dumą prezentować w przedszkolu lub szkole.

 

Jak wybrać odpowiednie zabawki kreatywne dla Twojego dziecka?

 

Zastanawiasz się nad wyborem kreatywnej zabawki dla Twojego dziecka? Nie wiesz czym kierować się podczas zakupu? Po pierwsze zastanów się, co sprawiłoby największą frajdę Twojemu dziecku. Może zabawa w piasku? Największą radość sprawisz, kupując piasek kinetyczny. Możesz także wybrać zabawkę na zasadzie przeciwieństwa – jeśli Twoje dziecko ma problem z manualnymi czynnościami – zapinaniem guzików, wiązaniem sznurówek – postaw na zabawkę kreatywną, która ćwiczy cierpliwość i precyzyjność ruchów, np.: zestaw majsterkowicza czy koraliki do tworzenia biżuterii. Poprzez kreatywną zabawę dziecko będzie ćwiczyć i doskonalić umiejętności. Zadbaj, by zabawka była dostosowana do wieku dziecka – sprawdź odpowiednie oznaczenie na stronie producenta oraz na pudełku zabawki. Upewnij się, że zabawka jest stworzona w sposób oraz z materiałów, które nie zagrażają zdrowiu oraz bezpieczeństwu Twojego dziecka – na zabawce powinien widnieć symbol CE, który oznacza, że produkt został wytworzony zgodnie z normami unijnymi.

 

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bardzo ciekawy wpis. Pięknie dziękuję!
https://teenagers-troubles.blogspot.com/

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki