Niebieskie Pudełko Małe dziecko Dobre rady DZIEŃ BABCI I DZIADKA – JAK OGŁOSIĆ DZIADKOM DOBRĄ NOWINĘ

DZIEŃ BABCI I DZIADKA – JAK OGŁOSIĆ DZIADKOM DOBRĄ NOWINĘ

Dzień-Babci-i-Dziadka---Niebieskie-Pudełko.

21 stycznia swoje święto obchodzą wszystkie babcie, natomiast dzień później – dziadkowie. Z pewnością jest to wyczekiwany czas przez wszystkich, bo któż nie lubi celebrować pięknych chwil? Pamiętając o naszych seniorach, warto spędzić te dni wspólnie. Możemy przyjść z wizytą, zaprosić do restauracji lub do siebie, zabrać ich na spacer, pięknym gestem mogą być też drobne upominki (te wykonane własnoręcznie są najcenniejsze!). Dzień babci i dzień dziadka to również doskonała okazja by poinformować swoich  rodziców, że będą mieli pierwszego lub kolejnego wnuka.

ODPOWIEDNI MOMENT

Przyszli rodzice, gdy dowiadują się, że będą mieli dzidziusia niejednokrotnie pragną podzielić się radosną nowiną od razu z całym światem. Inni podchodzą do tematu ostrożnie i zachowawczo, czekając z informowaniem o ciąży bliższe lub dalsze osoby, do ukończenia pierwszego trymestru. Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, jeśli czujesz, że nadszedł odpowiedni moment, to świetnie się składa! Zbliżający się dzień babci i dziadka jest wspaniałym, symbolicznym momentem, który dzięki Wam może pozostać niezapomniany. Poniżej podpowiemy Ci jak możesz przekazać dziadkom nowinę o oczekiwanym maleństwie.

WNUK NUMER 2, 3 LUB WIĘCEJ

Jeśli macie już dziecko lub dzieci, możecie poprosić je o pomoc w ogłoszeniu dziadkom, że spodziewacie się kolejnego potomka. Dzieci lubią otrzymywać misje, zadania, a jeśli do tego dołożymy element tajemnicy – atrakcyjność przedsięwzięcia wzrasta. Kiedy masz w domu małych artystów lub małego artystę śmiało możesz wykorzystać ich zdolności, talenty lub po prostu chęć do działań twórczych. Wspólnie wykonajcie laurki, obraz, plakat, stosując różne techniki plastyczne tak, aby praca była ciekawa zarówno dla małych twórców, jak i obdarowanych nią dziadków. Jeżeli nie macie konkretnego pomysłu, zachęcamy do skorzystania z poniższych propozycji.

KARTKA Z NIESPODZIANKĄ

Zapewne wszyscy pamiętamy wycinankę z papieru przedstawiającą ludziki trzymające się za ręce. Aby ją wykonać musimy złożyć kartkę w harmonijkę o takiej szerokości, jakiej ma być jeden ludzik. Gdy jest już złożona, należy narysować szablon postaci, przy czym ręce powinny dotykać do krawędzi kartki. Teraz już można wycinać, pamiętając o tym, by nie przeciąć krawędzi – złączeń. Kiedy otrzymamy już łańcuch połączonych ludzików- wybieramy ilość osób, jaką będzie liczyła nasza rodzina i tyle odcinamy. Prosimy dziecko o pomoc w przygotowaniu kartki dla dziadków. Taka ręcznie wykonana laurka jest najpiękniejszą pamiątką. A kiedy po rozłożeniu jej znajdą w środku łańcuch symbolizujący waszą powiększającą się rodzinę, na pewno zobaczycie zaskoczenie na ich twarzach.

DRZEWO GENEALOGICZNE

Do tego projektu potrzebujemy jedynie kartki, farb i dłoni. Zatem do dzieła! Na dużej, najlepiej sztywnej kartce malujemy pień i gałęzie. Następnie w miejscu korzeni wpisujemy imiona dziadków. Kolejnym krokiem jest pomalowanie dłoni każdego z Was na zielono – mogą być różne odcienie, wtedy będzie bardziej trójwymiarowo. Odciskamy dłonie w okolicy gałęzi tak, by nadać kształt korony drzewa. Pod swoimi dłońmi umieszczamy podpisy. Odręcznie malujemy jeszcze jedną malutką rączkę i wpisujemy datę spodziewanego porodu. Niespodzianka gotowa!

WIADOMOŚĆ NA KOSZULCE

Jeśli nie macie wystarczająco dużo czasu na twórcze działania, lub nie doszukujecie się w sobie talentu plastycznego, możecie zamówić personalizowany t-shirt dla swojego dziecka z napisem „będę starszym bratem/siostrą” lub po prostu „starszy brat/starsza siostra”. Na dzień babci i dziadka ubieramy tak starsze rodzeństwo i wybieramy się do nich w odwiedziny. Przygotujcie wasze dziecko na to, by złożyło życzenia jak zwykle, nie zdradzając jeszcze niespodzianki i czekajcie, aż dziadkowie sami zauważą komunikat ukryty na koszulce.

PIERWSZY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Jeśli na świat ma przyść pierwsze dziecko, wiadomość o tym, że Twoi rodzice wkrótce zostaną po raz pierwszy dziadkami, może być jeszcze większym zaskoczeniem. Jak dotąd nie świętowali dnia babci i dziadka, więc raczej nie spodziewają się Twojej wizyty w tych dniach. Masz szansę zrobić im niesamowitą niespodziankę, przy której na pewno nie obędzie się bez chwil wzruszeń i łez radości. Podpowiemy Ci jak to oryginalnie zaaranżować.

MAMO, TATO – BĘDZIECIE MIELI WNUKA

 • Zadzwoń tego dnia do rodziców i zacznij rozmowę od słów: „Cześć babciu, cześć dziadku…”.
 • Ja, czyli my. Jeśli często rozmawiasz z rodzicami, Twój telefon w dzień babci, czy dzień dziadka nie powinien dziwić. Zaskoczyć może jednak fakt, że w rozmowie mówiąc o sobie będziesz używała zwrotu „my”.
 • List od dzidziusia. Napisz list w imieniu dziecka, które ma przyjść na świat. Może on brzmieć np. tak: „Kochana Babciu, Kochany Dziadku! Nie mogę już się doczekać spotkania z Wami. W przyszłym roku dzień Babci i Dziadka będziemy świętować już razem! Teraz mieszkam w brzuszku Mamy, ale w lipcu się spotkamy!”. Jeśli masz już za sobą pierwsze usg, możesz zrobić jego kopie, które dołączysz do listu. Wszystko zapakuj do koperty i nadaj tradycyjną pocztą, upewniając się, że przesyłka znajdzie się w skrzynce dziadków dokładnie w ich święto.
 • Słodka nowina. Możesz zamówić personalizowany czekoladowy telegram. Czekoladki z literkami układa się w dowolne wyrazy – wedle swojego pomysłu. Kiedy rodzice otworzą pudełko z napisem np. „będziecie dziadkami”- wszystko stanie się jasne.
 • Mały drobiazg – wielka niespodzianka. W sklepach z upominkami są powszechnie dostępne gadżety imienne, jak i takie z napisem „babcia” lub „dziadek”. Możesz kupić długopis, breloczek, kubek, medal, fartuszek itp. i wręczyć rodzicom taki drobny prezent w wybranej przez Ciebie chwili, która stanie się niezapomnianym wspomnieniem.

To tylko kilka propozycji, z których śmiało możesz skorzystać. Być może masz jakąś swoją własną koncepcję. Może od dawna wiesz, jak chcesz, by wyglądała ta chwila, w której podzielisz się z najbliższymi dobrą nowiną. Jakąkolwiek formę przekazu wybierzesz, koniecznie przygotuj paczkę chusteczek! Nie obędzie się bez wzruszeń…

Tagi: , ,

Twoje korzyści z rejestracji

 • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
 • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
 • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
 • Udział w społeczności Mam na forum
 • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
 • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
 • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
 • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
 • Konkursy z nagrodami
 • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki