Niebieskie Pudełko Lifestyle Lifestyle Zdrowie i uroda Jak przywrócić jędrność piersi po karmieniu?

Jak przywrócić jędrność piersi po karmieniu?

Piersi, atrybut kobiety. Złośliwi mówią, że drugie oczy kobiety. W okresie karmienia mogą być narażone na podgryzanie, wyciąganie i inne dziwne rzeczy, do których zdolne są maluchy podczas karmienia. Niestety rzadko się zdarza, aby po okresie karmienia wróciły do stanu poprzedniego.

Można powalczyć o jego poprawę. Wystarczy trochę samodyscypliny, determinacji i energii, aby poprawić co nie co :-)

Pierwszy sposób to odpowiednie ćwiczenia ujędrniające i podnoszące biust. Należy skupić się na kondycji mięśni klatki piersiowej. Im są mocniejsze, tym lepiej podtrzymują piersi. Ale ważna jest systematyka. Dzięki regularnym ćwiczeniom z odpowiednim obciążeniem możemy zdziałać cuda. Aby uniknąć kosztów zakupu chociażby małych hantli proponujemy wykorzystać dwie małe butelki po wodzie i napełnić je piaskiem, ryżem, czymś co mamy pod ręką i dobrać odpowiedni ciężar do własnych możliwości i z czasem go zwiększać. Jeśli znudzą Ci się różne kombinacje ćwiczeń z ciężarkami to proponujemy podpytać partnera o damskie pompki. Alternatywą na domowe ćwiczenia jest basen. Proponujemy wybrać się całą rodziną – mąż zajmie się szkrabem w brodziku, a Ty popływasz. Pływanie doskonale napina i ujędrnia biust, dodatkowo wzmacnia kręgosłup i wyszczupla. Najkorzystniejszy dla biustu jest pływanie kraulem oraz na plecach.

Drugi sposób to bardziej metoda posiłkowa. Dodatkowo proponujemy zastosować kurację kosmetykami ujędrniającymi. Najsilniejsze z nich są skoncentrowane kuracje w ampułkach, zawierające składniki stymulujące odnowę komórkową i przyśpieszające pracę fibroblastów – np. wyciągi z bluszczu, skrzypu czy przywrotnika. Można również pokusić się o stosowanie kremów do biustu. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na skład. Warto, aby krem zawierał substancje poprawiające elastyczność skóry, np. witaminę E, a także kompleksy ujędrniające i napinające skórę.

Pamiętaj, że najlepiej stosować kosmetyki na rozgrzane ciało. Krem zaleca się wmasować w piersi okrężnymi ruchami, dwa razy dziennie. Kurację ampułkową zazwyczaj wystarczy stosować raz dziennie.

Trzeci sposób to sposób dla niecierpliwych. Proponujemy wybrać się do najbliższego  gabinetu kosmetycznego. Wybór jest duży, a na efekty nie trzeba długo czekać. Jednym z zabiegów jest nałożenie na skórę piersi serum odżywczego i ujędrniającego, a potem maski, która zasychając napina skórę.

Pamiętaj, że nie zależnie od wybranej metody walki o piękny biust w pierwszej kolejności musisz zakończyć etap laktacji.

Powodzenia :-)

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki