Niebieskie Pudełko Przedszkole Nauka i zabawa Nauka i rozwój Jak uczyć dziecko języków obcych w jego wolnym czasie?

Jak uczyć dziecko języków obcych w jego wolnym czasie?

Jak maksymalnie ze swoją pociechą wykorzystać czas wolny? Każdy rodzic ma wizję przyszłości swojego dziecka. Świadomie od małego podsuwa mu różne pomysły, naprowadzając je na swoje niespełnione marzenia. Jednym z takich pomysłów jest nauka języka angielskiego. Jak przekonać i zachęcić malucha do nauki języka? Kiedy jest odpowiedni moment na naukę?

Do tematu należy podejść indywidualnie. Możemy rozpocząć naukę już od najmłodszych lat, kiedy tylko spostrzeżemy, że nasz maluch rozumie, co się do niego mówi. Zamiennie można stosować język rodzimy z obcym. Po pewnym czasie maluch zacznie reagować. W starszym wieku, kiedy dziecko jeszcze nie mówi, a jeśli mówi to swoją łamaną, dziecinną polszczyzną, możemy spróbować podczas zabawy nazywać konkretne przedmioty. Gdy bawimy się w gotowanie, nazywajmy owoce, warzywa, wplatajmy pojedyncze słówka oraz całe krótkie zwroty. Uczmy dziecko wierszyków i piosenek nie tylko po polsku. Innym rozwiązaniem są zabawki interaktywne w dwóch, a nawet trzech wersjach językowych. Kolejnym etapem są oglądane ze zrozumieniem kreskówki. Dzieci mają swoje ulubione bajki, które znają na pamięć, dlatego warto zaproponować dziecku oglądanie tej samej bajki w obcej wersji językowej. Delikatnie podpytywać, twierdząc, że się nie rozumie, co mówią bohaterowie, aby zachęcić dziecko do tłumaczenia i powtarzać za nim jego słowa w języku obcym.

Minie trochę czasu zanim nasz malec zacznie mówić w języku angielskim. Jednak nie o mowę chodzi. Ważne jest, aby w dziecku zaszczepić chęć przyswajania, nauki, odkrywania się na nowe. Mówić nauczy się w przedszkolu. Taka domowa nauka pomoże dziecku choćby na wakacjach, gdy malec zetknie się z różnymi narodowościami. O ile pewniej będzie się czuło grając w piłkę, wiedząc, że piłka to ball. Mała rzecz, a cieszy.

07.09.2011
Joanna Adamczyk

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki